E-Katalog
Vip Yakın Koruma

Vip Yakın Koruma

VIP yakın koruma ülkemize gelen yabancı iş adamlarının ve yerli iş adamlarının korunmasını esas alan bir güvenlik hizmetidir. Yakın koruma özel eğitim almış yakın savunma, dövüş ve saldırı tekniklerinde uzman kişilerden oluşur. Bu tür koruma görevi yakın koruma sertifikasına sahip olduktan sonra valilik izniyle görev gerçekleştirebilir. Bu nedenle ülkemize yapacağınız seyahatte yanınıza özel VIP koruma personeli talep edebilirsiniz. Personelimiz talebinize göre araçlı araçsız silahlı silahsız ya da tam gün yarım gün esasına göre istediğiniz seviyede koruma özelliği sunacaktır. Ziyareti gerçekleştiren ya da bu alanda yaptığı işten dolayı koruma ihtiyacı olan kişilere VIP yakın koruma tahsisi yapıyoruz. Personelimiz sizleri olası tüm tehlikelerden korumak üzere denetleme ve gözlem yapmaktadır. Doğrudan gelen saldırılara karşı sizleri koruma üzerine eğitilen personellerimiz karşınıza çıkan sorunlarda caydırıcı nitelikler ortaya koyacaktır. Yüksek refleks ve dayanıklılığı ile hayati risk içeren görevler sırasında cesurca sorumluluk alabilmektedir.

Yakın koruma hizmetini genel olarak; iş adamları, sanatçılar, diplomatlar ve yabancı temsilciler talep etmektedir. Sizlerin güvenliğini sağlamak adına yaptığımız tüm çalışmalar alanında uzman kişiler ile sağlanmaktadır. Bir tehlike durumunda öncelik hep sizin zarar görmemeniz üzerine olacaktır.

VIP Yakın Koruma Personeli

VIP yakın koruma personelimiz özel olarak eğitimlerden geçmektedir. Bunun sonucunda aldığı sertifika ile valilik tarafından gerekli görülen kişiler tahsil edilir. Tüm koruma personellerimizin silah taşıma ruhsatı bulunmaktadır. Ayrıca ilk yardım eğitimi alan personelimiz herhangi bir tehlike anında sizlere ilk yardımda bulunabilecektir. Yakın koruma personeli işini tanımalı, yolculuk esnasında uğranılması gereken yerleri ve seyahat programını bilmelidir. Olası tehlikeleri sezmek ve bunlarla mücadele etmek için bu tür konularda bilgi sahibi olmalıdır. VIP yakın koruma her türlü tehlikeden sizlere zarar almayacağınız ya da en az zararla tehlikeyi ortadan kaldırabilmek için yanınızda olacaktır. Profesyonel bir koruma personelimiz ehliyet sahibi olup güzergahlara hakimdir. Bu nedenle sizleri her zaman güvenli olan yoldan geçmek üzere ulaşım sağlayacaktır.

Şunu da belirtmek isteriz ki VIP yakın korumamız hiçbir şekilde sizin hareket özgürlüğümüzü kısıtlamaz. Koruma görevi talep eden kişinin hareket gündemine göre güvenlik sağlanır. Personelimiz aktif olarak sizi korunmaya odaklanmışken başka hiçbir işle ilgilenmez. Bu nedenle belirlenen görev süre ve saatleri diliminde kesintisiz koruma hizmeti almış olursunuz.

VIP Yakın Koruma Personelinin Çeşitleri

VIP yakın Kuruma personellerimiz silahlı, silahsız ve ağır silahlı olarak görevlendirilebilmektedir. Yakın dövüş sporlarında deneyimli genel olarak eski asker ve polis memurlarından oluşan personellerimiz, sizleri ve yakınlarınızı konutunuzda veya işyerinizde korumak üzere tahsis edilir.

VIP özel güvenlik personelimiz görevi boyunca pür dikkat, tam odaklı koruma ve hızlı şekilde davranmaktadır.

Sağladığımız hizmeti profesyonel şekilde uygulanıp korumakla yükümlü olunan kişi için güvenli seyahat anlamına gelmektedir.

VIP Yakın Koruma Güvenlik Görevlisi

Koruma görevi yerine getiren yakın koruma özel güvenlik görevlimiz kalabalık ve kargaşadan sizleri uzak tutacak gerekli tedbirleri öncesinde planlayacaktır. Gözetleme ve takip yeteneği sayesinde potansiyel tehlikeli kişileri kalabalık gruplar içerisinden fark edip sizlere yaklaşmasını veya bir tehlike unsuru olarak kalmasını engelleyecektir. Olaylara daha etkili ve caydırıcı unsurlar yaklaşan VIP yakın korumalar sizlerin güvenliğini sağlamaya hazır kişilerden oluşmaktadır.

Ayrıca özel güvenlik alanında gelişen her türlü doğru yeni bilgiyi ekibi ile paylaşmaktan çekinmeyen Ritim Grup, özel güvenlik personellerine eğitim sonrası da gerekli dökümanları bizzat paylaşmaktadır. Bu durum, potansiyel tehlikeler için alınması gereken önlemlerin nasıl etkili şekilde kullanabileceği ile ilgilidir.

VIP Yakın Koruma Personelinin Görevleri Nelerdir?

Özel güvenlik personelinin görev ve yetkisi 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun ‘da belirtilmiştir. Bunlara ek olarak güvenlik talebinde bulunduğunuzda talep edeceğiniz sayıda görevlendirme yapılmaktadır. Bu gibi tehlikeli görevlerde özel güvenliğin görevlerinden kısaca bahsetmek gerekirse;

  • Hizmet talep eden kişilerin hareket özgürlüğünü kısıtlamaz.
  • Kişisin özel hayatına ve yaptığı işe saygı gösterir.
  • Koruma görevini kişinin hareket planına göre belirler.
  • Yol ve rotaları iyi bir şekilde analiz eder.
  • İyi silah kullanıp yakın dövüş tekniklerini uygulayabilir.
  • Tehlikeleri önceden analiz eder ve gerekli çözüm yollarını ortaya koyar.
  • Her türlü soruna karşı farklı çözüm yolları sunar.
  • Personelimiz bu süreçte başka bir iş ya da görev yapmaz.
  • Personelimiz belirlenen süre ve saatler boyunca kesintisiz olarak gerçekleştirilir.

Güvenlik ekibimiz sergilediği görev ile çalıştığı markanın veya kuruluşun imajını temsil ettiğini asla unutmamaktadır.

Eğer sizler de VIP Yakın Koruma İçin Özel Güvenlik hizmeti istiyorsanız hizmet talep formumuzu doldurabilirsiniz. Sizlere hemen ulaşır ve detaylı bilgiler aktarırız.

Canlı Destek! Çevrimiçi