E-Katalog
Silahlı Yenileme Eğitimi (Y1)

Silahlı Yenileme Eğitimi (Y1)

Ders Adı Ders Saati
Özel Güvenlik Hukuku ve Kişi Hakları 10 saat
Güvenlik Tedbirleri  10 saat
Güvenlik Sistem ve Cihazları 3 saat
Temel İlk Yardım 4 saat
Yangın Güvenliği ve Tabii Felaketlerde Müdahale Tarzı  4 saat
Etkili İletişim 8 saat
Kalabalık Yönetimi  4 saat
Kişi Koruma 4 saat
Uyuşturucu Madde Bilgileri  1 saat
Genel Kollukla İlişkiler 2 saat
Silah Bilgisi ve Atış 10 saat
TOPLAM 60 saat

 

Silahlı Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi

Silahlı özel güvenlik personelinin silahlı özel güvenlik kimlik kartının bitiş sürelerine en az 6 ayen fazla 1 yıl kala alabileceği yenileme eğitimidir. Bu eğitimin amacı bilgileri tazeleyip eğitimde yeni bilgiler edinmek üzerine verilmektedir. Toplamda 60 saatlik bir eğitim programı belirlenmektedir. Bu silahlı kimlik kartı yenileme eğitimleri sadece silahlı özel güvenlik olmuş ve kartının kullanım süresi dolmak üzere olan kişiler tarafından alınması içindir.

Silahlı Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi İçin İstenen Belgeler

  1. T.C. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (1 Adet -  Arkalı-Önlü)
  2. Resim - Biyometrik (4 Adet)
  3. İkametgah (E-Devletten Çıkartılabilir.)
  4. Silahlı Özel Güvenlik Sertifikası Fotokopisi

NOT: Kayıt işlemlerinin başlaması için eğitim kurumumuza T.C. Nüfus Cüzdanınız ile başvurabilirsiniz. Kayıt işlemi alınıp daha sonradan diğer evrakları eğitim başlayana kadarki süreçte tarafımıza iletebilirsiniz. Aklınıza takılan sorular olursa mutlaka bize sorunuz.

Silahlı Özel Güvenlik Kartı Ne Zaman Yenilenmelidir?

Özel güvenlik kartı almaya daha önceden hak kazanmış kişler kart kullanım sürelerinin bitimine en az 6 ay ve en fazla 1 yıl kadar süre kaldığında yineleme işlemleri yapabilirler. Silahlı özel güvenlik yenileme eğitiminin 60 saatinin en fazla 55 saati teorik ders ve bilgi yenileme eğitimleridir. Kalan 5 saatlik eğitim ise poligonda atış eğitimleri içermektedir. Eğitimde geçme veya kalma gibi durumlar bulunmamaktadır.

Yukarıdaki tabloda belirtildiği üzere uzman eğitmenlerimiz toplam 60 saatin 55 saatini teorik kalan 5 saatini ise poligon atışları olarak vermektedir (Silah bilgisi ve atış dersinin 5 saati teorik diğer 5 saati de uygulamalıdır.). Atışlarda dersten geçme veya kalma durumu söz konusu değildir.

Canlı Destek! Çevrimiçi