E-Katalog
Silahsızdan Silahlıya Fark Eğitimi (T3)

Silahsızdan Silahlıya Fark Eğitimi (T3)

Ders Adı Ders Saati
Silah Bilgisi ve Atışı 20 saat
TOPLAM  20 saat

 

Silahsızdan Silahlıya Özel Güvenlik Fark Eğitimi

Daha önceden silahsız güvenlik görevlisi olan kişiler daha sonradan silahlı özel güvenlik kursuna katılmak isteyebilirler. Silahlı özel güvenlik olmak için 21 yaş kriterini doldurmuş olmak gerekmektedir. En az lise mezunu şartı aranmaktadır. Bu nedenle 21 yaşını doldurmuş ve en az lise mezunu olan kişiler silahsızdan silahlıya fark eğitimine katılarak kimliklerini silahlı özel güvenlik olarak yenileyebilirler. Silahsızdan silahlıya geçiş eğitimleri 20 saatliktir.

Ortalama 3 gün içinde tamamlanmaktadır. 15 saati kurum içindeki özel alanlarda işlenmekte olup; kullanım bilgileri, silah muhafazası, temel silah tanıtımları, silahla nişan alma, silah şarjörü doldurma şeklinde silah tanıma eğitimleri verilir.

Diğer 5 saatlik eğitim için ise, alınan 15 saatlik teorik eğitim diliminde, gerçek poligon ortamında uygulamalı olarak silah atış eğitimleri yapılır. Güvenlik görevlisi adaylarımız bu eğitimde 15 metrelik mesafeden hedeflenen alana 25 adet silahlı atış gerçekleştirecektir. Başarılı sayılabilmeniz için 25 atıştan en az 15 atışınızın hedefe isabet etmesi gerekmektedir. 20 saatlik bu eğitim yaklaşık üç gün (3 gün) içerisinde tamamlanmaktadır.

Sınavdan başarı ile geçmeniz halinde; silahsız özel güvenlik kimliklerinizi silahlı özel güvenlik olarak kullanabilirsiniz. Bu sayede daha iyi bir ücrete daha fazla iş imkanı olan farklı sektörlerde güvenlik görevlisi olarak çalışabilirsiniz.

21 yaşını doldurmuş her sağlıklı birey, Ritim Grup Özel Güvenlik firmamız ile iletişime geçerek gerekli güncel bilgiyi alabilir.

Silahsızdan Silahlıya Özel Güvenlik Geçiş İçin İstenen Belgeler

  1. T.C. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (1 Adet -  Arkalı-Önlü)
  2. Resim - Biyometrik (4 Adet)
  3. İkametgah (E-Devletten Çıkartılabilir.)
  4. Diploma Fotokopisi (En Az Lise)
  5. "Silahlı Özel Güvenlik Görevlisi Olur" İbareli Sağlık Raporu (Devlet hastanesi'nden tam teşekküllü rapor)

NOT: Yanlış veya eksik sağlık raporu aldığınızda hem zaman hem de ücret kaybı yaşayabilirsiniz. Sağlık raporu almadan önce mutlaka bize sorunuz.

Kayıt işlemlerinin başlaması için eğitim kurumumuza T.C. Nüfus Cüzdanınız ile başvurabilirsiniz. Kayıt işlemi alınıp daha sonradan diğer evrakları eğitim başlayana kadarki süreçte tarafımıza iletebilirsiniz.

Yukarıdaki tabloda belirtildiği üzere uzman eğitmenlerimiz toplam 20 saatlik eğitimin 15 saatini teorik ve uygulamalı olarak, 5 saatini de poligonda sınav usulü atış talimleri ile vermektedir. 25 mermi hakkınız, 100 puan üzerinden değerlendirildiği için hedefi bulan her atışınız 4 puan sayılmaktadır. Sınavın geçer puanı 60'dır. Bu yüzden 25 atışın en az 15 tanesi hedefinizi bulmalıdır.

Canlı Destek! Çevrimiçi