E-Katalog
Organizasyonlar

Organizasyonlar

Organizasyonlar güvenlik ihtiyacının en yüksek olduğu alanların başında gelmektedir. Çünkü organizasyon alanında yüzlerce hatta binlerce kişi aynı anda bulunmaktadır. Alanda bulunan kişilerin güvenliği ve yaşanması muhtemel olumsuz durumların önlenmesi büyük önem taşımaktadır. Organizasyon esnasında kişilerin rahatça eğlenebilmeleri ve keyifli vakit geçirebilmeleri için öncelikli olarak güvenliklerinin sağlanması gerekmektedir. Ritim Grup, alanında uzman ve eğitimli kadrosu ile profesyonel anlamda özel güvenlik hizmeti sunmaktadır. Organizasyon alanlarında güvenlik hizmeti organizasyonun başlangıcından organizasyonun sonuna kadar devam edecek şekilde organize edilmektedir. Böylelikle alanın güvenliği ilk aşamadan son aşamaya kadar tarafımızca sağlanmış olacaktır.

Organizasyon alanında alınacak çeşitli tedbir ve önlemler ile oluşan ufak çaplı rahatsızlıklar büyük bir tehlikeye dönüşmeden engellenmektedir. Organizasyonlar hepimizin bildiği üzere insanların araçlarıyla veya yaya olarak gelebilecekleri ortamlardır. Bu nedenle özel güvenlik personellerimiz otopark alanına gerekli araç güvenliği sağlandıktan sonra ziyaretçilerin organizasyon alanında yönlendirmelerini yapacaktır. Organizasyona girebilecek herkes ayırt edilmeden gerek teknolojik araçlarla gerek klasik arama yöntemi ile güvenlikten geçmek zorunda kalacaktır. Burada alınan önlem yüzlerce hatta binlerce kişinin sağlığı ve güvenliği içindir.

Yakın noktalara kurulan güvenlik bölgelerinde olası bir tehlike durumu veya hırsızlık gibi yüz kızartıcı suçlar işlendiğinde bu kişi tespit edilip güvenlik güçlerine teslim edilmektedir. Bu tür durumların yaşanmaması için caydırıcı güvenlik önlemleri alınmalıdır. Hırsızlık veya dolandırıcılık gibi kavga ve kargaşaya sebep olan olayların oluşumunda özel güvenliğin caydırıcılığı oldukça önemlidir. Bu nedenle giriş kapısında alınan önlemler ve kişilerin ruh halleri gözden geçirilmektedir.

Sabotaj, yangın riski, hırsızlık, dolandırıcılık ve patlayıcı maddeler ile diğer insanlara zarar verecek olan kişiler gruptan ayrı tutulmaktadır. Bu tür durumlar sorun yaratan kişi güvenlik güçlerine teslim edilmektedir. Organizasyon öncesi organizasyon yönetimi ile görüşen ekibimiz katılımcı sayısı ve organizasyonun büyüklüğüne göre gerekli tedbirlerin alınmasını sağlamaktadır. Yönetim ile yapılan toplantıda organizasyonun özelliklerini öğrenen ekibimiz organizsayonun büyüklüğüne göre özel güvenlik personeli görevlendirmektedir.

Organizasyonlar İçin Özel Güvenlik Personeli

Organizasyonlarda özel güvenlik personeli ihtiyaç duyulmasının asıl sebebi insan kalabalığında gözetleme ve denetleme işlerini rahatlıkla yapabilmesidir. Güvenlik ve denetleme kapılarında üstü aranan ziyaretçiler organizasyon alanına alınır. Konserler, festivaller ve spor müsabakaları için bu tür koruma görevleri uzman personellerimiz tarafından gerçekleşir. Alanın kapalı olması kamera sistemleri ile takip edilmesini de sağlamaktadır. Ayrıca açık havada gerçekleşen organizasyonlarda bire bir denetim ve takip söz konusudur. Bu nedenle kargaşa veya münakaşa ortamı oluşmadan gerekli adımlar özel güvenlik personellerimiz tarafından atılmaktadır. Organizasyonu düzenleyen firmanın dikkat ettiği kurallara birebir uymak özel güvenlik personelimizin görevlerindendir.

Özel güvenlik ekibimiz, görev aldığı organizasyonlarda duyarlı, hızlı, caydırıcı güce sahip ve çalıştığı kurumun iş kültürüne uygun şekilde davranmaktadır. Sağlamış olduğumuz güvenlik hizmeti profesyonel şekilde uygulanıp ziyaretçilerinize güvenli ve huzurlu eğlence ortamı sunar.

Organizasyonlar İçin Özel Güvenlik Görevlisi

Organizasyonlar ortalama genç nüfusa hitap eden etkinliklerdir. Bu nedenle alınan önlemler daha dikkatli adımlarla atılmalıdır. Güvenlik ihtiyacı içeren organizasyon festival veya konserlerde izdiham olması istenmeyen olaylardır. Bu tür durumlarda gerekli uyarılar yapılarak insanların aralık ve boşluk oluşturup eğlenmesi sağlanmalıdır. Gözetleme ve takip yöntemleri gelişmiş olan personelimiz insanları olası tehlikeli durumlarda korumaya odaklıdır. Organizasyon firmalarının ihtiyacına ve talebine göre güvenlik ekibini ve talep edilen ekipmanları hızlı bir şekilde temin etmekteyiz.

Olası kargaşa ortamına hızlıca müdahale edip sorunları çözmeye odaklanıyoruz. Bunun neticesinde olaya hızlı, sakin ve psikolojik olarak dikkatle yaklaşılması gerekmektedir. Gerekli görülmesi üzerine daha fazla güvenlik ekibi talep edildiğinde özel güvenlik görevlisi personellerimizi bu bölgelere yönlendiriyor olacağız. Ritim Grup bünyesinde bulunan tüm personellerimiz organizasyon ve etkinlik güvenliği konusunda uzman kişilerden oluşmaktadır. Bu sayede olası bir tehdit, kargaşa veya izdiham gibi durumlarda personellerimiz son derece profesyonel hareket etmektedir. Organizasyon süresi boyunca alanda bulunan ekibimiz kargaşaya sebep olan kişi ve kişileri alandan uzaklaştırma yetkisine sahiptir. Böylelikle kişilerin eğlenmesine veya keyifli zaman geçirmesine engel olan kişiler kısa sürede tespit edilerek alandan uzaklaştırılmaktadır.

Ayrıca özel güvenlik alanında gelişen her türlü doğru yeni bilgiyi ekibi ile paylaşmaktan çekinmeyen Ritim Grup, özel güvenlik personellerine eğitim sonrası da gerekli dökümanları bizzat paylaşmaktadır. Bu durum, potansiyel tehlikeler için alınması gereken önlemlerin nasıl etkili şekilde kullanabileceği ile ilgilidir.

Organizasyonlar ‘da Özel Güvenlik Görevlisi Neler Yapar?

Özel güvenlik personelinin görev ve yetkisi 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun ‘da belirtilmiştir. Bunlara ek olarak organizasyon sorumlusunun talep ettiği hizmetler bu görevler ile birlikte yerine getirilmektedir. Bu gibi toplu eğlence alanlarında özel güvenliğin görevlerinden kısaca bahsetmek gerekirse;

  • Ziyaretçilerin alana giriş ve alan içindeki güvenliğini sağlamak.
  • Araçla ziyarete gelenler için giriş ve çıkışlarının kontrol edilmesi.
  • Organizasyonun geliştiği alanın dışında birikme, kavgalar ve oluşan kargaşaları engellemek.
  • Şüpheli ve tehlikeli davranışlar sergileyen birinin güvenlik kontrolünden detaylıca aranarak alınması veya organizasyon içerisine kabul edilmemesi.
  • Kamera takibi ile personellerin veya ziyaretçilerin dışarıdan gelen tehlikelere karşı anlık olarak korunması.
  • Güvenlik ekibimiz olası hırsızlık veya dolandırıcılık olaylarında yakalananları güvenlik güçlerine teslim eder.

Devamlı olarak kameralı izleme yapan ekibimiz tehlikeye, hırsızlık olaylarına veya yangın gibi durumlara mahal verilmemesi için göreve hep hazır durumdadır. Güvenlik kadromuz sergilediği görev ile çalıştığı markanın veya kuruluşun imajını temsil ettiğini asla unutmamaktadır.

Eğer sizler de Organizasyonlar İçin Özel Güvenlik hizmeti istiyorsanız hizmet talep formumuzu doldurabilirsiniz. Sizlere hemen ulaşır ve detaylı bilgiler aktarırız.

Canlı Destek! Çevrimiçi