E-Katalog
Eğitim Kurumları

Eğitim Kurumları

Ritim Grup olarak eğitim kurumları olan anaokulu, ortaokul, lise ve üniversite gibi kurumlarda profesyonel özel güvenlik hizmeti sağlıyoruz. Eğitim kurumlarında bulunan güvenlik personellerimiz öğrencilerin yoğun bir şekilde giriş ve çıkış yaptıkları alanları korumak ve güvenliklerini sağlamakla sorumludur. Okul içi veya çevresinde oluşan tehditleri gözlemleyip çözen özel güvenlik personellerimiz öğrencilerin okullarına güvenle gelip güvenle ayrılmaları için gerekli önlemleri almaktadır.

Çünkü küçük öğrenciler için tehditler daha fazla olmakla birlikte üniversite öğrencileri için de kargaşa ve protesto gibi toplumsal olayların gelişmesi söz konusu olabilmektedir. Bu sebeple tehlikenin yerinde önlenmesi ve kalabalığın etkili bir şekilde dağıtılması oldukça önem arz etmektedir. Personellerimizin tamamı bu konular konusunda bilgili ve tecrübeli kişilerden oluşmaktadır. Bu sayede hem öğrenciler hem de eğitmenler için güvenli bir ortam yaratılması için profesyonel güvenlik hizmeti tarafımızca sağlanmaktadır.

Çeşitli sebeplerle Okula ziyarete gelen veli, misafir veya üst düzey görevli her zaman kimlik kontrolünden geçmektedir. Güvenlik ekibimiz okul yönetiminin aldığı kararlar doğrultusunda gözetim ve denetim hizmetlerini yapmaktadır. Bu nedenle ekibimiz eğitim kurumları içerisinde oluşmaya meyilli potansiyel tehlikeleri gözlemleme ve engelleme yeteneğine sahip kişilerden oluşmaktadır.

Ritim Grup bünyesinde bulunan tüm personellerimiz alanında uzman ve profesyonel kişilerden seçilmektedir. Bu sayede eğitim kurumunda ve çevresinde yaşanabilecek tüm olaylara profesyonel müdahale konusunda bilgi sahibidir. Bu da hem öğrenciler hem de eğitmenler için güvenli bir ortam oluşmasını sağlamaktadır. Personellerimiz 5188 sayılı kanun tarafından sağlanan hakları ile hareket etmekte ve tanınan bu haklar doğrultusunda hizmet sağlamaktadır.

Eğitim Kurumları İçin Özel Güvenliğin Önemi

Özel güvenlik hizmetleri her alanda olduğu gibi eğitim kurumları da oldukça önem arz etmektedir. Eğitim kurumunda eğitim gören öğrencilerin güvende olması hem aileleri hem de bizler için oldukça önemlidir. Çünkü her yaştan öğrenci eğitim kurumlarına eğitim almak için gitmekte olumsuz durumlarla karşılaşmaması gerekmektedir. Personellerimiz bu konuda oldukça tecrübeli olup öğrencilerin güvenliğini üst düzey şekilde sağlamaktadır. Özel güvenlik personellerimiz üniversitelerde giriş çıkışları düzenli olarak kontrol etmektedir. Öğrencilerin girişte kimlik kontrolü yine personellerimiz tarafından yapılmaktadır. Bu sayede öğrenci olmayan kişilerin okula girişlerinin önüne geçilmektedir.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi özel güvenlik hizmetleri eğitim kurumlarında hem öğrenciler hem de eğitim görevlilerinin güvende olması için gerekmektedir. Öğrenci ve eğitmenlerin güvende olabilmeleri için de alanında uzman ve profesyonel bir özel güvenlik şirketi ile çalışılması gerekmektedir. Ritim Grup, kurulduğu günden bu yana ihtiyaç duyulan her alanda profesyonel özel güvenlik hizmetleri sunmaktadır. Ritim Grup bünyesinde bulunan tüm personellerimiz de firmamıza ve eğitim kurumuna yakışır şekilde özel güvenlik hizmeti sunmaktadır. Personellerimizin tamamı yine Ritim Grup bünyesinde eğitim almış, belge sahibi kişilerden oluşmaktadır.

Eğitim Kurumları İçin Özel Güvenlik Personeli

Eğitim kurumlarında ortaya çıkan herhangi bir tehdite özel güvenlik personeliniz hızlıca müdahale eder. Okul için veya üniversite için özel güvenlik personeli hizmeti almak istiyorsanız alanında en iyi özel güvenlik personellerine Ritim Grup Özel Güvenlik farkıyla ulaşabilirsiniz.

Duyarlı, hızlı, caydırıcı güce sahip, kurumun imajına kültürüne uygun davranan ekibimiz ile her zaman yanınızdayız.

Çünkü her türlü tehdidin savrulması ve engellenmesi için gerekli güncel eğitim dökümanlarımızı personellerimize paylaşıyoruz. Bu nedenle ekibimiz her zaman tehlikeleri ve güncel tehdit konularını herkesten önce öğrenip uygular. Bulunduğu alanın içi ve çevresinde düzenli yaya devriyesi ve kameralı takip yapan personellerimiz hırsızlık, yangın veya tehlike içeren durumlara müdahale eder. Durumu ilgili birimlere bildirip sorunun büyümesine ve tehlike boyutunun artmasına engel olur.

Okul ve Üniversite Özel Güvenlik Görevlisi Neler Yapar?

Özel güvenlik personelinin görev ve yetkisi 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun ‘da belirtilmiştir. Bunlara ek olarak okul yönetiminin talep ettiği hizmetler ile bu görevler yerine getirilmektedir. Okul ve üniversite gibi eğitim kurumlarında özel güvenliğin görevlerinden kısaca bahsetmek gerekirse;

  • Öğrencilerin giriş ve çıkış yaptığı noktaları kontrol etmek.
  • Öğretmenlerin ve velilerin giriş ve çıkışlarının kontrol edilmesi.
  • Okul kapısı önünde birikme ve oluşan kargaşaları engellemek.
  • Şüpheli davranışlar sergileyen birinin okula yaklaştırılmaması.
  • Kamera takibi ile öğrencilerin dışarıdan gelen tehlikelere karşı anlık olarak korunması.
  • İdari katların ve bekleme alanlarının hem yaya devriyesi hem de kameralı devriye ile kontrolünü sağlamak. Ayrıca oluşacak bir hırsızlık, dolandırıcılık veya toplumsal olaya sebebiyet verenleri yakalayıp güvenlik güçlerine teslim etmek.

Ayrıca okul güvenlik görevlileri, kurum yönetiminin talebine göre gerekirse 7 gün 24 saat esasına uygun olarak görev alır. Belirlenen saat dilimlerinde devriye atarak alan kontrolü sağlayan ekibimiz, tehlikeye ve hırsızlık olaylarına karşı hep gözü açıktır. Güvenlik kadromuz sergilediği görev ile çalıştığı markanın veya kuruluşun imajını temsil ettiğini asla unutmamaktadır.

Eğer sizler de Eğitim Kurumu İçin Özel Güvenlik hizmeti istiyorsanız hizmet talep formumuzu doldurabilirsiniz. Sizlere hemen ulaşır ve detaylı bilgiler aktarırız.

Canlı Destek! Çevrimiçi