E-Katalog
Özel Güvenlik Eğitim Kurumu

Özel Güvenlik Eğitim Kurumu

Özel güvenlik eğitim kurumumuz 2014 yılından beri İstanbul ‘un Anadolu Yakası’da bulunan Pendik ilçesinde özel güvenlik eğitim kurumu olarak eğitimler vermektedir. Bir güvenlik görevlisi adayı kursa başlamadan önce o kursun ev veya iş güzergahında olup olmadığına dikkat etmelidir. Bu konuda firmamız Pendik'te kolayca toplu taşıma ve özel araç ile gelenler için park yapabilecekleri alan mevcuttur. Anadolu yakasında rahatça ulaşılabilen bir noktada olan Ritim Grup Güvenlik, eğitim kurumu olarak silahlı ve silahsız özel güvenlik personeline eğitimler vermektedir.

Özel Güvenlik Eğitimi

Alanında uzman kadromuz ve yüksek tecrübelerimiz ile sizlere özel güvenlik eğitimi sağlıyoruz. Kurs boyunca kullanacağınız araç ve gereçler mevcut iş ortamında aktif olarak kullanılan ekipmanlar olacaktır. Aşağıda kursumuzdan resimler paylaştık, inceleyebilirsiniz.

Özel güvenlik hizmetinin en temel kapsamı kişilerin mal ve can güvenliğini sağlamaktır. Silahlı ve silahsız özel güvenlik eğitimleri verdiğimiz kurumumuzda görev süresince yaşayabileceğiniz durumları emekli emniyet mensubu eğitmenlerimiz ile hizmet veriyoruz. Güvenlik görevlilerinin güvence altına aldıkları ve korudukları gerçek ya da tüzel kişiler bulunabilir. İnsanların can ve mal güvenliğinin korunması için verilen özel güvenlik hizmetleri profesyonelce alınmalıdır.

Güvenlik eğitim kurumumuz alanında uzman ekip ve deneyimli kadrosu ile silahlı veya silahsız güvenlik görevlisine eğitimler vermektedir. Zaman içerisinde sektörler daha fazla güvenlik görevlisine ihtiyaç duymuştur. Yenilenen ekipmanlarımız ve uygulama alanlarımız ile özel güvenlik eğitimi veriyoruz.

Ritim Grup, edindiği bilgi birikimi ile aynı zamanda ekibinin de geliştirmesine katkı sağlayan eğitim kurumudur.

Özel Güvenlik Eğitimleri Nelerdir?

Özel güvenlik eğitimleri; Silahlı Özel Güvenlik Temel Eğitim (T1)Silahsız Özel Güvenlik Temel Eğitim (T2)Silahsızdan Silahlıya Fark Eğitimi (T3)Silahlı Yenileme Eğitimi (Y1)Silahsız Yenileme Eğitimi (Y2) ve Yenileme Silah Fark Eğitimi (Y3) olarak sunulmaktadır. Eğer silahlı güvenlik görevlisi olmak istiyorsanız T1 ve T2 eğitimlerimizden, silahsız güvenlik görevlisiyken yeterli şartları karşıladığı için silahlıya geçmeye hak kazanıyorsanız T3, zaten özel güvenlikseniz ve silah geçerlilik yenilemesi yapacaksanız Y1, Silahsız görevliyseniz eğitiminizi yenilemek için Y2 ve hali hazırda silahlı özel güvenlik görevlisi olup silah kullanma tarihinizin geçerlilik süresinin bitmesi sonucu Y3 eğitimleri alabilirsiniz.

Pendik Özel Güvenlik Eğitim Kurumu

Pendik özel güvenlik eğitim kurumumuzda sizlere en son teknoloji ve ekipmanlar ile hizmet veriyoruz. Bu alanda en iyi kursu almak için sizleri Ritim Grup Güvenlik'e bekliyoruz.

Özel güvenlik eğitim kurumumuzdaki dersliklerden görüntüleri inceleyebilirsiniz.

Özel güvenlik eğitim kurumu - İlk Yardım Masası ve Güvenlik Ekipmanları

Özel güvenlik eğitim kurumu - Hareketli Bariyer Güvenlik ekipmanları

Özel güvenlik eğitim kurumu - Derslik

Özel güvenlik eğitim kurumu - Derslik

Özel güvenlik eğitim kurumu - X-Ray Cihazı

 

Özel Güvenlik Kursunda İşlenen Ders Konuları

Ders konuları alacağınız eğitim seçimine göre değişmektedir. Bu nedenle seçeceğiniz eğitimde aşağıda belirttiğimiz gibi bir ders programı belirlenmiştir. Bu program, EGM tarafından belirlenir.

Silahlı Özel Güvenlik Ders Konuları

Ders Adı Ders Saati
Özel Güvenlik Hukuku ve Kişi Hakları 20 saat
Güvenlik Tedbirleri  20 saat
Güvenlik Sistem ve Cihazları 5 saat
Temel İlk Yardım 10 saat
Yangın Güvenliği ve Tabii Felaketlerde Müdahale Tarzı 8 saat
Etkili İletişim 12 saat
Kalabalık Yönetimi  10 saat
Kişi Koruma 9 sat
Uyuşturucu Madde Bilgileri 2 saat
Genel Kollukla İlişkiler 4 saat
Silah Bilgisi ve Atış 20 saat
TOPLAM  120 saat

 

Silahsız Özel Güvenlik Ders Konuları

Ders Adı Ders Saati
Özel Güvenlik Hukuku ve Kişi Hakları  20 saat
Güvenlik Tedbirleri  20 saat
Güvenlik Sistem ve Cihazları  5 saat
Temel İlk Yardım 10 saat
Yangın Güvenliği ve Tabii Felaketlerde Müdahale Tarzı 8 saat
Etkili İletişim 12 saat
Kalabalık Yönetimi 10 saat
Kişi Koruma 9 saat
Uyuşturucu Madde Bilgileri  2 saat
Genel Kollukla İlişkiler 4 saat
TOPLAM  100 saat

 

Eğer aklınızda bir soru işaret varsa bize iletişim formumuzsan sorunuzu gönderin, yanıtlayalım.

BLOG
Canlı Destek! Çevrimiçi