E-Katalog
Yenileme Silah Fark Eğitimi (Y3)

Yenileme Silah Fark Eğitimi (Y3)

Ders Adı Ders Saati
Silah Bilgisi ve Atış 10 saat
TOPLAM  10 saat

 

Yenileme Silah Fark Eğitimi Nedir, Nasıl Başvurulur?

Yenileme silah fark eğitimi; ilk kez özel güvenlik eğitimi almış ve silahlı özel güvenlik olarak sınavlarda başarılı olan kimliğini de silahlı özel güvenlik olarak alıp kullanan, bu kapsamda 5 yıl geçerlilik süresi sonunda kendi isteğiyle kimliğini silahsıza çeken veya yenileme ve atış sınavlarında başarısız olan ya da sınavlara katılmayıp kimlikleri silahlıdan silahsıza düşürülen kişilerin tekrardan silahlı özel güvenlik kimliği alabilmelerini sağlayacak fark eğitimidir.

Bu eğitim 10 saatlik programdan oluşmaktadır. Silah eğitimi için yapılan teorik ders ve eğitim atışlarında sınava girip özel güvenlik sertifikalarını tekrardan silahlıya çevirebilirler.

Yukarıdaki tabloda belirtildiği üzere uzman eğitmenlerimiz toplam 10 saatin 5 saatini teorik kalan 5 saatini ise poligon atışları olarak vermektedir (Silah bilgisi ve atış dersinin 5 saati teorik diğer 5 saati de uygulamalıdır.).

Yenileme Silah Fark Eğitimi İçin İstenen Belgeler

  1. T.C. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (1 Adet -  Arkalı-Önlü)
  2. Resim - Biyometrik (4 Adet)
  3. İkametgah (E-Devletten Çıkartılabilir.)
  4. Diploma Fotokopisi (En Az Lise)
  5. Silahlı Özel Güvenlik Sertifikası Fotokopisi veya Silahsız Özel Güvenlik Sertifikası Fotokopisi

NOT: Kayıt işlemlerinin başlaması için eğitim kurumumuza T.C. Nüfus Cüzdanınız ile başvurabilirsiniz. Kayıt işlemi alınıp daha sonradan diğer evrakları eğitim başlayana kadarki süreçte tarafımıza iletebilirsiniz. Aklınıza takılan sorular olursa mutlaka bize sorunuz.

Yenileme Silah Fark Eğitimi Kimlere Verilmelidir?

Herhangi bir sebepten silahlı eğitimden kalmış, silahlı özel güvenlik kartının son kullanım süresinde zaman aşımı olması ve silahlıdan silahsız güvenlik görevlisine geçiş yapmış kişiler tekrar silah eğitimi alarak hem kimliklerini yenilemiş olurlar hem de silahlı güvenlik görevlisi ilanlarına başvuru yapabilirler.

Özel güvenlik kartınızı yenileme tarihlerine dikkat ederek zamanından önce yenilemenizi tavsiye ederiz. Silahlı özel güvenlik kartınızın silahsıza düşmemesi için en az 5 ay ve en fazla 1 yıl içerisinde özel güvenlik kartınızı eğitim kurumumuza başvuru yapıp eğitim programına dahil olarak güncelleyebilirsiniz.

Yukarıdaki tabloda belirtildiği üzere uzman eğitmenlerimiz toplam 10 saatin 5 saatini teorik kalan 5 saatini ise poligon atışları olarak vermektedir (Silah bilgisi ve atış dersinin 5 saati teorik diğer 5 saati de uygulamalıdır.). Atışlarda başarılı olan kişiler yenileme işlemleri sonucunda yeni silahlı özel kimlik kartlarına başarıyla geçiş yapabilmektedirler.

Silah Bilgisi ve Atış derslerinin 5 saati kurumlarımızdaki ana dersliklerimizde ve uygulama dersliklerimizde işlenmek üzere teorik genel bilgi aktarımı, silah tanıtımı, nişan alma, tetik ezme, şarjör doldurma vb. şekilde atışsız uygulanır. Kalan 5 saati ise poligonda uygulamalı silah atış  eğitimi formatında yapılmaktadır. Silahlı eğitim alacak her kursiyer 15 metre mesafeden 25 adet atış yapacaktır. Eğitimlerin başarılı sayılması için en az 15 isabetli vuruş yapılmalıdır.

 

Canlı Destek! Çevrimiçi