E-Katalog
Dış Cephe Cam Temizliği Nasıl Yapılır?

Dış Cephe Cam Temizliği Nasıl Yapılır?

Dış cephe cam temizliği yapılmadan önce oluşan toz, kir ve lekeler içeri ve dışarı arasındaki net farkı ortaya koymaktadır. Bu yüzden dış cepheler tozu, çamuru, yağmuru ve güneş ışığını çekerek camda derin lekelerin oluşmasını sağlar. Bu gibi etmenler dolayısıyla camlar kirlenmektedir.

Kirlenme sonrası cam üzerinde bakteri ve mikroplar oluşmakla beraber oradaki cam lastikleri güneşin verdiği etki ile erimeye ve zamanla yıpranmaya neden olur.

Bu kirlilik, evinizde veya işletmenizde ağarladığınız müşteriniz için kötü bir imaj ortaya koymaktadır. Yaz ve kış dönemlerinde cam temizliği ihtiyacınıza karşılık firmamız hizmet vermektedir. Çamur ve toz gibi su ile karıştıktan sonra iz oluşturabilecek çevresel faktörler neticesinde camın göründüğünden daha kirli durduğu ortaya çıkar.

Bu nedenle işyerinize ofisinize veya evinize gelen misafir dış cephenizdeki camın ne kadar kirli olduğunu görüp dışarıdaki manzarayı bile göremeyecek kadar kötü bir durumla karşı karşıya gelebilir.

Dış cephe cam temizliği yapılmadan önce oluşan toz, kir ve lekeler içeri ve dışarı arasındaki net farkı ortaya koymaktadır.

Dış Cephe Temizliğinde Kullanılan Yöntemler

Dış cephe cam temizliğinde asma iskele, sepetli vinç, teleskop yardımı veya sarkarak temizlemek dış cephe temizliğinde en çok tercih edilen 4 (dört) yöntemlerdir.

1. Asma İskele İle Dış Cephe Cam Temizliği

Asma iskele, çelik halatlar ile bağlı bir sepet içinde temizlik yapan personelin kontrol kumandası yardımıyla hareket alanını genişleten özel bir araçtır. Bu iskelede çelik halatlar sarkıtılarak kullanılmaya başlanır. Bu yöntem kullanılırken emniyet kemeri takılması zorunludur.

Asma iskele, çelik halatlar ile bağlı bir sepet içinde temizlik yapan personelin kontrol kumandası yardımıyla hareket alanını genişleten özel bir araçtır.

İş kazalarının yaşanmaması için gerekli tüm önlemler alınmaktadır. Özellikle yüksek katlı binalarda asma iskele kullanılması her zaman ilk tercih edilen hizmettir.

2. Sepetli Vinç İle Dış Cephe Cam Temizliği

Sepetli vinç çok katlı binalarda veya plazalarda yoğun olarak kullanılan bir platformdur. Kamyonet üzerine kurulan vinç platformu ile hizmet veren bu araç 4 mekanik ayağı asfalta sabitleyip vinç sisteminin sallanmasını engeller. Bu araç kontrol kumandasından 4 farklı yöne(sağ-sol-alt-üst) ve aşağı – yukarı hareket ettirilebilen esnek bir araçtır.

Sepetli vinç çok katlı binalarda veya plazalarda yoğun olarak kullanılan bir platformdur. Dış cephe cam temizliği yöntemi.

Vinçin uzunluğu binanın uzunluğuna yetişebiliyorsa sepetli vinç kullanırız. Bu nedenle tek bir yere sabitlenen araç, vinç ile her yöne rahatlıkla ve kolaylıkla erişebilecektir.

3. Teleskop Yardımı İle Dış Cephe Cam Temizliği

Dış cephe temizliğinde birçok kişinin veya firmanın talep ettiği risksiz temizlik yöntemlerinden biri olmuştur. Teleskoplar cam temizleme başlığına uç takılabilecek şekilde üretilir. Teleskop temizlik sistemi 5-6 metre kadar uzaya bilme özelliğine ve doğal esnekliğe sahiptir.

Teleskoplar cam temizleme başlığına uç takılabilecek şekilde üretilir. Dış cephe cam temizliği yöntemi.

Bu temizlik yönteminde herhangi bir büyük tonajlı araca, çelik halata veya platformlara ihtiyaç duymuyoruz. Bu yüzden temizlemek için yetişemediğiniz noktalara erişmek Ritim Grup’un görevidir.

4. Sarkarak Dış Cephe Cam Temizliği

Sarkarak yapılan dış cephe temizlikleri genellikle temizlik personelinin kolayca erişebileceği alanlarda uygulanmaktadır. Personelin kolu dışarıya uzanırken diğer eli içerdeki alanı tutmak şeklinde çalışır. Bu işlem yapılırken personel güvenliği önceden alınmıştır. Temizlik işlemleri yapılırken güvenlik alanında asla taviz vermiyoruz.

Sarkarak yapılan dış cephe temizlikleri genellikle temizlik personelinin kolayca erişebileceği alanlarda uygulanmaktadır. Dış cephe cam temizliği yöntemi.

Bu temizlik türünde camlar profesyonel bir şekilde temizlenerek zarar verilmeden tarafımızdan sizlere sunulmaktadır. Bilinen ve sürekli uygulanan bir yöntemdir. Sarkarak dış cephe temizliği veren firmamız en çok tercih edilen firmalar arasında yerini almıştır.

Dış Cephe Cam Temizliği Firması

Kaliteli cam temizliği ürünlerimiz ile yüksek binaların camlarında bulunan kirleri firmamız uzman kadrosu ile temizliyor. Eskiden sadece erişebildiğimiz yerleri silebiliyorduk. Tüm temizlik personellerimiz gerekli güvenlik önlemlerini sağlayıp temizliğe başlamaktadır. Kumanda merkezi vinçlerimiz vasıtasıyla temizlik işlerine başlayan personeller kolay ve hızlı bir şekilde çalışabilmektedir. Temizlik işlerinin sorunsuz ve başarılı olması için bizlerle irtibata geçebilirsiniz.

Dış cephe temizliğinde yükseklik, silinecek alanın büyüklüğü, ek kullanılacak malzemeler fiyatları belirliyoruz. Profesyonel dış cephe cam temizliği hizmeti veren ritim grup firması olarak kullandığımız araçların ithal ve profesyonel araçlar olduğunu belirtmek isteriz. Kullanılan malzemelerin kalitesi hem silinen alan için hem de kirlerin daha kolay temizlenebilmesi için önemli bir kriterdir.

Dış Cephe Temizliği Firmasında Aranması Gereken Özellikler

Eğer dış cephe temizliği yaptırmak istiyorsanız bazı konularda dikkatli olmalısınız.

  • Öncelikle bizler gibi bu işi profesyonelce yapan gerekli araç ve gereçleri olan firma olmasına
  • En iyisini uygun fiyatlara sağlayan daha önce yüzlerce dış cephe temizliği gerçekleştirmiş olmasına
  • %100 memnuniyet garantili çalışmalar yapamasına
  • Kaliteli temizlik malzemeleri kullanmasına

Ekibimiz en az bu sektörde 10 yıl boyunca görev almış işin uzmanı kişilerden oluşur. Dış cephe cam temizliğinizi yaptırmak için bizlere ulaşın. Aklınıza takılan soruları bizimle paylaşıp bilgi talep edin sizlere size hızlı bir şekilde dönüş yapalım.

BLOG
Canlı Destek! Çevrimiçi