E-Katalog
Organize Sanayi Bölgeleri

Organize Sanayi Bölgeleri

Organize sanayi bölgeleri için personel ve ziyaretçi giriş çıkışı yoğunluğa sebep olmaktadır. Bu sebepten dolayı güvenlik ihtiyacı ortaya çıkar. Organize sanayi bölgelerinde iş yerleri bloklar şeklinde ayrılmıştır. Bu sebeple dah geniş bir alana daha fazla çalışan ve iş kolu fırsatı açılmıştır. Buna dayanarak binlerce kişiye iş olanağı sağladığını söyleyebiliriz. Yapılan işin makineler ile yapılmasından dolayı iş yerlerinde bulunan ekipmanlar irili ufaklı da olsa belli bir maddi değere sahiptir. Bu gibi değerli ürünlerin ve iş yerlerinin devamlı olarak koruma altında olması gerekir.

Giriş çıkış kontrolleri, araç/yaya devriye ile çevre güvenliği, yangın ve kazalarda ilk tedbirlerin alınması asli görevlerimizdendir. Sabotaj, yangın riski, hırsızlık ve zorla işten alıkoyma gibi tesis ve tesisteki üretime zarar verebilme potansiyeline sahip olası tüm olayları önlemek üzere müdahale ederiz.

Organize Sanayi Bölgeleri İçin Özel Güvenlik Personeli

Çevresel koşullardan dolayı korunamayan sanayi bölgelerinin duvarları güvenlik için dikenli teller ile korunmalıdır. Bu korumanın getirdiği güvenlik uzaktan izleme ve takip etmeyi oldukça kolaylaştırmaktadır. Her gün düzenli olarak belirli saat dilimlerinde yaya devriyesi ile çevre için güvenlik kontrolü yapılır. Bu gibi durumlar genelde gece devriyesi ile beraber yapılır. Yapılan bu güvenlik kontrolü korumakla sorumlu olunan alanın içinde veya dışında gerçekleştirilmek zorundadır.

Şüpheli veya potansiyel olarak tehlike niteliği arz eden durumlarda güvenlik amiri bilgilendirilmektedir. Gerekli bildirimler tehlike durumuna göre kolluk ekiplerine bildirilmelidir. Özel güvenlik ekibimiz aldığı eğitim ile birlikte potansiyel tehlikeleri kolaylıkla ayırt edebilmektedir. Her zaman hızlı ve çevik davranışlar sergileyen özel güvenlik personellerimiz güvenliği kolayca sağlar.

Organize sanayi bölgeleri yönetiminin aldığı kararlar ile devriye saatleri veya personel sayısı belirlenir. Bu gibi talepler bölgenin güvenliği açısından oldukça önemlidir. Organize sanayi bölgesi için özel güvenlik personeli büyük bir ihtiyaçtır.

Giriş kapılarının yönetilmesi, kapalı devre kamera sistemlerinin izlenmesi ve bölge içerisinde gece devriyesi atmaktadır. Çünkü güvenlik ekibimizin yaptığı bu takip, izinsiz girişlerin gerçekleşmesini önlemekle birlikte caydırıcı nitelik taşır.

Organize Sanayi Bölgeleri İçin Özel Güvenlik Görevlisi

Organize sanayi bölgeleri için ortaya çıkan bir tehdit hızlı bir şekilde önlenmelidir. Yangın olasılığına davetiye çıkarabilecek türden malzemeler ve yer yer pahalı ekipmanların bulunduğu alanlarda etkili bir güvenlik denetimi yapılması gerekir.

Özel güvenlik ekibimiz, görev aldığı organize sanayi bölgesi içerisinde duyarlı, hızlı, caydırıcı güce sahip ve çalıştığı kurumun iş kültürüne uygun şekilde davranmaktadır.

Ayrıca özel güvenlik alanında gelişen her türlü doğru yeni bilgiyi ekibi ile paylaşmaktan çekinmeyen Ritim Grup, özel güvenlik personellerine eğitim sonrası da gerekli dökümanları bizzat paylaşmaktadır. Bu durum oluşabilecek tehlikeleri yapılacak herhangi bir aksiyonda alınması gereken önlemlerin nasıl etkili şekilde kullanabileceği ile ilgilidir.

Organize Sanayi Bölgelerinde Özel Güvenlik Görevlisi Neler Yapar?

Özel güvenlik personelinin görev ve yetkisi 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun ‘da belirtilmiştir. Bunlara ek olarak organize sanayi bölgeleri yönetiminin talep ettiği hizmetler ile bu görevler yerine getirilmektedir. Bu gibi üretim alanlarında özel güvenliğin görevlerinden kısaca bahsetmek gerekirse;

  • Personellerin giriş ve çıkış yaptığı noktaları kontrol etmek.
  • Misafirlerin giriş ve çıkışlarının kontrol edilmesi.
  • Fabrika önünde birikme ve oluşan kargaşaları engellemek.
  • Şüpheli davranışlar sergileyen birinin sanayi bölgesine alınmaması veya çevresine yaklaştırılmaması.
  • Kamera takibi ile personellerin veya ziyaretçilerin dışarıdan gelen tehlikelere karşı anlık olarak korunması.
  • Kapalı devre güvenlik sistemleri ile olası hırsızlık veya dolandırıcılık olaylarında yakalananları güvenlik güçlerine teslim etmek.
  • İş yerlerinin, idari kadronun, hammadde alanlarının, malzemeleri veya makinelerin olduğu birçok alanda gece devriyesi gerçekleştirilecektir.

Belirlenen saat dilimlerinde devriye atarak alan kontrolü sağlayan ekibimiz, tehlikeye, hırsızlık olaylarına veya yangın gibi tehlike doğurabilmeye yatkın durumlara karşı hep gözü açıktır. Güvenlik kadromuz sergilediği görev ile çalıştığı markanın veya kuruluşun imajını temsil ettiğini asla unutmamaktadır.

Eğer sizler de Organize Sanayi Bölgeleri İçin Özel Güvenlik hizmeti istiyorsanız hizmet talep formumuzu doldurabilirsiniz. Sizlere hemen ulaşır ve detaylı bilgiler aktarırız.

Canlı Destek! Çevrimiçi