E-Katalog
Alışveriş Merkezleri

Alışveriş Merkezleri

Alışveriş merkezleri özel güvenlik ihtiyacının en yoğun olduğu alanlardan biridir. Özel güvenlikler ziyaretçilerin ve alanda bulunan kişilerin her anlamda güvenliğini sağlamakla yükümlüdür. İnsanlar alışveriş yaparken gönül rahatlığıyla gezebilmeli ve eğlenebilmelidir. Bu kriterleri yerine getirmek ve denetlemek AVM özel güvenlik görevlilerinin sorumluluğundadır. AVM’ye ziyarete gelen kişiler araç ile geldiyse otoparka yaya yolu ile geldiyse alışveriş kapılarına yönlendirilmesi özel güvenlik personelleri tarafından yapılmaktadır. AVM’ye girmeden önce alanın güvenliği ve kontrolü güvenlik ekibimiz tarafından sağlanır.

Alışveriş merkezinin güvenliği 7 gün 24 saat esasına dayalı olarak sağlanmaktadır. Buna ek olarak alışveriş merkezi içerisinde denetlemeler personellerimiz tarafından sorunsuz şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu sayede alışveriş merkezinde bulunan ziyaretçilerin ve mağaza çalışanlarının güvenliği düzenli olarak sağlanmaktadır. Böylelikle ziyaretçiler kendilerini güvende hissederek alışverişlerine devam edecektir.

Personellerimiz alışveriş merkezine ait tüm giriş noktalarında ziyaretçilerin giriş kontrollerini sağlamaktadır. Giriş kontrollerinde kapı dedektörü, el dedektörü ve x-ray cihazlarını bir arada kullanan ekibimiz, giriş yapan kişilerin tüm kontrollerini gerçekleştirmektedir. Buna ek olarak otopark girişinde de araçların kontrolü yine özel güvenlik personellerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Ekibimiz şüpheli araçların otoparka girişine izin vermemektedir. Aynı zamanda LPG bulunan araçların da kapalı otoparka girişleri yine ekibimiz tarafından engellenmektedir. Bu sayede güvenlik personellerimiz alışveriş merkezinin tüm güvenlik hizmetlerini en iyi şekilde sağlamaktadır.

Giriş çıkış kontrolleri, araç/yaya devriye ile çevre güvenliği, yangın ve kazalarda ilk tedbirlerin alınması asli görevlerimizdir. Sabotaj, yangın riski, hırsızlık, dolandırıcılık, hanutçuluk ve zorla işten alıkoyma gibi misafir ve çalışanların hayatını tehlikeye atabilme potansiyeline sahip olayları önlemek için hazırız.

Alışveriş Merkezleri için Özel Güvenlik Personeli

Alışveriş yapanların güvende hissedebilmesi için alanda rahatça gezebilmeleri gerekmektedir. Mağazada bulunan ziyaretçilerin güvenle alışveriş yapabilmeleri de özel güvenlik personelleri tarafından sağlanabilmektedir. Personellerimiz sorumluluk alanı içerisinde hem mağaza çalışanlarının hem de ziyaretçilerin bir sorun yaşamaması için dikkatle çalışmaktadır. Personellerimiz herhangi bir sorun yaşanmaması adına alanı düzenli olarak kapalı devre kamera sistemi ile izlemektedir. Alışveriş merkezi içerisinde bulunan mağazaların içlerinde bulunan ürünler oldukça değerlidir. Bu yüzden AVM özel güvenlik görevlisi alışveriş merkezi içerisinde gece devriyesi atıp bütün mağazaların kapalı olduğundan ve içeride kimsenin olmadığından emin olmadır.

Özel güvenlik ekibimiz, görev aldığı alışveriş merkezlerinde duyarlı, hızlı, caydırıcı güce sahip ve çalıştığı kurumun iş kültürüne uygun şekilde davranmaktadır. Sağlamış olduğumuz güvenlik hizmeti profesyonel şekilde uygulanıp ziyaretçilerinize güvenli ve huzurlu alışveriş ortamı sunar.

Alışveriş Merkezleri için Özel Güvenliğin Önemi

Ziyaretçilerin rahatça alışveriş yapabilmesi, mağazalarda gezebilmesi ve çalışanların güvenli bir ortamda çalışabilmesi için özel güvenlik oldukça önemlidir. Özel güvenlik hizmetleri alışveriş merkezlerinde alanında uzman, eğitimli ve tecrübeli özel güvenlik personelleri tarafından sunulmaktadır. Özel güvenlik personelleri alışveriş merkezlerinin girişlerinde ziyaretçilerin üst ve çanta aramalarını gerçekleştirmekte, otopark girişlerinde ise araçların aramalarını gerçekleştirmektedir. Bu sayede ziyaretçiler güvenlik kontrolünü geçmeden alışveriş merkezine giriş yapamamaktadır.

Ritim Grup, tamamı alanında uzman kişilerden oluşan özel güvenlik personelleri ile alışveriş merkezlerinin ihtiyaç duyduğu tüm güvenlik hizmetlerini profesyonel olarak sunmaktadır. Güvenlik noktalarında bulunan personellerimize ek olarak alışveriş merkezinin 7/24 izlenmesi de yine personellerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Ekran başında bulunan özel güvenlik görevlisi olumsuz bir durum tespit ettiğinde durumu hemen yaya devriyesine bildirmektedir. En hızlı şekilde olaya müdahale eden ekibimiz, gerekli durumlarda kolluk kuvvetlerinin desteğini de talep etmektedir. Personellerimiz alışveriş merkezi içerisinde yaşanabilecek her türlü hırsızlık, kavga, kargaşa ve olumsuz olaylarda profesyonel müdahalede bulunmaktadır.

Alışveriş Merkezleri İçin Özel Güvenlik Görevlisi

Alışveriş merkezleri için güvenlik oldukça önemli bir noktadır. Günümüzde en yoğun güvenlik ihtiyacı alışveriş merkezlerinde geçerlidir. Yüzlerce mağazanın bulunduğu farklı kitlelere hitap eden bu tür ticaret merkezleri her ülkeden ziyaretçiye açıktır. Bu nedenle bu durumu suistimal etmek isteyen art niyetli kişiler güvenlik şeridini geçip için birtakım tehlikeli hareketlere başvurur. Bu tür davranışları alışveriş merkezinin girişi veya kapısında engellemek özel güvenlik görevlisinin sorumluluğundadır. AVM içerisinde farklı gruplar tartışıp anlaşmazlığa düşebilirler. Bu tür durumlarda alışveriş merkezinin ticari imajını zedelemektedir. Çok fazla insanın bu tür tabloyu görüp alışveriş ihtiyacını gidermeden ayrılmasına sebep olur. Ziyaretçilerin alışveriş merkezini hep bu kötü anı ile hatırlaması oldukça kötü bir durum olacaktır. Bu tür durumlarda olaya hızlı ve sakin bir şekilde yatıştırıcı psikoloji ile yaklaşılması gerekir. Gerekli görülmesi üzerine daha fazla güvenlik ekibi talep edildiğinde özel güvenlik görevlisi personellerimizi bu bölgelere yönlendiriyor olacağız.

Ayrıca özel güvenlik alanında gelişen her türlü doğru ve yeni bilgiyi ekibi ile paylaşmaktan çekinmeyen Ritim Grup, özel güvenlik personellerine eğitim sonrası da gerekli dökümanları bizzat paylaşmaktadır. Bu durum, potansiyel tehlikeler için alınması gereken önlemlerin nasıl etkili şekilde kullanabileceği ile ilgilidir.

Alışveriş Merkezleri ‘nde Özel Güvenlik Görevlisi Neler Yapar?

Özel güvenlik personelinin görev ve yetkisi 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun ‘da belirtilmiştir. Bunlara ek olarak alış merkezleri yönetiminin talep ettiği hizmetler ile bu görevler yerine getirilmektedir. Bu gibi ticari alanlarda özel güvenliğin görevlerinden kısaca bahsetmek gerekirse;

  • Personellerin, misafirlerin, otopark giriş ve çıkışının yapıldığı noktaları kontrol etmek.
  • Misafirlerin giriş ve çıkışlarının kontrol edilmesi.
  • Alışveriş merkezinin önünde birikme ve oluşan kargaşaları engellemek.
  • Şüpheli ve tehlikeli davranışlar sergileyen birinin güvenlik kontrolünden detaylıca aranarak alınması veya AVM içerisine kabul edilmemesi.
  • Kamera takibi ile personellerin veya ziyaretçilerin dışarıdan gelen tehlikelere karşı anlık olarak korunması.
  • Kapalı devre güvenlik sistemleri ile olası hırsızlık veya dolandırıcılık olaylarında yakalananları güvenlik güçlerine teslim etmek.
  • AVM’de ortak alanlarda oturan kişilerin maddi veya şahsi olarak tehlikede olup olmadığını kameralı sistemde takip etmektedir.

Devamlı olarak kameralı izleme yapan ekibimiz tehlikeye, hırsızlık olaylarına veya yangın gibi durumlara mahal verilmemesi için göreve hep hazır durumdadır. Güvenlik kadromuz sergilediği görev ile çalıştığı markanın veya kuruluşun imajını temsil ettiğini asla unutmamaktadır.

Eğer sizler de Alışveriş Merkezleri İçin Özel Güvenlik hizmeti istiyorsanız hizmet talep formumuzu doldurabilirsiniz. Sizlere hemen ulaşır ve detaylı bilgileri aktarırız.

Canlı Destek! Çevrimiçi