E-Katalog
Oteller

Oteller

Oteller geçici konaklama ve çoğu zaman da tatil için kullanılan özel işletmelerdir. İnsanların tatil yapmak hayalini kurdukları alanda oluşabilecek bir güvenlik zafiyeti için gerekli önlemler alınmış olmalıdır.

Misafirlerin otele giriş ve çıkış yaptıkları alanlarda kontrolden geçmesi gerekir. Ayrıca araçların otoparka güvenli şekilde bırakılması oldukça önemlidir. Otel güvenliği, misafirlere güvenli bir ev ortamı sunmak otelde kameralı izleme ve yaya devriyesi düzenler. Oteller her misafir için ayrılan bir oda ile hizmet verir. Bu nedenle misafirler farklı odalara giriş yapamaz. Sadece anahtarı ile uyumlu olan akıllı kapısını kolayca açabilmektedir. Farklı alanlarda özel güvenlik personelinin koridor ve içeride görev yapması mümkünken otel gibi konaklama alanlarında koridor bölümlerinde devriye görevi yapılmaz. Onun yerine geçiş bölgelerinde kamera güvenliği ile anbean takip yapılmaktadır. Bu nedenle otel odalarına giriş ve çıkışlar kayıt altında tutulur.

Oluşabilecek bir karışıklık veya hırsızlık durumlarında kayıtlar incelenerek kişi tespit edilip güvenlik güçlerine teslim edilir. Bu tür durumların yaşanmaması için caydırıcı güvenlik önlemleri alınmalıdır. Muhteşem mimarisi ile farklı konsepte sahip mutfak ve ortak kullanım alanlarında kamera takibi yapılmaktadır.

Giriş çıkış kontrolleri, araç/yaya devriye ile çevre güvenliği, yangın ve kazalarda ilk tedbirlerin alınması asli görevlerimizdir. Sabotaj, yangın riski, hırsızlık ve zorla işten alıkoyma gibi kamu özel şirket binalarında çalışanların hayatlarını tehlikeye atabilme potansiyeline sahip olası tüm olayları önlemek için hazırız.

Oteller İçin Özel Güvenlik Personeli

Konaklayanların daha güvenli bir alanda kendilerini hissetmesi için otellerde güvenlik personeli ihtiyacı oluşmaktadır. Otel etrafının tellerle çevrilmesi, kapalı devre kamera sistemleri ile takibinin yapılması ve gece devriyesi ile güvenlik önlemlerinin alınması caydırıcı niteliktedir. Potansiyel tehlikeye sahip kişiler otel etrafına yaklaşmadan önce kameraları özel güvenlik görevlilerini karşısında görünce yapacağı hareketten vazgeçer.

Özel güvenlik ekibimiz, görev aldığı otellerde duyarlı, hızlı, caydırıcı güce sahip ve çalıştığı kurumun iş kültürüne uygun şekilde davranmaktadır.

Otelin büyüklüğüne veya durumuna göre otel yönetiminin belirleyeceği sayıda özel güvenlik personeli veya güvenlik araçları temin ediyoruz. Bu nedenle almış sağlamış olduğumuz güvenlik hizmeti profesyonel şekilde uygulanıp ziyaretçilerinize güvenli huzur ortamı sunar.

Oteller İçin Özel Güvenlik Görevlisi

Oteller güvenlik anlamında oldukça hassas bölgelerdir. Ziyaretçilerin rahatsız edilmeden görev takibi ve izleme işlemleri yapılmalıdır. Bu tür durumlar genellikle güvenlik araçları sağlanarak yapılır. İnsanların yoğun olarak kullandıkları alanlarda gözlem ve izleme işlemleri yapılması uygun olacaktır. Çünkü ziyaretçiler arasında anlaşmazlık tartışma gibi durumlar gerçekleşebilir. Bu tür durumlarda olaya hızlı ve sakin bir şekilde yatıştırıcı psikoloji ile yaklaşılması gerekir. Kimsenin herhangi bir şekilde zarar görmemesi için gerekli adımlar atılıp sakinliğe davet edilmelidir.

Herhangi bir güvenlik sorunu ziyaretçiler için kötü bir deneyim olarak akılda kalacaktır. Tekrar aynı oteli seçerken tereddütte kalabilirler. Bu nedenle tekrar aynı oteli seçmemesine neden olur. Bunu yaşanmaması için gerekli güvenlik önlemleri ve güvenlik personeli temini yapılması önemli bir konudur.

Ayrıca özel güvenlik alanında gelişen her türlü doğru yeni bilgiyi ekibi ile paylaşmaktan çekinmeyen Ritim Grup, özel güvenlik personellerine eğitim sonrası da gerekli dökümanları bizzat paylaşmaktadır. Bu durum, potansiyel tehlikeler için alınması gereken önlemlerin nasıl etkili şekilde kullanabileceği ile ilgilidir.

Oteller ‘de Özel Güvenlik Görevlisi Neler Yapar?

Özel güvenlik personelinin görev ve yetkisi 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun ‘da belirtilmiştir. Bunlara ek olarak otel yönetiminin talep ettiği hizmetler ile bu görevler yerine getirilmektedir. Bu gibi üretim alanlarında özel güvenliğin görevlerinden kısaca bahsetmek gerekirse;

  • Personellerin, misafirlerin, otopark giriş ve çıkışının yapıldığı noktaları kontrol etmek.
  • Misafirlerin giriş ve çıkışlarının kontrol edilmesi.
  • Otel kapısının önünde birikme ve oluşan kargaşaları engellemek.
  • Şüpheli ve tehlikeli davranışlar sergileyen birinin otele alınmaması veya çevresine yaklaştırılmaması.
  • Kamera takibi ile personellerin veya ziyaretçilerin dışarıdan gelen tehlikelere karşı anlık olarak korunması.
  • Kapalı devre güvenlik sistemleri ile olası hırsızlık veya dolandırıcılık olaylarında yakalananları güvenlik güçlerine teslim etmek.
  • Otellerde konaklayan misafirlerin özel eşyalarını, rezervasyon girişinin olduğu alanları, evrak odalarını, malzemelerin veya mutfağın olduğu alanları kameralı sistemde takip etmektedir.

Devamlı olarak kameralı izleme yapan ekibimiz tehlikeye, hırsızlık olaylarına veya yangın gibi durumlara mahal verilmemesi için göreve hep hazır durumdadır. Güvenlik kadromuz sergilediği görev ile çalıştığı markanın veya kuruluşun imajını temsil ettiğini asla unutmamaktadır.

Eğer sizler de Otel İçin Özel Güvenlik hizmeti istiyorsanız hizmet talep formumuzu doldurabilirsiniz. Sizlere hemen ulaşır ve detaylı bilgiler aktarırız.

Canlı Destek! Çevrimiçi