E-Katalog
Özel Güvenlik Kimlik Başvurusu

Özel Güvenlik Kimlik Başvurusu

Özel güvenlik kimlik başvurusu yapabilmeniz için sınavlardan başarılı şekilde geçer not almanız gerekmektedir. Daha önce de bahsettiğimiz gibi geçer not alabilmeniz belirli kriterler var. Bu nedenle özel güvenlik kimlik kartınızı almandan önce sınav notunuzu kontrol etmenizi öneririz. Sınav notunuzu öğrenmek için tıklayınız.

E-Devlet Üzerinden Özel Güvenlik Kimlik Kartı Başvurusu Yapmak

Özel Güvenlik Kimlik Kartı İçin Nereye Başvuru Yapılmalıdır?

Özel güvenlik kimlik kartı almak için yapmanız gereken başvuru yerlerinden biri de e-devlet platformudur. Bu platformdan yapacağınız başvurular daha öncelerden emniyet müdürlüklerinden yapılmaktaydı. Şimdi bu işlemler artık devletin online hizmet platformuna taşınmıştır. Özel güvenlik kimlik kartı nasıl alınır sorusuna net şekilde verdiğimiz cevapları makalemizde bulabilirsiniz.

İlk kez özel güvenlik kartı alacaklar için şunları belirtmek isteriz. Bu hizmeti kullanmak için kişilerin özel güvenlik görevlisi olup yenileme işlemlerinde ve ilk kez alınan güvenlik kartı başvurularında bulunanlar yapabileceklerdir. Ayrıca kurumlardaki yoğunluğun azaltılması ve daha iyi hizmet sunulabilmesi bu yöntemle sağlanmaktadır.

E-devlet şifreniz varsa eğer sınavlardan da başarılı şekilde geçtiyseniz yada yenileme süreniz bitmeden işlemlerinizi yaptırmak istiyorsanız e-Devlet üzerinden özel güvenlik kimlik başvurusu yapabilirsiniz.

Özel Güvenlik Kimlik Başvurusu

E-devlet üzerinden özel güvenlik kimlik kartı başvurusu yapın.

Özel güvenlik kimlik başvurusu yapmak isteyen adaylar artık özel güvenlik şube müdürlüklerine gitmeden başvurularını yapabilmektedir.

Bu işlemin gerçekleşebilmesi için e-devlet şifreniz olması gerekmektedir. Çünkü e-devlet şifreniz yoksa işlem yapamazsınız. Şifrenizi almak için PTT Müdürlüğü’nden e devlet şifrenizi alabilirsiniz. Daha önceden şifrenizi aldıysanız ve şifre yenileme işlemi yapacaksanız eğer PTT’ye gitmeden kolaylıkla yapabiliyorsunuz.

Özel Güvenlik Kimlik Başvurusu ‘nda Nelere Dikkat Edilmelidir?

Özel güvenlik kimlik kartı başvurusu yapmadan önce, “Özel güvenlik görevlisi olur.” yazılı sağlık raporu alırken parmak izinizin Emniyet sistemlerinde kayıtlı olması gerekmektedir. Çünkü e-devlet üzerinden yapılacak başvurularda genelde çıkacak hatalar bu sebepten dolayı ortaya çıkmaktadır. E-devlet sistemi üzerinden T.C. kimlik numaranız ile başvurunuzu arama alanına “Özel Güvenlik Kimlik Kartı Başvuruları” yazıp sağ üstte bulunan “Yeni Başvuru” sekmesine tıklayıp başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca başvuru yaptığınız ekranda sizlerden birtakım bilgiler istenmektedir. Bunların başında;

  • Bağlı olduğunuz kolluk birimi,
  • Kimliğinizin teslim edileceği adres,
  • Özel güvenlik kimlik tipini seçiniz,
  • Kişisel imzanızı,
  • Size ait resminizi pdf formatında sisteme yükleyiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra özel güvenlik kartı başvuru belgenizi önizleme yapabilir, işlemleriniz için sonuç çıktısı alabilirsiniz.

Başvurunuzun olumsuz sonuçlanması gibi bir durum söz konusu olursa belgelerinizi doğru şekilde yüklediğinize emin olmalısınız. Ayrıca parmak izinizin Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından alınmış olması gerekmektedir. Bu tür durumlarda özel güvenlik kimlik kartı başvurusunda sorunlar yaşayabilmeniz mümkün olmaktadır.

Özel güvenlik kimlik kartına başvuranlar 2 aya kadar kartlarını belirttikleri adresten teslim almaktadır. Sizlere daha fazla bilgi verebilmemiz için bize iletişim sayfamızdaki numaralardan ulaşabilirsiniz.

BLOG
Canlı Destek! Çevrimiçi