E-Katalog
Neden Özel Güvenlik Şirketinden Hizmet Almalıyız?

Neden Özel Güvenlik Şirketinden Hizmet Almalıyız?

Özel güvenlik şirketleri sunduğu hizmet ve sağladığı imkanlar anlamında firmalara güvenlik desteği sunmaktadır. Apartman, iş hanı, kurum ve kuruluşlar, iş binaları veya fabrikalar için güvenlik ekibinizi biz hazırlayalım. Konuyu etraflıca detaylandırdığımız yazımızda neden güvenlik şirketi üzerinden hizmet almanız gerektiğini sizlere anlatıyor olacağız.

Özel Güvenlik Personellerimiz ve Sunduğumuz Hizmetler

Herşeyden önce çalışanların, iş yerinin, ekipmanların güvenliği için hizmet alınması en temel sebeplerdendir. Ayrıca özel güvenlik personellerinin eğitim almış kişiler olmalıdır. İçişleri Bakanlığı’nın izni ile görevlerini yapan personellerimiz alanında tecrübeli ve etkin şekilde görev yapmaktadır.

Bunu şunun için belirtmek istedik. Birçok özel firma, personelini kendi bünyesinde barındırmakta ve genellikle tek kişi olup gece çalışmaktadır. Herhangi bir şekilde tehlike ve tehdit anında sergileyeceği davranışları bilmediği için hatalı müdahaleler yapabilir. Bu konuları kurs ortamında öğrenmediği için hatalı davranışlar sergilemeye müsait olmaktadır. Bu gibi durumlar sorunların çözümüne katkı sağlamak yerine daha da büyük sorunlara veya güvenlik zaafiyetlerine davetiye çıkarır.

Özel Güvenlik Şirketleri

Özel Güvenlik Firması Neler Sunar?

Ayrıca özel güvenlik şirketleri personellerini 3. Şahıs Mali Sorumluluk Sigortası konusunda sigorta hizmeti yaptırmaktadır. Bu da işveren üzerindeki yükü alır ve sorumluluğu firmaya aktarır. Şuna da değinmeden geçmek istemeyiz. Firmalar yanlarında çalıştırdıkları personelin giderlerinin bir kısmını vergiden düşebiliyorken bizler firma olarak bu giderlerin tamamını gider masrafı olarak gösterebiliyoruz.

Ek olarak, bir özel güvenlik görevlisi grev ve lokavt gibi durumlara karışamaz. Bu nedenle işvereni zor durumda bırakamaz. Eğer bir kimlik kartına sahip olmayan görevli ile çalışıyorsanız işin sonunda zor durumda kalabilirsiniz. Oldukça ciddi zaman ve çaba isteyen shift, nöbet, tutanak ve acil durum planlarının nasıl yapılması gerektiği ile işveren ilgilenmek zorunda kalmadığı için işler güvenlik firması tarafından profesyonelce iş bilen personeller ile ilerler. Çalışanların sağlığı ile ilgili bir problem olduğunda mutlaka yerine nöbet süresi boyunca başka bir personel ataması firmamımızın sorumluluğundadır.

Bir güvenlik şirketi ile çalışmak işveren yükünü hafiflettiği gibi sorumluluklarının da bir kısmını almaktadır. Çünkü güvenlik görevlilerimiz kanunun gerekli gördüğü ve sorumlu olduğu alanlarda hizmet vermektedir.

Konuyu kısaca toplarlayacak olursak; güvenlik firması ile çalışma sizin hem maddi hem de sorumluluklarınızı azaltacak, bu şekilde daha fazla iş odaklı çalışmanıza katkı sunacaktır. Ritim Grup‘tan özel güvenlik hizmeti için talep oluşturabilirsiniz. Yerinizde ziyaret edelim, ihtiyaçlarınıza çözüm olacak seçenekleri beraber değerlendirelim.

BLOG
Canlı Destek! Çevrimiçi