E-Katalog
Kamu Özel Şirketler

Kamu Özel Şirketler

Kamu özel şirketler, yoğun çalışan ve ziyaretçi akışı sebebiyle genel olarak giriş ve çıkış alanlarında hareket alanı daralan alanlardır. Bu tür kalabalığın bir anda birkaç kapıdan giriş yapması bazen sorunlara yol açabilmektedir. Bu tür çalışma alanlarında genel olarak kartlı geçiş sistemleri kullanılmaktadır. Personeller kartlı geçiş yapabilirken ziyaretçiler kimlik karşılığında kısıtlı özelliklere sahip ziyaretçi kartı alır. Ayrıca personel ve ziyaretçiler için ayrı giriş kapıları ile birlikte X-Ray cihazları kullanılır. Bu güvenlik önlemleri, kamu özel şirketlerin içerisinde bulunan herkes için önemlidir.

Çünkü güvenlik, alınması gereken en büyük önlemdir.

Çoğu insan bir devlet dairesine borç ödemek için gelebilir. Ya da bir belediye binasına sakin şekilde girip sinirli bir şekilde de çıkabilir. Bu gibi durumlarda yardımcı olmak, doğru alana yönlendirmek oldukça önemlidir. Kişinin psikolojisini de düşünüp ona göre yaklaşım sergilemek gerekmektedir. Kişinin kimseye zarar vermemesi için olaya psikolojik yönden bakılarak sorunun çözümü sağlanmaya çalışılmalıdır. Bu gibi davranış durumları özel güvenlik personellerimize eğitim esnasında sağlanmaktadır. Bir ziyaretçiye yaklaşımın nasıl olması gerektiği ve sorun yaşayan birinin sorununu dinleyip onu gerekli olan bölüme yönlendirmeyi özel güvenlik görevlisi yapmaktadır. Kişilerin doğru noktalara yönlendirilmesi ve insanların sorunsuz bir şekilde kamu özel şirket binalarındaki işlerini halledip çıkması özel güvenliklerin sağlayabileceği ortamlardan biridir.

Giriş çıkış kontrolleri, araç/yaya devriye ile çevre güvenliği, yangın ve kazalarda ilk tedbirlerin alınması asli görevlerimizdendir. Sabotaj, yangın riski, hırsızlık ve zorla işten alıkoyma gibi kamu özel şirket binalarında çalışanların hayatlarını tehlikeye atabilme potansiyeline sahip olası tüm olayları önlemek için hazırız.

Kamu Özel Şirketler İçin Özel Güvenlik Personeli

Kamuda veya özel bir şirkette çalışan insanların daha güvenli bir alanda görevlerini yapabilmeleri için özel güvenlik personel ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Binaların etrafının dikenli teller ile çevrilmesi bir güvenlik önlemi olabilir. Yalnız potansiyel tehlikeli birisi duvardan geçmek yerine kapıdan geçip içeriye direkt olarak ulaşmayı hedefleyebilir. Bu tür durumlarda gözetleme ve kameralı takip oldukça önemlidir. Her gün düzenli olarak belirli saat dilimlerinde yaya devriyesi planlayan güvenlik ekibimiz güvenli bir alan için çevrenin güvenlik kontrolünü düzenli olarak sağlamaktadır. Yaya devriyesi gündüz vakitlerinde olduğu gibi gece vakitlerinde de yapılmaktadır. Kötü niyetli kişiler hırsızlık veya sabatoj gibi amaçlarını gece kimse yokken yapmayı tercih edebilirler. Özel güvenlik personellerimiz tarafından güvenlik kontrolleri, korumakla sorumlu olunan alanın içinde veya dışında gerçekleştirilir.

Şüpheli veya potansiyel olarak tehlike niteliği arz eden durumlarda güvenlik amiri bilgilendirilir. Gerekli bildirimler tehlike durumuna göre kolluk ekiplerine de tarafımızca bildirilmektedir. Özel güvenlik ekibimiz aldığı eğitim ile birlikte potansiyel tehlikeleri kolaylıkla ayırt edebilmektedir. Her zaman hızlı ve çevik davranışlar sergileyen özel güvenlik personellerimiz sorumluluk alanında güvenliği kolayca sağlamaktadır.

Ritim Grup sunduğu tüm özel güvenlik hizmetlerinde öncelikli olarak toplantı gerçekleştirmektedir. Bu toplantı neticesinde kurumun ihtiyaçları belirlenmektedir. Bu sayede görevlendirilecek personel sayısı, görev şekli ve kurumun ihtiyaçları en baştan belirlenmektedir. Toplantıda ek olarak yönetimin aldığı kararlar ile devriye saatleri de belirlenmektedir. Bu gibi talepler bölgenin güvenliği açısından oldukça önemlidir.

Kamu Özel Şirketler İçin Özel Güvenlik Görevlisi

Bir kamu kuruluşunun girişinde veya özel bir şirketin danışmadan önceki alanında bir güvenlik önlemi olmazsa tehlikeye davetiye çıkarılmış olur. Bu tehlike istenmeyen noktalara ulaşabilir. Günümüzde suç oranları, tehdit veya protesto yoğun olarak gördüğümüz girişimlerdir. Bunların önlenmesi için mutlaka bir güvenlik önlemi alınması şarttır. Kimsenin elini kolunu sallayıp bir kamu şirketine veya özel bir firmanın içine izinsiz girememelidir. Çünkü, çalışanların güvenliği için giriş yapan herkesin gerekli kontrol cihazlarından geçmesi şarttır. Giriş yaparken ibraz edeceği kimliklerini danışma bürosuna bırakması gerekmektedir. Çıkış yaparken verilen ziyaretçi kartını teslim edip kimliğini almalıdır. Bunun sonucunda giriş ve çıkış yapan kişilerin kayıtları tutulur.

Kamuda çalışan yüzlerce personel rahat ve mutlu çalışmak için güvenli iş ortamı beklerler. Herhangi bir şekilde kargaşa ve kavganın olmadığı alanlarda herkes mutlu ve huzurlu bir şekilde güvenle çalışır.

Özel güvenlik ekibimiz, görev aldığı kamu özel şirketlerde duyarlı, hızlı, caydırıcı güce sahip ve çalıştığı kurumun iş kültürüne uygun şekilde davranmaktadır.

Ayrıca özel güvenlik alanında gelişen her türlü doğru yeni bilgiyi ekibi ile paylaşmaktan çekinmeyen Ritim Grup, özel güvenlik personellerine eğitim sonrası da gerekli dökümanları bizzat paylaşmaktadır. Bu durum, potansiyel tehlikeler için alınması gereken önlemlerin nasıl etkili şekilde kullanabileceği ile ilgilidir.

Kamu Özel Şirketler ‘de Özel Güvenlik Görevlisi Neler Yapar?

Özel güvenlik personelinin görev ve yetkisi 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun ‘da belirtilmiştir. Bunlara ek olarak kamu veya özel şirket yönetiminin talep ettiği hizmetler ile bu görevler yerine getirilmektedir. Bu gibi üretim alanlarında özel güvenliğin görevlerinden kısaca bahsetmek gerekirse;

  • Personellerin giriş ve çıkış yaptığı noktaları kontrol etmek.
  • Misafirlerin giriş ve çıkışlarının kontrol edilmesi.
  • Kamu binası önünde birikme ve oluşan kargaşaları engellemek.
  • Şüpheli davranışlar sergileyen birinin kamu ve özel şirketlere alınmaması veya çevresine yaklaştırılmaması.
  • Kamera takibi ile personellerin veya ziyaretçilerin dışarıdan gelen tehlikelere karşı anlık olarak korunması.
  • Kapalı devre güvenlik sistemleri ile olası hırsızlık veya dolandırıcılık olaylarında yakalananları güvenlik güçlerine teslim etmek.
  • İş yerlerinin, idari kadronun, evrakların, malzemelerin veya makinelerin olduğu birçok alanda gece devriyesi gerçekleştirir.

Belirlenen saat dilimlerinde devriye atarak alan kontrolü sağlayan ekibimiz, tehlikeye, hırsızlık olaylarına veya yangın gibi tehlike doğurabilmeye yatkın durumlara karşı hep gözü açıktır. Güvenlik kadromuz sergilediği görev ile çalıştığı markanın veya kuruluşun imajını temsil ettiğini asla unutmamaktadır.

Eğer sizler de Kamu Özel Şirketler İçin Özel Güvenlik hizmeti istiyorsanız hizmet talep formumuzu doldurabilirsiniz. Sizlere hemen ulaşır ve detaylı bilgiler aktarırız.

Canlı Destek! Çevrimiçi