E-Katalog
İnşaat ve Şantiye Güvenliği

İnşaat ve Şantiye Güvenliği

İnşaat ve şantiye güvenliği basite indirgenmeyecek kadar önemli bir konudur. Son 10 yılda yapılaşma ülkemizde ileri düzeye ulaşmıştır. Bu yapılaşma haricinde kentsel dönüşüm kapsamında yenilenen konutlar ve siteler için özel güvenlik ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz.

Ritim Grup Güvenlik ve Eğitim Hizmetleri olarak kamu ve özel sektörler için proje başlangıcından sonuna kadarki süreç ve devamında gerekli fizibilite ve risk analizlerini ortaya koyup teklifimizi sunuyoruz. İmkanlarınız dahilinde ve teklif içerisinde yer alan hizmet kalemlerimiz üzerinde gerekli fikir birliğini sağlayıp çalışmalarımıza yeni bir bakış açısı katıyoruz.

Başta inşaat malzemeleri olmak üzere şantiye bölgesine giriş ve çıkış yapan tüm kişileri gözetleyip yabancı kişilerin girişlerini engelliyoruz. Gece veya gündüz vakitlerinde oluşması muhtemelen hırsızlık, yağma, saldırı, sabotaj, mala zarar verme gibi suç ve hareketlerden koruma amacı ile şantiye bölgesi sürekli olarak ekibimiz tarafından izlenecektir. Gerekli müdahaleler ve önlem alınması konusunda notlarımızı şantiye sorumlusuna aktarmaktayız.

Alarm ve Güvenlik Sistemleri

İnşaat ve şantiyelerde malzemelerin beklediği alanın korunması yüksek öneme haizdir. Bunun sebebi inşaat malzemelerinin günümüzde yüksek ücretlere alınmasıdır. Bu nedenle çevre güvenliğinin sağlanması gerekli önlemlerin alınması gerekmektedir. Bu önlemler arasında alarm sistemlerine örnek verebiliriz.

Davetsiz misafirlerin tespit edilmesi, görsel açıdan yanıp sönen ışıklar ve çıkan sesler hırsızları rahatsız etmekte ve kaçmalarına sebep olmaktadır. Ayrıca kişileri direkt olarak yakalamak istiyorsanız sessiz alarm sistemi de kurabiliriz. Bu durumda sizlere uyarı gelecek ve hırsızı bulunduğu yerde yakalayabileceksiniz. Her iki alarm türünde de şahısların hareket etmesi anında sensörler devreye girmektedir. Bu sebeple süreç etkin bir şekilde otomatikleştirilmektedir.

İnşaat ve şantiye güvenliği konusunda profesyonel olan firmamız sizlere yüksek kalitede hizmet sunmaktadır. Ayrıca özel güvenlik personellerimiz şu özelliklere haizdir; genç ve dinamik, inşaat ve şantiye konularında kolayca aktif olacak uzman yetkinliklere sahiptir. Ayrıca fiziki görünüş ve dayanıklılığa sahiptir. Dönüşümlü (vardiyalı) olarak çalışmaya uygun yapıya sahiptir.

Araç Geçiş Sistemleri

Araçların otoparklara yapacakları giriş ve çıkışlar kontrol altına alınmaktadır. Her araçla gelen kesinlikle içeriye alınmaz. Bu şekilde raçların kontrollü geçişleri sağlanmaktadır. Araç otomatik geçiş sistemlerinde kullanılan bariyerlerin kol boyları modeline göre farklılıklar gösterebilmektedir. Örnek vermek gerekirse bariyerlerin kol uzunluğu 6, 5, 3 metre ve özel uzunluk ölçüleriyle kullanılabilmektedir. Ayrıca otoparkların geçiş uzunluğunun bir önem ifade etmediğini de belirtmek isteriz. Ürünlerimiz bulunduğu ortama tam uyum sağlamaktadır.

İç ortamlarda kullanılan araç otomatik geçiş sistemlerimizin bariyerleri paslanmaz çelik gövdeden oluşmaktadır. Araç otomatik geçiş sistemleri bariyerleri ise elektrostatik boyalı gövdeye sahiptir. Tüm araç otomatik geçiş sistemleri uzaktan kumanda veya buton yardımı ile kontrol edilebilir. Yalnız komut ile çalışan araç geçiş sistemleri, kol açıksa kapanır, kapalıysa açılır modelde çalışmaktadır.

Mantar Bariyer Takviyesi

Mantar bariyerler çelik bir silindirik boru olarak bilinmektedir. Birçok yerde gördüğümüz mantar bariyerler kumanda sistemi ile uzaktan kontrol edilebilmektedir. Genel olarak çalışma mantığı zemine girip – çıkması şeklindedir. Ürünlerimiz komple paslanmaz çelik borulardan üretilmektedir. Her mevsim kolay kullanımı nedeniyle birçok yerde araç geçişini engellemek amacıyla kullanılmaktadır.

Mantar bariyer sistemleri paslanmaya ve darbeye dayanıklıdır. Ayrıca bu özelliği ile uzun yıllar boyunca sorunsuz kullanım sunabilmektedir. Çevre ve insan hayatının güvenliğini sağlamak adına mantar bariyer sistemleri tercih edilmektedir.

Kullanım kolaylığı, fiyatı ve çalışma mantığından dolayı çokça tercih edilen mantar bariyer sistemleri genel olarak günün belli saatlerinde kapalı kalması gereken alanlarda kullanılmaktadır. Mantar bariyer sisteminizi seçerken öncelikle hangi tür yapıya ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz gerekmektedir.

Mantar Bariyer Türleri Nelerdir?

  • Hidrolik
  • Mekanik yapılı
  • Manuel
  • Sabit şekli ile duran türlerde de üretilmektedir.

Ayrıca inşaat ve şantiye alanlarında kullanmak istediğiniz bir mantar bariyer sistemi varsa hemen bizimle irtibata geçebilirsiniz. Ürün temini ve kurulumunu tarafımızca karşılamaktayız.

İnşaat ve Şantiyeler İçin Turnike Geçiş Sistemleri

İnşaat ve şantiyelerde geçiş kontrolü için sağlanan turnike geçiş sistemleri işçilerin ve çalışan ekibin takibini yapmak için kullanılmaktadır. Genel olarak kartlı kullanım sağlanan bu ürünlerde otomatik geçiş sistemi de uygulanabilmektedir. Ayrıca kablosuz uzaktan kontrol ile de geçiş onayı verilebilmesi harika bir özelliktir. Günümüzde PDKS olarak bilinen ve açılımı Personel Devam Kontrol Sistemleri olarak bilinen aynı zamanda biyometrik sistemler ile entegre şekilde çalışabilen yapıdadır. Daha birçok alanda parmak izi, yüz tanıma ve iris tanıma özellikleri de aktif edilmiş halde kullanılabilmektedir.

İhtiyaçlarınıza göre inşaat ve şantiyeler için turnike sistemlerinin kurulumlarını gerçekleştirebilmekteyiz. Aşağıda entegre şekilde çalışan türleri bulabilirsiniz.

  • Kartlı Turnike Sistemleri
  • Şifreli Turnike Sistemleri
  • Parmak İzi Turnike Sistemleri
  • Yüz Tanıma Turnike Sistemleri

Amacına uygun olarak farklı mekanlarda bulunan turnike geçiş sistemleri, istenmeyen ve uygun olmayan kişilerin geçişini kısıtlamaktadır.

BLOG
Canlı Destek! Çevrimiçi