E-Katalog
Silahsız Özel Güvenlik İçin Başvuru Şartları Nedir?

Silahsız Özel Güvenlik İçin Başvuru Şartları Nedir?

Silahsız özel güvenlik olmak isteyenler başvuruda hangi belgeleri hazırlamalı, hangi şartlara göre özel güvenlik görevlisi olabilir gibi sorulara cevap olabilecek güncel bilgileri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Size faydalı olabilecek şekilde kısaca özel güvenlik nedir ve ne zaman önem kazanmaya başlamıştır, biraz bunlara değinelim.

Özel Güvenlik Nedir?

Özel güvenlik hizmetleri gerçek ya da tüzel kişilerin yaşam hakkı, işletme yönetimi hakları, zilyetlik (bir malı kullanmakta olan, uzun süre elinde bulunduran kimse) hakkı ve mülkiyet hakkı gibi haklarının korunması amacı ile verilen hizmetleri ifade etmektedir. Özel güvenlik ise bu koruma işlemini gerçekleştiren kişilere verilen isimdir. Bu noktada firmamız Ritim Grup müşterilerine yılların getirdiği bilgi ve tecrübe ile oldukça etkili ve kalıcı bilgi deneyimi olacak şekilde özel güvenlik hizmetleri sunmaktadır.

Toplumların oluşumundan bu yana insanlar barınma ve korunma ihtiyaçları ile yaşamlarını sürdürmüşlerdir. Her ne kadar geçmiş yaşam koşullarını günümüzde yaşamıyor olsak da koşulların benzerliklerinden bahsedebiliriz. Çevresel faktörlerin öncelerden oluşturduğu tehlikeleri günümüzde insan kalabalığının yoğun olduğu alanlarda rastalayabiliyoruz. Örnek vermek gerekirse birkaç insanın tartışma halinde olduğunu görünce polis veya güvenlik görevlisi olaya müdahale ediyor ve güvenlik durumunu sağlamaya çalışıyor. Bir toplumsal olay da bu duruma örnek olabilir bir terörizm kaynaklı eylem de.

Bu nedenle özel güvenlik sektörü 5188 özel güvenlik kanunun 26 Haziran 2004 yılında yürürlüğe girmesinden önce artan güvenlik ihtiyacı kanunun yürürlüğe girmesini hızlandırmıştır. Güvenlik unsurunun da en az insanlık tarihi kadar eski olduğunu ifade edebilmek mümkündür. Günümüzde teknolojinin de gelişim göstermesi ile birlikte güvenlik unsuru da çok farklı bir boyut kazanmıştır.

Silahsız Özel Güvenlik İçin Başvuru Şartları

Silahsız özel güvenlik kursuna başvurmak için gerekli olan belge ve başvuru şartlarını araştırıyorsan eğer aşağıda madde madde açıklıyoruz. Hazırladığınız belgeleri bizlere info@ritimgrup.com mail adresimiz üzerinden iletebilirsiniz.

Önemli notsilahsız özel güvenlik olmak için aranan sağlık şartları ve koşullar; KBB (Kulak, Burun, Boğaz), Nöroloji, Göz ve Psikiyatri muayenelerinden sonra görevini yerine getirmesine engel olabilecek herhangi bir raharsızlığının bulunmaması gerekmektedir. (*5. Madde)

  1. T.C. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (1 Adet -  Arkalı-Önlü)
  2. Resim - Biyometrik (4 Adet)
  3. İkametgah (E-Devletten Çıkartılabilir.)
  4. Diploma Fotokopisi (En Az Ortaokul)
  5. "Silahsız Özel Güvenlik Görevlisi Olur" İbareli Sağlık Raporu (Devlet hastanesi'nden tam teşekküllü rapor)

Ayrıca zaman kaybı ve dönem eğitimlerine zamanında katılabilmek için kontenjan olduğunu unutmayalım. Siz belgelerinizi toparlayana kadar bizlere T.C. nüfus kimlik kartınız ile başvuru yapıp yerinizi alabilirsiniz. Evrakları, eğitimler başlamadan önceki süreçte (size en son evrak teslim günü süresi bildirilecektir) tarafımıza iletebilirsiniz.

Silahsız Özel Güvenlik Eğitim Konuları

20 saat  -  Özel Güvenlik Hukuku ve Kişi Hakları
20 saat  -  Güvenlik Tedbirleri
  5 saat  -  Güvenlik Sistem ve Cihazları
10 saat  -  Temel İlk Yardım
  8 saat  -  Yangın Güvenliği ve Tabii Felaketlerde Müdahale Tarzı
12 saat  -  Etkili İletişim
10 saat  -  Kalabalık Yönetimi
  9 saat  -  Kişi Koruma
  2 saat  -  Uyuşturucu Madde Bilgileri
  4 saat  -  Genel Kollukla İlişkiler
______
T: 100 Saat

Silahsız özel güvenlik eğitimleri toplamda 100 saatten oluşmaktadır. 10 farklı ders konusu içermektedir. Hemen bilgi almak veya iletişime geçmek için bizlere ulaşabilirsiniz.

BLOG
Canlı Destek! Çevrimiçi