E-Katalog
Fabrikalar ve Tesisler

Fabrikalar ve Tesisler

Fabrikalar ve tesisler özel güvenlik ihtiyacına en fazla ihtiyaç duyan iş alanı olmaktadır. Çünkü üretim ve ihracat alanında önemli bir yere sahiplerdir. Bu alanlarda yapılan çalışmalar tehlikeli olmakla birlikte içerisinde bulunan ekipmanlar yüksek değerlere sahiptir. Fabrikalar ve tesisler için güvenliğin sağlanabilmesi için 7 gün 24 saat aralıksız hizmet sağlanmalıdır.

Fabrikalar ve tesislerin çevresinde oluşan olası tehditler, yaya devriyesi ile veya güvenlik kamerası ile tespit edilerek caydırıcı bir duruş sergilenmektedir. Bu nedenle uygulanan güvenlik devriyeleri art niyetli kişileri işyerlerinizden veya üretimhanelerinizden uzak tutmaya fayda sağlayacaktır. Fabrikalar ve tesisler çok sayıda giriş ve çıkışın olduğu alanlardır. Giriş ve çıkış yapılırken kimlik bilgilerinin alınması ile ziyaretçi geçişine izin verilmektedir.

Tesislerde gerçekleşmesi muhtemel hırsızlık olaylarına karşı ekibimiz, gözetleme halinde olup tehlikeye anında müdahale eder. Güvenlik görevlileri olay yerine ulaştığında yakaladıkları veya caydırdıkları kişileri polise haber verip yakalanmaları yönünde yardımcı olmakla yükümlüdür.

Fabrikalar ve Tesisler İçin Özel Güvenlik Personeli

Fabrika ve üretimhanelerde sağlanan özel güvenlik hizmetimiz fabrika yönetiminin aldığı kararlar doğrultusunda sıkılaştırılır. Ayrıca özel güvenlik personeli sayısını arttırma talebinde de bulunabilmektedirler. Görev aldığı alanlarda kurumların imajına uygun şekilde görevini yerine getiren özel güvenlik personellerimiz, herhangi bir zafiyetin oluşmaması için kontrol ve denetim süreci gerçekleştirmektedir. Fabrika ve tesislerinin çevresinde tehlikeli bir durum oluşturlar için ya da potansiyel tehlikeye sahip kişilere gözetleme ve takip yapmaktadır.

Bu takibin yapılmasının amacı kişinin gerçek niyetinin tespitidir. Olası bir izinsiz giriş gerçekleştiği anda özel güvenlik ekibimiz tarafından öncelikle caydırıcı kuvvet uygulanır. Gerekli olduğu durumlarda kolluk kuvvetlerine haber verilir.

Fabrikalar ve Tesisler İçin Özel Güvenlik Görevlisi

Fabrikalar ve tesislerde gerçekleşen tehdit hızlı bir şekilde önlenmelidir. Çünkü çalışan sayısı, yapılan işin önemi ve o an orada bulunan misafirlerin kötü bir tablo ile karşı karşıya kalmaması adına önemlidir.

Duyarlı, hızlı, caydırıcı güce sahip ve çalıştığı kurumun iş ve anlayış kültürüne uygun şekilde davranan ekibimiz ile sizin yanınızdayız.

Çünkü Ritim Grup olarak personellerimizin eğitimlerine yüksek önem veriyoruz. Bir tehdidi en kısa ve hızlı bir şekilde engellemek personellerimize sunduğumuz eğitim hizmeti ile etkili olmaktadır. Sunduğumuz eğitim hizmetlerimiz ve gerekli teknik altyapımız ile eğitimler sağlıyoruz. Bu şekilde meslekte bilginin her daim kalıcı olmasını hedefliyoruz. Öğrenilen her bilgi bir tehlikenin veya tehdidin oluşmasının önüne geçmektedir.

Üretim tesisinin, idari kadronun, hammadde alanlarının ve üretim bandının olduğu birçok alanda gece devriyesi gerçekleştirilebilir. Bu şekilde fabrikada kimsenin kalmadığından emin olan ekibimiz kamera kayıtlarını izlemek için kontrol odasına geçer. Takibine buradan devam eden özel güvenlik personelimiz olası bir hareketliliği ekrandan takip ederek müdahale gerçekleştirir. Durumu ilgili birimlere bildirip sorunun büyümesine ve tehlike boyutunun artmasına engel olur.

Fabrikalar ve Tesislerde Özel Güvenlik Görevlisi Neler Yapar?

Özel güvenlik personelinin görev ve yetkisi 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun ‘da belirtilmiştir. Bunlara ek olarak fabrika yönetiminin talep ettiği hizmetler ile bu görevler yerine getirilmektedir. Fabrikalar ve tesisler gibi üretim alanlarında özel güvenliğin görevlerinden kısaca bahsetmek gerekirse;

  • Personellerin giriş ve çıkış yaptığı noktaları kontrol etmek.
  • Misafirlerin giriş ve çıkışlarının kontrol edilmesi.
  • Fabrika önünde birikme ve oluşan kargaşaları engellemek.
  • Şüpheli davranışlar sergileyen birinin fabrika çevresine yaklaştırılmaması.
  • Kamera takibi ile personellern veya ziyaretçilerin dışarıdan gelen tehlikelere karşı anlık olarak korunması.
  • Kapalı devre güvenlik sistemleri ile olası hırsızlık veya dolandırıcılık olaylarında yakaladılarını güvenlik güçlerine teslim etmek.
  • Üretim tesisinin, idari kadronun, hammadde alanlarının ve üretim bandının olduğu birçok alanda gece devriyesi gerçekleştirilecektir.

Belirlenen saat dilimlerinde devriye atarak alan kontrolü sağlayan ekibimiz, tehlikeye, hırsızlık olaylarına veya yangın gibi tehlike doğurabilmeye yatkın durumlara karşı hep gözü açıktır. Güvenlik kadromuz sergilediği görev ile çalıştığı markanın veya kuruluşun imajını temsil ettiğini asla unutmamaktadır.

Eğer sizler de Fabrika ve Özel Tesisler İçin Özel Güvenlik hizmeti istiyorsanız hizmet talep formumuzu doldurabilirsiniz. Sizlere hemen ulaşır ve detaylı bilgiler aktarırız.

Canlı Destek! Çevrimiçi