E-Katalog
Hastaneler

Hastaneler

Hastaneler gün içerisinde çok yoğun ziyaretçi giriş çıkışının olduğu yerlerin başında gelmektedir. Bu yoğunluk ise hem hastalar hem de hasta yakınları tarafından gerçekleştirilmektedir. Yoğunluğun yüksek olduğu yerlerde güvenliğe de ciddi ölçüde ihtiyaç duyulmaktadır. Ritim Grup bünyesinde bulunan personellerimiz hastanenin tüm alanlarında profesyonel özel güvenlik hizmeti sunmaktadır.

Personellerimizin tamamı alanında uzman ve güvenlik eğitimi almış kişilerden oluşmaktadır. Bu sayede hastanede yaşanabilecek tüm olaylara büyük bir profesyonellikle müdahale etmektedir. Hastaların, hasta yakınlarının ve sağlık çalışanlarının herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmaması bizler için oldukça önemlidir. Personellerimiz bu konuda görevinin getirdiği sorumluluğun farkında olup, ona göre hareket etmektedir. Aynı zamanda hastane giriş çıkışlarını da düzenli olarak kontrol eden ekibimiz, istenmeyen kişi veya kişilerin hastaneye girişini engellemektedir. Personellerimiz bu şekilde hastanenin her alanında üst düzey güvenlik hizmeti sağlamaktadır.

Hastaneler için Özel Güvenlik Görevlisi

Hastanede oluşan güvenlik sorunlarının başında gergin, üzgün olan hasta ve yakınlarına sergilenen olumsuz davranışlar yer almaktadır. Bu nedenle onlara uygun bir psikoloji ile yanaşmak son derece önemlidir. Hastalar ve yakınları, güler yüzlü yardımsever, karşısındaki kişinin kendisi ile empati kuran onları iyi hissettirecek güvenlik personelleri görünce tedavi sürecine giden ilk adımda daha huzurlu ve rahat olacaklardır. Personellerimizin tamamı insan ilişkileri ve empati konusunda eğitimli kişilerden oluşmaktadır. Bu sayede hasta yakınlarına bilinçli bir şekilde yaklaşılmaktadır. Hasta yakınlarına olan bu tavrımız hasta yakınlarını ve hastaların daha iyi hissetmelerini sağlamaktadır. Hasta yakınlarının karşısında onu anlayan ve çözüm odaklı bir güvenlik görevlisi olması sürecin daha iyi yürütülmesini sağlamaktadır.

Ayrıca hastaneye aynı gün içinde gelenler, çıkanlar, araçlı giriş yapanlar ziyaretçiler için kimlik alınması ve durum gözetimi yapılması yine güvenlik personellerimizin görev alanıdır. Bu sebeple güvenliği alınmış bir alanda aksi bir duruma mahal vermemek için her zaman kontrol ve denetimler tarafımızca yapılmaktadır.

Hastaneler için Özel Güvenliğin Önemi

Özel güvenlik personelleri kurumlarda yaşanabilecek olumsuz durumların önlenmesinde büyük rol oynamaktadır. Hastaneler bildiğiniz üzere hastalar, hasta yakınları ve sağlık çalışanları tarafından sıkça ziyaret edildiğinden dolayı bu alanda sağlanacak özel güvenlik hizmetleri de bir hayli önem taşımaktadır. Gerek hastaların güvenliği gerek sağlık çalışanlarının güvenliği için hastane ortamında sağlanacak güvenlik üst düzey dikkat ve özen gerektirmektedir.

Ritim Grup bünyesinde bulunan tüm özel güvenlik personellerimiz hastane güvenliğinin sorumluluk bilincine sahip kişilerden oluşmaktadır. Bu sayede yaşanan olumsuz durumların yönetilmesi ve olumsuz durumların önlenmesi de tarafımızca sağlanabilmektedir. Özel güvenliğin bu kadar önemli olduğu hastanelerde alanında uzman ve profesyonel bir firmadan destek almanız en az özel güvenlik hizmeti kadar önemli bir konudur. Çünkü hastalar ve hasta yakınları ile iletişime geçecek kişiler özel güvenlik personeli olacağından dolayı bu kişilerin eğitimli olması büyük önem taşımaktadır. Aksi taktirde hastanede yaşanan olumsuz bir durumda işler kontrolden çıkabilir, istenmeyen durumlar yaşanabilir. Ritim Grup bünyesinde bulunan tüm personeller alanında uzman ve eğitimli kişilerden oluşmaktadır.

Hastaneler için Özel Güvenlik Görevlisi Neler Yapar?

Süresiz açık kalan hastaneler 24 saat boyunca sağlık hizmeti sunmaktadır. Tam zamanlı olarak çalışan hastane güvenlik görevlilerimiz adli olayların sıkça yaşandığı alanlarda görev almaktadır.

  • Giriş çıkış noktalarını kontrol etmek.
  • Çalışanların, hasta ve yakınlarının huzuru için hastanede oluşan kargaşaları engellemek.
  • Şüpheli davranışlar sergileyen veya bir saldırı sabotaj yapabilme potansiyeline sahip kişilere karşı önlem almak.
  • Toplu eylemlerin gelişmeden topluluk dağıtma ve güvenlik önlemleri konusunda caydırı olmak.
  • Hastane giriş ve çıkışlarını hem gözetim hem de kameralar ile kontrol altında tutmak.
  • Acil servis, poliklinikler ve idari katların kameralı ve devriye uygulamaları ile kontrolünü sağlamak. Ayrıca oluşan bir hırsızlık veya dolandırıcılık suçlarını gerçekleştirenleri yakalayıp güvenlik güçlerine teslim etmek.

Unutmayalım ki, hastane güvenlik görevlisi 7/24 saat esasına uygun olarak aldığı özel psikolojik ve meslek eğitimi sayesinde hasta ve hasta yakınlarına uygun davranışlar sergiler. Mesleki oryantasyonlar ile hastane ortamında oluşan tehditlerin hızlı şekilde önlenmesi için güncel eğitim kaynağı sunuyoruz.

Personellerimiz güvenlik hizmetlerini gerçekleştirirken sağlık çalışanlarının çağrılarına da dikkat etmektedir. Herhangi bir olumsuz durum sebebiyle acil çağrı yapan sağlık çalışanlarının en kısa sürede yanına ulaşmaktayız. Bu sayede sağlık çalışanlarının huzurlu ve güvenli bir ortamda çalışmasında büyük rol oynamaktayız. Ritim Grup bünyesinde bulunan tüm personellerimiz alanında uzman ve profesyonel kişilerden seçilmektedir. Personellerimiz bu sayede yaşanabilecek tüm olumsuz durumlara bilinçli şekilde müdahale etmektedir.

Personellerimiz, hastane yönetiminden alınan kararlar doğrultusunda oluşan kuralların uygulanabilmesi amacıyla belirlenen saat dilimlerinde yaya devriye, denetim ve kontrol hizmeti yüksek duyarlılık ile sağlamaktadır. Hastane güvenlik personellerimiz, görevi başında olduğu sürece çalıştığı alanın güvenliğini en iyi şekilde sağlamaktadır. Ekibimiz hangi hastanede olursa olsun çalıştığı alanın görev bilinci ve hassasiyetini taşır. Sergilediği görev ile markanın veya kuruluşun imajını temsil ettiğini asla unutmamaktadır.

Eğer sizler de Hastane Özel Güvenlik için hizmet istiyorsanız hizmet talep formumuzu doldurabilirsiniz. Sizlere hemen ulaşır ve detaylı bilgiler aktarırız.

Canlı Destek! Çevrimiçi