E-Katalog
Silahlı Özel Güvenlik Kursu

Silahlı Özel Güvenlik Kursu

Silahlı özel güvenlik kursu olarak, tüm özel güvenlik adaylarımıza modern, gelişmiş teknolojik araçlar, robot manken üzerinde uygulamalı ilk yardım gibi devamlı olarak meslek hayatınızda karşınıza çıkabilecek durumlara önceden alacağınız eğitimler ile müdahale edebilirsiniz. Ritim Grup olarak özel güvenlik kursu hizmeti verdiğimiz güvenlik adayları eğer silahlı özel güvenlik şartlarını yerine getiriyorsa başvurularını bize bu yönde yapabilirler.

Silahlı Özel Güvenlik Personelleri Nerede Çalışabilir? Nerelerde Çalışamazlar?

Özel güvenlik personellerinin görev aldığı alanları daha önceki yazılarımızda da anlattık. Onlar ile ilgili bağlantıları aşağıya bırakıyorum, inceleyebilirsiniz. Daha önemli bir konuya gelecek olursak silahlı özel güvenlik personelleri aşağıda belirttiğimiz iş alanlarında görev alabilirler.

Çalışabilecekleri Alanlar (Silahlı olarak görev alınabilen)

  • Bankalar
  • Siteler
  • Belediye binaları
  • Alışveriş merkezleri
  • Özel hastaneler ve sağlık kurumları

Çalışabilecekleri Alanlar (Silahlı güvenlik görevlisi olsa dahi silahsız olarak görev alınabilen yerler)

  • Stadyumlar ve spor salonları
  • Festival ve konser gibi açık hava etkinliklerinin düzenlendiği yerler
  • Parklar

Özellikle belirtmek isteriz ki güvenlik görevlisi olarak görev yaptığınız alanın dışına çıktığınızda silah kullanma yetkinizi kaybedersiniz. Bu durumda silahını yalnızca görevli bulunduğunuz alan içinde kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Silahlı Özel Güvenlik Kursu Nasıl Alınır?
Özel Güvenlikte Zor Kullanma Yetkisi
Bayan Güvenlik Görevlisi Olmak İçin Gerekenler

Silahlı Özel Güvenlik Olmanın Maliyeti Nedir?

Bu konuda net bir fiyat belirtmek mümkün değildir. Çünkü bu fiyatlar üst kurul tarafından belirlenmekte olup, sürekli değişim halinde olabilmektedir. Yazımızı daha sonradan okuyan ziyaretçilerimiz için yanıltıcı veya yanlış bir fiyat göstermek istemeyiz. Bu nedenle sizlere en uygun ve avantajlı fiyatları sunduğumuzdan emin olabilirsiniz. Silahlı özel güvenlik maliyeti güncel fiyatları için iletişim sayfamızdaki formdan veya telefon numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Silahlı Özel Güvenlik Kursu Kaç Gün Sürer?

Pendik ilçesinde bulunan özel güvenlik firması, olarak adaylara sunduğumuz eğitim saati ve onların derslere katılımına göre planlanmaktadır. Bir silahlı güvenlik görevlisi kursta 120 saatlik bir eğitim alır. Ders planına göre bu süreç 20 günü bulabilmektedir. 20'nci günün sonunda silah atışları gerçekleştirilir. Başarılı olan adaylar yapılacak sınavın tarihini beklerler. O sınavadan da başarılı olanlar özel güvenlik kimliklerini ilgili şube müdürlüğüne başvuru yaparak alabilirler.

Silahlı Özel Güvenlik Görevlisinin Silah Kullanma Yetkileri

Özel güvenlik personeli olmak demek silahınızı her alanda kullanmak demek değildir. Bu kullanım alanları kanunlarla güvence altına alınmıştır. Görevlilerin çalışma alanı sorumluluğu ve çalışma saatleri içerisindeki olaylara göre müdahale edebilme hakkı vardır. Silah her zaman başvurulacak en son noktadır. Bunun öncesinde takip, uyarı ve orantılı fiziki güç kullanılması uygun bulunmuştur. Bu sebeple eğer karşı konulamayacak bir güç varsa ve diğer insanların hayatlarını tehlikeye atabilecek bir durum gelişmesi öncelik olarak kolluk kuvvetlerine bildirilmelidir. Son aşama da ise silahlı güvenlik görevlisi oluşan tehlikenin artması ve mevcut durumda başka müdahale edecek kuvvet birlikleri bulunmuyorsa silahına başvurabilir. Ayrıca silahına her tehlike anında sarılıp yaralamak veya öldürmek suretli kullanan güvenlik görevlileri kasten yaralama ve cinayettten yargılanacağını bilmelidir.

Bu nedenle aşağıda belirtilen maddelerden bir tanesi istisnai (*) olmak kaydıyla mesai saatiniz ve çalışma alanınızın dışında olduğunuz noktalarda özel güvenlik sıfatıyla herhangi bir olaya müdahale edemezsiniz. Bu kanunda açıkça belirtilmektedir.

Bayan Silahlı Özel Güvenlik Görevlisi

Kadınların bulunduğu ve sadece kadınların güvenlik görevlisi olarak çalıştığı iş alanları ve okullar günümüzde yoğun olarak yer almaktadır. Bu nedenle bayan güvenlik görevlileri de bay güvenlik görevlileri ile aynı sorumlulukları taşımakta olup, cinsiyet ayrımı yapılmaksızın görevlendirilmektedir. Bankalarda, AVM'lerde, kamu kurum ve kuruluşlarında, medya alanında, kreş ve okullarda, çarşı ve pazarlarda görev alabilen bayan silahlı güvenlik görevlileri günümüzde neredeyse her alanda bay güvenlik görevlileri ile birlikte bu hizmeti sağlamaktadır.

Eğer bayan silahlı özel güvenlik görevlisi olmak hakkında daha fazla bilgi istiyorsanız tüm detayları ile ilginizi çekebilecek "Bayan Güvenlik Görevlisi Olmak İçin Gerekenler" adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.

 

BLOG
Canlı Destek! Çevrimiçi