E-Katalog
Büyük Güvenlik Şirketleri

Büyük Güvenlik Şirketleri

Özel güvenlik hizmeti almak isteyen kişi ve kurumlar büyük güvenlik şirketleri arayışlarına girmektedir. Çünkü büyük güvenlik şirketleri hem kurumsallık hem de güvenlik hizmetleri açısından iyi hizmet sağlamaktadır. Kişiler sorumlusu olduğu kurumların güvenlik ihtiyaçlarında girdikleri arayış sonucunda çok sayıda güvenlik şirketi ile karşılaşmakta ve karar vermekte oldukça zorlanmaktadır. Bunun sebebi kişilerin hizmet almadan hangi özel güvenlik şirketinin nasıl bir hizmet sunacağından emin olmamaktan kaynaklanmaktadır. Burada hem karar vermenizi kolaylaştıracak hem de sizlere yardımcı olacak bir kaç öneri bulunmaktadır.

Bunlardan ilki özel güvenlik şirketinin sizin sektörünüzde daha önce referansının olup olmamasıdır. Sektörünüze hizmet vermemiş bir özel güvenlik şirketi bazı durumlarda risk içerebilmektedir. Bu sebeple hizmet alacağınız şirketin sektör tecrübesini mutlaka değerendirmeniz gerekmektedir. İkinci önemli bir konu ise güvenlik şirketinin size olan yaklaşımıdır. İletişim becerisi yüksek ve sizi anlayan güvenlik şirketleri genellikle hizmet sunarken de aynı hassasiyeti göstermektedir.

Son dönemlerde özel güvenlik şirketleri tarafından sunulan hizmetlere duyulan ihtiyaç, gelişen dünya ve teknoloji ile beraber büyük ölçüde artmıştır. Bu artış sonucunda birçok kişi, kurum ve sektörde özel güvenlik hizmetlerine olan talep de artmıştır. İlk etapta 1980’li yıllarda devlet kontrolü ile kısıtlı sektörlerde hizmet sunan her bir özel güvenlik şirketi günümüzde eğitim, sağlık, turizm, bankacılık ve proje/konut sektörü gibi çok sayıda sektöre hizmet vermektedir. Bu durum sayesinde özel güvenlik hizmeti sunan şirket ve firmalarda büyük ölçüde artış olmuş, özel güvenlik görevlisi mesleğinin temelleri atılmaya başlanmıştır. Özel güvenlik şirketleri güvenlik hizmetlerini sahada bulunan özel güvenlik görevlileri aracılığı ile sunduğundan dolayı özel güvenlik personellerinin bu sektörde istihdamı da büyük ölçüde artmıştır.

Özel güvenlik şirketleri sayısında yaşanan zaman içerisindeki artış, bu sektörde yaşanan gelişmelerin de öncüsü olmuştur. Şöyle ki özel güvenlik personellerinin kimlik kartına sahip olması, sınava tabii tutulması ve zaman içerisinde kimliklerini yenilemeleri gibi birçok gelişme özel güvenlik sektörü büyürken yaşanan gelişmelerdir.

Özel güvenlik hizmetlerini kapsayan ve halen daha geçerliliğini koruyan 5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun‘da özel güvenlik şirketlerinin çalışma koşulları, yetkileri, sorumlulukları ve personel istihdamı gibi tüm detaylar açıkça belirtilmiştir. Bu sebeple günümüzde faaliyet gösteren tüm özel güvenlik firma ve şirketleri 5188 sayılı kanun kapsamında hareket etmektedir. İlgili kanun özel güvenlik hizmetlerinin nasıl yürütüleceğini açıkladığı gibi özel güvenlik personellerinin eğitim süreçleri hakkında da tüm bilgilendirmeleri içermektedir. Bu bilgilendirmeler içerisinde eğitimin şekli, saati ve ders konuları hakkında tüm bilgilendirmeler yer almaktadır.

Büyük Güvenlik Şirketleri

İlgili kanunda aynı zaman özel güvenlik şirketlerinin faaliyet gösterebilmeleri ve özel güvenlik hizmeti almak isteyen kurum ve kuruluşların yapması gerekenleri de açıklamaktadır. Şöyle ki özel güvenlik sektöründe faaliyet göstermek her özel güvenlik şirket Özel Güvenlik Faaliyet Belgesine sahip olmak zorundadır. Özel güvenlik faaliyet belgesine sahip olmayan veya çeşitli sebeplerle belgesi iptal edilen şirketlerin özel güvenlik hizmeti sunması kanunen yasaktır. Buna benzer olarak özel güvenlik hizmeti almak isteyen kişi ve kurumların da Özel Güvenlik İzin Belgesi sahibi olmaları gerekmektedir. Özel güvenlik izin belgesine sahip olmayan kişi ve kurumlar özel güvenlik birimi kuramayacağı gibi özel güvenlik hizmeti de alamamaktadır. Bu sebeple özel güvenliğe ihtiyaç duyduğunu düşünen kişi ve kurumların öncelikli olarak bağlı bulundukları valiliğe gidip özel güvenlik izin belgesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Başvuru sonrası görevlendirilen komisyon gerekli incelemelerde bulunarak özel güvenlik izninin verilip verilmeyeceği konusunda rapor hazırlamaktadır.

Yukarda da belirttiğimiz gibi özel güvenlik şirketi kurmak, güvenlik hizmeti sunmak oldukça ciddi ve kritik bir konu olarak ele alınmaktadır. Kurulan özel güvenlik şirketleri ise bakanlıklar tarafından düzenli olarak denetime tabii tutulmakta, tedbir elden bırakılmamaktadır. Bu bağlamda özel güvenlik hizmeti almak isteyen kişi ve kurumların doğru şirketi seçebilmeleri için birçok unsur bulunmaktdır.

Güvenlik Şirketi Nasıl Seçilir?

Güvenlik hizmeti almak isteyen kişi ve kurumlar araştırmalarını yaparken çok sayıda güvenlik şirketine denk gelmekte, çeşitli teklifler almaktadır. Alınan bu tekliflerin içeriğinde her ne kadar yapılacak iş ve şekli belirtilse de pratikte her zaman aynı sonuçlar ortaya çıkmamaktadır. Aynı sonuçların çıkmamamasının temel nedeni özel güvenlik şirketlerinin hizmet odaklı değil kar odaklı hareket etmesinden kaynaklanmaktadır. Bu da hem özel güvenlik hizmetini aksatmakta hem de özel güvenlik hizmeti sağlanan alanda çeşitli sorunlara yol açmaktadır.

Hepimiz biliyoruz ki güvenlik hizmeti sağlanan yerlerde can ve mal güvenliği özel güvenlik personelleri tarafından sağlanmaktadır. Özel güvenlik personellerinin alacağı yanlış kararlar veya bilinçsiz davranışları geri dönüşü olmayan sonuçlara sebep olabilmektedir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için özel güvenlik hizmeti almadan önce dikkat edilmesi gereken bazı kriterler bulunmaktadır. Bu kriterleri aşağıda sizler için belirttik.

Kurumsallık

Güvenlik hizmetleri hiçbir şekilde hafife alınacak hizmetler değildir. Bu sebeple bu hizmetler kendini kanıtlamış, kurumsal kimliğe sahip ve uzman özel güvenlik şirketleri tarafından sağlanması gerekmektedir. Bu sebeple sizlere özel güvenlik teklifi sunan şirketin kurumsal kimliğine önem vermenizi önermekteyiz.

Hizmet Kalitesi

Güvenlik hizmetinin kalitesi güvenlik şirketinin iletişim ve iş beceresi ile doğru orantılıdır. Bu sebeple özel güvenlik teklifinde bulunan şirketin sizinle olan iletişimi ve taleplerinize olan yaklaşımına dikkat etmenizi önermekteyiz.

Eğitim

Özel güvenlik sektöründe hizmet sunan şirketlerin eğitim faaliyetleri ve bu eğitimlere verdiği öneme dikkat etmenizi önermekteyiz. Çünkü eğitime önem veren şirketler personelleri de aldıkları eğitim neticesinde profesyonel şekilde hareket etmektedir.

Referanslar

Özel güvenlik talebiniz ile ilgili teklif aldığınızda teklif sunan firmaların referanslarını da göz önünde bulundurmanızı önermekteyiz. Özel güvenlik şirketinin sizinle aynı sektörde bir firmaya hizmet vermesi sizi daha iyi anlamasını sağlayacaktır.

Yukarıda belirttiğimiz tüm kriterleri bünyesinde bulunduran Ritim Grup, alanında uzman ve eğitimli kadrosu ile ihtiyaç duyduğunuz tüm alanlarda profesyonel özel güvenlik hizmetleri sunmaktadır. Siz de iyi bir özel güvenlik şirketi ile çalışmak ve iyi bir hizmet almak istiyorsanız İletişim sayfamız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

İstanbul'da En İyi Özel Güvenlik Şirketi

İstanbul, her sektörde olduğu gibi özel güvenlik sektöründe de çok sayıda şirketin hizmet sunduğu şehirlerin başında gelmektedir. İstanbul'un kalabalık nüfusu, artan yapı sayısı ve buna bağlı güvenlik ihtiyacının oluşması her geçen gün sektöre yeni özel güvenlik şirketlerinin dahil olmasını sağlamaktadır. İstanbul'da bulunan özel güvenlik şirketlerinin başında gelen Ritim Grup Güvenlik, sunduğu profesyonel güvenlik hizmetleri ve kaliteli hizmet anlayışı ile en doğru güvenlik hizmetini sunmaktadır.

Kurulduğumuz günden bu yana İstanbul'da güvenliğe ihtiyaç duyan başta konut, ofis, hastane, fabrika, avm, osb bölgeleri ve eğitim kurumlarına profesyonel güvenlik hizmeti sağlamaktayız. Güvenlik hizmetlerimizi sağladığımız bu alanlarda tüm kontrolü üstlenen Ritim Grup, yaşanabilecek tüm olumsuzluklara karşı bilinçli personeller ile çalışmaktadır. Aynı zamanda eğitim kurumu da olan şirketimiz güvenlik hizmetlerinin çoğunda kendi yetiştirdiği personeller ile çalışmaktadır.

Siz de İstanbul'da yer alan ve sorumlusu olduğunuz kurumun özel güvenlik ihtiyaçları için İletişim sayfamızda yer alan bilgilerden bize ulaşabilir, bilgi ve destek alabilirsiniz.

BLOG
Canlı Destek! Çevrimiçi