E-Katalog
Özel Güvenlik Kimlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Özel Güvenlik Kimlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Özel Güvenlik Kimlik Kartına Nasıl Başvurulur?

Özel kimlik kartına başvurmak için öncelikle tüm derslerden ve eğitimlerden geçmiş olmalısınız. Ayrıca yapılan özel güvenlik görevlisi sınavından başarılı bir şekilde geçmeniz halinde siz de özel güvenlik kimlik kartına başvuru yapabilirsiniz. Sizlerden istenen belgeleri eksiksiz ve tam olarak toparlayıp başvurunuzu polis sorumluluk alanında iseniz il emniyet müdürlüğündeki özel güvenlik şube müdürlüğüne başvuru yapabilirsiniz.

Eğer bulunduğunuz bölge jandarma sorumluluk alanındaysa güvenlik soruşturması yapılabilmesi adına il jandarma komutanlığına başvuru yapabilirsiniz. Yapılacak tahkikatın olumlu sonuçlanmasına müteakip il jandarma komutanlığı tarafınca verilen bilgi formunu ve 19. sorunun sonucunda istenen dokümanları toplayıp il emniyet müdürlüğüne bağlı özel güvenlik şube müdürlüğüne ulaştırmalısınız.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Başvuru yapmak isteyenlerin yanlarında son 6 ay içerisinde açık renk bir giysi ile çekilmiş, arka duvarın beyaz renkte olduğu 2 adet vesikalık biyometrik fotoğraf bulundurmaları gerekmektedir.

Yeni özel güvenlik kartınız için 40 TL’lik bir ücret belirlenmiştir. Bu ücret Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfının T.Vakıflar Bankası Gaziosmanpaşa Şubesi IBAN TR58 0001 5001 5800 7303 9981 15 numaralı hesabına yatırılmış olduğunu gösteren makbuz ile il özel güvenlik şube müdürlüklerine teslim edilir.

İlk defa özel güvenlik görevlisi kimlik kartı alacak olan kişiler T.C kimliğini, diploma fotokopilerini, devlet hastanesinden alınan sağlık raporlarını, özel güvenlik görevlisi çalışma izni dekontlarını, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formlarını, son 6 ayda çekilmiş 4 adet biyometrik fotoğrafı, kimlik kartı ücret dekontlarını yanında bulundumalıdır.

Siz de silahlı ve silahsız özel güvenlik başvuru şartlarını karşılıyorsanız eğer, iş bulma garantili geleceğin mesleğinde yeriniz hazır. Modern güvenlik ekipmanları ve emekli emniyet mensubu eitmenlerimiz ile verdiğimiz hizmet sizlere meslekte öncelerden yaşanmış tecrübeleri aktarmayı ve bilgilendirmeleri amaçlar.

Özel güvenlik iş başvurusu yapmak için açık pozisyonları görün ve hayalinizdeki işi edinin.

Özel güvenlik kartına sahip olduğunuz sürece istenilen özelliğe göre silahlı ve silahsız güvenlik görevlisi ilanlarına başvurabilirsiniz. Ayrıca; okul güvenlik görevlisi, devlet hastanesinde özel güvenlik, banka özel güvenliği, ticari işletmelerde güvenlik görevlisi olarak çalışabilirsiniz.

BLOG
Canlı Destek! Çevrimiçi