E-Katalog
Vip Yakın Koruma

Vip Yakın Koruma

VIP yakın koruma yakın korumaya ihtiyaç duyan yerli yabancı iş adamları, sanatçılar ve ünlülerin korunmasını esas alan bir güvenlik hizmetidir. Yakın koruma hizmeti herkes tarafından sağlanabilecek bir hizmet değildir. VIP yakın koruma hizmetleri yalnızca özel eğitim almış, yakın savunma, dövüş ve saldırı tekniklerinde uzman kişilerden tarafından sağlanabilmektedir. Aksi halde güvenliği sağlanan kişinin can ve mal güvenliği tehdit edilebilmektedir. Yakın koruma hizmetleri yakın koruma sertifikası sahibi ve valilikten yakın koruma konusunda izin alındığında gerçekleştirilebilmektedir. Gerekli izinlerin alınmasını ardından dilediğiniz an özel VIP koruma personeli ya da personelleri talep edebilirsiniz. Personelimiz talebinize göre araçlı, araçsız, silahlı, silahsız ya da tam gün yarım gün esasına göre istediğiniz şekilde hizmet sunmaktadır.

VIP yakın koruma hizmetlerinde koruma talep eden kişi ile ön toplantı firmamız tarafından yapılmaktadır. Yapılan bu toplantı neticesinde ihtiyaç duyulan personel sayısı, personellerin silah durumu gibi önemli detaylar sonuçlandırılmaktadır. Bu toplantı neticesinde personellerimiz vip yakın koruma görevine başlamaktadır ve belirlenen süreç boyunca her an yanınızda olacaktır. Personelimiz sizleri olası tüm tehlikelerden korumak üzere sürekli olarak denetleme ve gözlem yapmaktadır. Doğrudan gelen saldırılara karşı sizleri koruma üzerine eğitilen personellerimiz karşınıza çıkan sorunlarda caydırıcı nitelikler ortaya koyacaktır. Personellerimiz yüksek refleks ve dayanıklılığı ile hayati risk içeren görevler sırasında cesurca sorumluluk alabilmektedir.

Yakın koruma hizmetini genel olarak; iş adamları, sanatçılar, diplomatlar ve yabancı temsilciler talep etmektedir. Sizlerin güvenliğini sağlamak adına yaptığımız tüm çalışmalar alanında uzman kişiler ile sağlanmaktadır. Bir tehlike durumunda öncelik hep sizin zarar görmemeniz üzerine olacaktır. Ritim Grup, alanında uzman kadrosu ve deneyimli eğitmenleri ile uzun yıllardır vip yakın koruma personellerinin eğitim ve işe alım faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Personellerimizin tamamı aldıkları özel eğitim ile her koşulda korudukları kişinin can güvenliği sağlamak üzere eğitim almaktadır.

VIP Yakın Koruma Personeli

VIP yakın koruma personelimiz özel olarak eğitimlerden geçmektedir. Bunun sonucunda aldığı sertifika ile valilik tarafından gerekli görülen kişiler tahsil edilmektedir. Tüm koruma personellerimizin silah taşıma ruhsatı bulunmaktadır. Ayrıca ilk yardım eğitimi alan personelimiz herhangi bir tehlike anında sizlere ilk yardımda bulunabilecektir.

Yakın koruma personellerimizin üst düzey hizmet verebilmesi için işini tanımalı, yolculuk esnasında uğranılması gereken yerleri ve seyahat programını bilmelidir. Olası tehlikeleri sezmek ve bunlarla mücadele etmek için bu tür konularda bilgi sahibi olmalıdır. Bu bağlamda koruma personeline tüm bu bilgilerin verilmesi en doğru seçenek olacaktır. VIP yakın koruma personellerimiz her türlü tehlikeden sizlere zarar almayacağınız ya da en az zararla kurtulabileceğiniz şekilde yanınızda olacaktır. Ayrıca yakın vip koruma personellerimiz ehliyet sahibi olup, ileri seviye sürüş tekniklerine sahiptir. Böylelikle olası bir tehlike durumunda en doğru güzergah üzerinden güvenli şekilde sürüş gerçekleştirmektedir.

Şunu da belirtmek isteriz ki VIP yakın korumamız hiçbir şekilde sizin hareket özgürlüğümüzü kısıtlamamaktadır. Koruma görevi talep eden kişinin hareket gündemine göre güvenlik tarafımızca sağlanmaktadır. Personelimiz aktif olarak sizi korunmaya odaklanmışken başka hiçbir işle ilgilenmez. Bu nedenle belirlenen görev süre ve saatleri diliminde kesintisiz koruma hizmeti sağlanmaktadır.

VIP Yakın Koruma Personelinin Çeşitleri

VIP yakın koruma personellerimiz silahlı, silahsız ve ağır silahlı olarak görevlendirilebilmektedir. Yakın dövüş sporlarında deneyimli genel olarak eski asker ve polis memurlarından oluşan personellerimiz, sizleri ve yakınlarınızı konutunuzda veya işyerinizde korumak üzere özenle tahsis edilmektedir.

VIP özel güvenlik personelimiz görevi boyunca pür dikkat, tam odaklı koruma ve hızlı şekilde davranmaktadır.

Sağladığımız hizmeti profesyonel şekilde uygulanıp korumakla yükümlü olunan kişi için güvenli seyahat anlamına gelmektedir.

VIP Yakın Koruma Güvenlik Görevlisi

Koruma görevi yerine getiren yakın koruma özel güvenlik görevlimiz kalabalık ve kargaşadan sizleri uzak tutacak gerekli tedbirleri öncesinde planlayacaktır. Gözetleme ve takip yeteneği sayesinde potansiyel tehlikeli kişileri kalabalık gruplar içerisinden fark edip sizlere yaklaşmasını veya bir tehlike unsuru olarak kalmasını engelleyecektir. Olaylara daha etkili ve caydırıcı unsurlar yaklaşan VIP yakın korumalar sizlerin güvenliğini sağlamaya hazır kişilerden oluşmaktadır.

VIP yakın korumalar konu sizin güvenliğiniz olduğunda son derece dikkatli ve titiz davranmaktadır. Personellerimiz aynı zamanda olası tehlike durumunda silahını kullanmaktan da çekinmeyecektir.

Ayrıca özel güvenlik alanında gelişen her türlü doğru yeni bilgiyi ekibi ile paylaşmaktan çekinmeyen Ritim Grup, özel güvenlik personellerine eğitim sonrası da gerekli dökümanları bizzat paylaşmaktadır. Bu durum, potansiyel tehlikeler için alınması gereken önlemlerin nasıl etkili şekilde kullanabileceği ile ilgilidir.

VIP Yakın Koruma Personelinin Görevleri Nelerdir?

Özel güvenlik personelinin görev ve yetkisi 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun ‘da belirtilmiştir. Bunlara ek olarak güvenlik talebinde bulunduğunuzda talep edeceğiniz sayıda görevlendirme yapılmaktadır. Bu gibi tehlikeli görevlerde özel güvenliğin görevlerinden kısaca bahsetmek gerekirse;

  • Hizmet talep eden kişilerin hareket özgürlüğünü kısıtlamaz.
  • Kişisin özel hayatına ve yaptığı işe saygı gösterir.
  • Koruma görevini kişinin hareket planına göre belirler.
  • Yol ve rotaları iyi bir şekilde analiz eder.
  • İyi silah kullanıp yakın dövüş tekniklerini uygulayabilir.
  • Tehlikeleri önceden analiz eder ve gerekli çözüm yollarını ortaya koyar.
  • Her türlü soruna karşı farklı çözüm yolları sunar.
  • Personelimiz bu süreçte başka bir iş ya da görev yapmaz.
  • Personelimiz belirlenen süre ve saatler boyunca kesintisiz olarak gerçekleştirilir.

Güvenlik ekibimiz sergilediği görev ile çalıştığı markanın veya kuruluşun imajını temsil ettiğini asla unutmamaktadır.

Eğer sizler de VIP Yakın Koruma İçin Özel Güvenlik hizmeti istiyorsanız hizmet talep formumuzu doldurabilirsiniz. Sizlere hemen ulaşır ve detaylı bilgiler aktarırız.

Canlı Destek! Çevrimiçi