E-Katalog
İnşaat Sonrası Temizlik Firması

İnşaat Sonrası Temizlik Firması

İnşaat sonrası temizlik; inşaattan geriye kalan harç, alçı, moloz kalıntıları gibi pisliklerin temizlenmesine verilen genel bir tabirdir. Bu gibi durumlarda uzman kişilerin müdahalesi oldukça yüksek önem arz etmektedir. Şimdi size kısaca inşaat sonrası temizlikler konusunda yapılabilecek çalışmalardan bahsedelim.

Ritim Grup, inşaat sonrası temizlikte minimum 10 yıldır aktif personellerle çalışır. Firmamız profesyonel temizlik personelleri ile kurduğu ekibi her gün ilerletmektedir. Aktif temizlik personeli datalarımız ile sizlere en yakın lokasyondan temizlik personeli gönderiyoruz.

İnşaat Sonrası Temizlik Firması

İnşaat sonrası profesyonel temizlik firmamızdan gelen ekibimiz önceden nasıl bir yeri temizleyeceğini bilerek gelmektedir. Temizlenecek alandan öncelikle molozları taşınır. Molozlar evden dışarıya atıldığında yüzeysel bir süpürme işlemine geçiş yapılmaktadır. Bunun sonucunda tozlar bir noktada toparlanırken süpürgeye karşı koyan izler ortaya çıkmaya başlar.

İnşaat sonrası temizlik firması olarak tüm zeminlerde inşaat atıklarını özel araç ve gereçlerimiz ile temizliyoruz. Molozların bir araya getirilmesi ve diğer temizlik işlerini yürütüyoruz.

İşte böyle durumlarda zemine ve lekeye göre özel temizlik malzemeleri kullanılmak suretiyle lekeler çıkarılmaktadır. Daha sonrasında camlardaki etiketler, kapıdaki alçı ve yerlerdeki harç kalıntıları temizlemeye başlanır.

İnşaat Sonrasında Temizlik Yaptırmak Zorunlu Mudur?

Hayır, inşaat sonrası temizlik yaptırmak zorunluluk değil bir ihtiyaçtır. Bu nedenle evinizin inşaatı bittiğinde inşaat atıkları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. İnşaat sonrası temizlik durumunun oluşması işte tam da bu noktada can sıkıcı olabilmektedir. “Acaba temiz olacak mı, fayanslarım çizilecek mi, cam veya pencere çerçevelerime zarar gelecek mi veya parkelerimdeki beton damlacıkları kazınacaksa eğer zemin zarar görecek mi” gibi birçok soru aklınızdan geçiyor olabilir.

Çünkü evinizi kiraya vermeyi veya satmayı düşünüyorsanız evi temiz bir şekilde sunabilmelisiniz. Bu durumda evi daha çabuk kiralayabilir veya satışını en hızlı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İnşaat Sonrası Temizlik Neden Tercih Edilmektedir?

Evinizi hızlıca kiralayabilmek için ya da satabilmek için evinizin temiz olması oldukça önemlidir. İnşaat sonrası temizliklerde yerin herhangi bir noktasında, fayansta, mutfakta, beton harcı, alçı veya herhangi bir inşaat malzemesinin dökülmemiş olması evi tutacak veya satın alacak kişiler için oldukça önemlidir. Gerekli işlemlerin ardından eve oturmak isteyen kişi sadece eşyalarını getirip evin içerisine yerleştirmeye başlayacaktır.

İnşaat Sonrası Yapılacak Temizlikte Zemin Hassasiyetine Dikkat Edilir Mi?

İnşaat sonrası fayans temizliğinde ithal solüsyon ve ilaçlar kullanarak inşaat atıklarının zemin üzerinden daha kolay ve hassas yoldan temizlenmesini sağlayabiliyoruz. Bu malzemenin uzman kişiler tarafından kullanılması etkisinin daha kısa sürede görülmesi için yeterli bir sebep olmaktadır.

İnşaat sonrası temizlik 'te gerekli görüldüğünde zeminler özel makineler ile yıkanarak temizlenmektedir.

Zeminden Lekeler Nasıl Çıkartılır?

Fayans aralarındaki derzlerin temizlenmesi ile fayans araları daha temiz ve düzenli görünecektir. İnşaat halindeyken yapılan fayanslar normal koşullara göre yere sürülen fayans tutucusu ile uygulanmaktadır. Fakat bu uygulamalar esnasında fayans aralarında kullanılan derz veya yapıştırıcılar bu işi yapan kişinin küçük dikkatsizlikleri neticesinde bir takım yerlere değip sıçrayarak zamanla kurumasına ve zemin ile bütünleşebilmesine sebep olur.

Bu durumlarda özel araç gereçler ile zemin çizilmeden lekeler çıkartılmaya çalışılır. Gerekli intizam ve profesyonel yaklaşımlarımız ile fayans, granit ve mermer gibi kazıma yolu ile iz bırakabilecek zeminlerde zarar vermeden temizlemeye imkan sağlayan özel solüsyonlar kullanmaktayız.

Eğer, inşaat sonrası temizlik konusunda profesyonel bir destek istiyorsanız bu konuda bütün olaraklarımız ile sizlere en iyi hizmeti sunmayı amaçlıyoruz. Tüm temizlik hizmetlerimiz için bizlere ulaşabilirsiniz.

BLOG
Canlı Destek! Çevrimiçi