E-Katalog
Havuz Temizliği

Havuz Temizliği

Havuz temizliği için yapılan çalışmalar bilindiği gibi öncelikle yüzeyden başlar. Bunun için bir havuz kelepçesi yeterlidir. Kepçe yardımıyla havuz yüzeyine biriken maddeler yüzeyden alınır. Yüzme havuzlarında genellikle insanların güneş kremi ve saçlarının tıkanmalara neden olduğu bilinen bir gerçektir.

Bu nedenle uyarı panoları havuz girişinde bulundurulmalıdır. Bunların haricinde insanların teri ve derisi de kirlenmelerde etkin rol oynamaktadır. Ayrıca su yüzeyindeki kir ve toz da hem insanların hastalanmasına hem de suda mikropların üremesine yol açmaktadır.

Düzenli aralıklar ile havuzun temizlenmesi hem sağlık anlamında hem de tatil deneyimi için oldukça etkili bir sebeptir. Hem fiziksel hem de kimyasal olarak gerekli şartları taşımayan havuzlarda hastalanma oranları oldukça yüksektir. Hiç kimse tatil için gittiği yerde hastalanmak veya mikrop kapmak istemez. Böyle bir durumu yaşayan kişiler yaşandığı sorunun kaynağı olarak sizin havuzunuzu sebep olarak görürse tatil için bir daha sizi seçmez.

Havuz Temizliği Hangi Periyotlarda Yapılır?

Havuzunuzu uzman ekibimiz ile günlük haftalık veya aylık periyotlarda temizleyebiliriz. Yaptığımız testlerde havuzların temizlik oranlarını rahatlıkla ölçebiliyoruz. Bu nedenle havuz suyunun klor seviyesinin önerilen ölçülerde olması ve yüzeyinin her zaman temiz tutulmalıdır. Havuzun mikrobiyolojik durumu denetlenip dezenfeksiyon işlemleri yapılarak sağlıklı bir ortam elde edilir.

Havuz Temizliği

Yaptığımız sabah ve akşam havuz temizliği ölçümleri en sağlıklı ölçümleri vermektedir. Bu nedenle filtrelerin her kullanımdan sonra temizlenmesi uygun bulunmaktadır. Ayrıca havuz suyuna katılan klor akşam vaktinde ve yüzmeden 4 saat önce uygulanmalıdır. Bu süre boyunca havuz sirkülasyonu devam etmelidir.

Yapacağımız havuz temizliği çalışmalarında bu ve bunun gibi daha birçok konuyu uzman ekibimiz ile gerçekleştiriyoruz. Sizlere ve ziyaretçilerinize yüzmeye uygun temiz bir havuz ortamı sağlıyoruz.

Temiz Olmayan Havuzun Zararları

Fiziksel ve kimyasal olarak gerekli şartları sağlamayan yüzme havuzları sağlık için pek çok risk ortaya çıkarmaktadır. Bu nedenle yüzme havuzlarına günlük, haftalık ve aylık periyotlarla düzenli bakım yapılması gerekir. Profesyonel ekibimiz düzenli olarak yaptığı testlerle sıcaklık, pH, serbest klor değerleri ile suyun mikrobiyolojik durumunu düzenli olarak denetler ve dezenfeksiyon yaparak sağlıklı bir havuzda huzurlu vakit geçirmenize yardımcı olur.

Eğer sizler de Havuz Temizliği için teklif istiyorsanız hizmet talep formumuzu doldurabilirsiniz. Sizlere hemen ulaşır ve detaylı bilgileri aktarırız.

Canlı Destek! Çevrimiçi