E-Katalog
Silahsız Özel Güvenlik Şartları

Silahsız Özel Güvenlik Şartları

Silahsız Güvenlik Şartları Nelerdir?

5188 Sayılı Özel Güvenlik Kanuna göre, silahsız özel güvenlik görevlisi olmak isteyen adayların, en az ortaokul mezunu ve 18 yaşını doldurmuş (19 yaşından gün almış) olma şartı aranmaktadır. 26 Haziran 2004 yılında yürürlüğe giren 5188 Sayılı Özel Güvenlik Kanunu, kamu güvenliğini tamamlayıcı özel güvenlik hizmetlerinin sunulmasına ilişkin gerekli maddeleri belirlemektir. Aynı zamanda özel güvenlik izinlerinin sağlanmasını ve bu konuda özel güvenlik personeli için gerekli eğitimi sağlayan kuruluşların ruhsatlandırılıp denetlenebilir olmasını sağlamaktır. Özel güvenlik kursu için bizlere hemen başvurunuzu yapabilirsiniz.

Silahsız güvenlik şartlarını sizler için madde madde listeledik.

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • En az ilköğretim (sekiz yıllık) mezunu olmak
  • 18 yaşını doldurmuş olmak (19 yaşından gün almak)
  • Vücut ve akıl sağlığının yerinde olmak
  • Sicil almaya uygun olmak
  • Mesleğini ifa ederken herhangi bir engeli bulunmamak
  • Kamu haklarından mahrum olmamak
  • Herhangi bir suçtan dolayı 6 aydan daha fazla hapis cezası almamış olmaktır.

Şunu da belirtmek isteriz ki, adaylar 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetleri Kanunu'na göre Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı genelge ile devlet hastanelerinden alınacak "Silahsız özel güvenlik görevlisi olur"  ibaresinin bulunduğu sağlık raporu almış olmalıdır. Adaylar bütün yeterlilikleri karşılasa bile sağlık yönünden eğer göreve uygun değilse özel güvenlik görevlisi olamazlar.

Silahsız Güvenlik Kursu Şartları

Silahsız güvenlik kursuna katılan her aday yazılı ve uygulamalı silah atış derslerinden başarılı olduğu takdirde diğer kriterleri de sağladığında silahsız özel güvenlik eğitimini geçmiş olur. Silahsız özel güvenlik temel eğitimi için  adaylara 100 saatlik bir eğitim programı belirlenir. Güvenlik görevlisi adaylarımız bu eğitimden başarılı şekilde geçmiş olmalıdır.

 Aynı zamanda eğitimden yararlananların derse katılımları da göz önünde bulundurulmaktadır. Sertifika alan kişiler Özel Güvenlik Sınavı'na girme hakkına sahiptirler.

Nasıl özel güvenlik personeli olunur, sorusunu soruyor ve öğrenmek istiyorsanız sizleri de kursumuza bekleriz. Geleceğin garantili mesleğinde sizlerin başarısına katkıda bulunmak bizleri mutlu ve memnun edecektir.

BLOG
Canlı Destek! Çevrimiçi