E-Katalog
Hastaneler

Hastaneler

Hastane özel güvenlik görevlileri mesailerinin tamamını hastane içerisinde ve dışarısında sağlamakla sorumludur. Alınacak önlemler kapsamında tüm ziyaretçi giriş ve çıkışlarını koruma altına alır. Çünkü hastaneler yoğun hasta ve hasta giriş çıkışının olduğu sağlık noktalarıdır. İstenen ve istenmeyen bir çok kişi hastane içerisine rahatça girip çıkamamalıdır. Hastanenin daha korunaklı yaşam alanı haline gelmesi için özel güvenlik görevlisine çok iş düşmektedir.

Hastane Özel Güvenlik Görevlisi

Hastanede oluşan güvenlik sorunlarının başında gergin, üzgün olan hasta ve yakınlarına sergilenen davranışlar yer almaktadır. Bu nedenle onlara uygun bir psikoloji ile yanaşmak gibi durumlar ortaya çıkmaktadır. Hastalar ve yakınları, güler yüzlü yardımsever, karşısındaki kişinin kendisi ile empati kuran onları iyi hissettirecek güvenlik ve yardım personelleri görünce tedavi sürecine giden ilk adımda daha huzurlu ve rahat olacaklardır. Personellerimiz her zaman insanlara karşı güvenliği ön planda tutup tüm gayreti ile görev bilinci içindedir.

Ayrıca hastaneye aynı gün içinde gelenler, çıkanlar, araçlı giriş yapanlar ziyaretçiler için kimlik alınması ve durum gözetimi yapılması yine güvenlik personellerimizin görev alanıdır. Bu sebeple güvenliği alınmış bir alanda aksi bir duruma mahal vermemek için her zaman kontrol ve denetimlerini yapar.

Hastane Özel Güvenlik Görevlisi Neler Yapar?

Süresiz açık kalan hastaneler 24 saat boyunca sağlık hizmeti sunarlar. Tam zamanlı olarak çalışan hastane güvenlik görevlilerimiz adli olayların sıkça yaşandığı alanlarda görev almaktadır.

  • Giriş çıkış noktalarını kontrol etmek.
  • Çalışanların, hasta ve yakınlarının huzuru için hastanede oluşan kargaşaları engellemek.
  • Şüpheli davranışlar sergileyen veya bir saldırı sabotaj yapabilme potansiyeline sahip kişilere karşı önlem almak.
  • Toplu eylemlerin gelişmeden topluluk dağıtma ve güvenlik önlemleri konusunda caydırı olmak.
  • Hastane giriş ve çıkışlarını hem gözetim hem de kameralar ile kontrol altında tutmak.
  • Acil servis, poliklinikler ve idari katların kameralı ve devriye uygulamaları ile kontrolünü sağlamak. Ayrıca oluşan bir hırsızlık veya dolandırıcılık suçlarını gerçekleştirenleri yakalayıp güvenlik güçlerine teslim etmek.

Unutmayalım ki, hastane güvenlik görevlisi 7/24 saat esasına uygun olarak aldığı özel psikolojik ve meslek eğitimi sayesinde hasta ve hasta yakınlarına uygun davranışlar sergiler. Mesleki oryantasyonlar ile hastane ortamında oluşan tehditlerin hızlı şekilde önlenmesi için güncel eğitim kaynağı sunuyoruz.

Hasta yönetiminden alınan kararlar doğrultusunda oluşan kuralların uygulanabilmesi amacıyla belirlenen saat dilimlerinde yaya devriye, denetim ve kontrol hizmeti yüksek duyarlılık ile sağlanır. Hastane güvenlik personellerimiz, görevi başında olduğu sürece çalıştığı alanın güvenliğini sağlar. Ekibimiz hangi hastanede olursa olsun çalıştığı alanın görev bilinci ve hassasiyetini taşır. Sergilediği görev ile markanın veya kuruluşun imajını temsil ettiğini asla unutmamaktadır.

Eğer sizler de Hastane Özel Güvenlik için hizmet istiyorsanız hizmet talep formumuzu doldurabilirsiniz. Sizlere hemen ulaşır ve detaylı bilgiler aktarırız.

Canlı Destek! Çevrimiçi