E-Katalog
Pendik 'de Özel Güvenlik Firması ve Özel Güvenlik Kursu

Pendik 'de Özel Güvenlik Firması ve Özel Güvenlik Kursu

Pendik 'de Özel Güvenlik firması ve özel güvenlik kursu olarak özel güvenlik hizmetleri sunuyoruz.

Eğer Pendik ilçesinin herhangi bir mahallesinde oturuyorsanız bizleri hemen arayabilirsiniz. Çünkü Pendik ilçesinde size yakın bir özel güvenlik merkezi olarak tüm kursiyer adaylarımıza eğitimlerimizi profesyonel ekipmanlar ve uzman eğitim kadromuz ile vermekteyiz.

Pendik 'de Özel Güvenlik

Ritim Grup; Pendik ilçemizin en iyi özel güvenlik firması olmakla birlikte en iyi kurs imkanlarını da özel güvenlik personeli adayalarına sunmaktadır. Bu yönümüz, özel güvenlik kursu adaylarımız tarafından tercih edilmemizdeki en etkili sebeptir. Özel güvenlik firmamız; Özel güvenlik hizmetleri, özel güvenlik eğitimi, güvenlik sistemleri, yönetim hizmetleri, temizlik hizmetleri ve iş gücü destek hizmetleri alanlarında hizmetler sunmaktadır.

Silahlı Temel Eğitim (T1)

Özel güvenlik hizmetinin en temel kapsamı kişilerin mal ve can güvenliğini sağlamak şeklinde açıklanabilir. Bu doğrultuda özel güvenlik hizmetleri kapsamında özel güvenliklerin görev süreleri boyunca güvence altına aldıkları ve korudukları gerçek ya da tüzel kişiler bulunmaktadır. İnsanların can ve mal güvenliğinin korunması için verilen özel güvenlik hizmetleri kapsamında birtakım yasalarında bulunduğunu ifade edebilmek mümkündür.

Pendik 'de yer alan özel güvenlik eğitim merkezimiz alanında uzman ekip ve deneyimli kadrosu ile özel üvenlik sektörüne silahlı güvenlik görevlisi ve silahsız güvenlik görevlisi kurs adaylarına eğitim vermektedir. Zaman içerisinde sektörün dahan fazla güvenlik görevlisine ihtiyaç duyması sonucunda yenilenen ekipmanlarımız ve uygulama alanlarımız ile Pendik ilçesinde özel güvenlik eğitimi veriyoruz. Ritim Grup, edindiğimiz bilgi birikimi ve tecrübe ile aynı zamanda ekibinin de kendini geliştirmesini hedef almış vizyonu olan özel güvenlik eğitim kuruluşudur.

Özel Güvenliğin Önemi

Özel güvenliğin öneminden bahsedecek olursak, profesyonellik, dikkat ve uzmanlık gerektiren bir meslektir. İşin önemi, güvenlik ve hayati değerler göz önüne alındığında özel güvenlik görevlisi oldukça önem ifade etmektedir. Özel güvenlik faaliyetleri; önleyici, koruyucu ve düzenleyici özellikleri sayesinde daha güvenli ve daha huzurlu bir toplumsal yaşamın sağlanmasında önemli bir rol oynamaktadır. Suçun ortaya çıkmadan çoğu zaman caydırıcılık unsuruyla da engellendiği ve bu şekilde güvenlik tehdidine anında müdahale edilerek zararlardan koruma sağlanmaktadır. Aynı zamanda özel güvenlik hizmeti yeri ve niteliğine göre kontrol, düzenleme, kargaşa, karışıklık, düzensiz durumlar, belirsizlik halleri gibi durumları ortadan kaldırılmaktadır.

Pendik 'de Özel Güvenlik Kursu Eğitimleri

Pendik özel güvenlik kursumuzda verilen eğitimler;

Silahlı temel eğitimlerimiz; 120 saatten oluşmaktadır. Bu sürenin 20 saati silah bilgisi ve atış testlerinden oluşmaktadır. 5188 Sayılı Özel Güvenlik Kanuna göre, Silahlı Özel Güvenlik Görevlisi olmak isteyen adayların, en az lise mezunu ve 21 (yirmi bir) yaşını doldurmuş olma şartı aranmaktadır. Silahlı temel eğitim için istenen belgeleri inceleyiniz.

Silahsız temel eğitimlerimiz; 100 saatten oluşmaktadır. 5188 Sayılı Özel Güvenlik Kanuna göre, Silahsız Özel Güvenlik Görevlisi olmak isteyen adayların, en az ortaokul mezunu ve 18 yaşını doldurmuş (19 yaşından gün almış) olma şartı aranmaktadır. Silahsız temel eğitim için istenen belgeleri inceleyiniz.

Silahsızdan silahlıya fark eğitimlerimiz; 20 saatten oluşmaktadır. Daha önceden silahsız güvenlik görevlisi olan kişiler daha sonradan silahlı özel güvenlik kursuna katılmak isteyebilirler. Silahlı özel güvenlik olmak için 21 yaş kriterini doldurmuş olmak gerekmektedir. En az lise mezunu şartı aranmaktadır. Bu nedenle 21 yaşını doldurmuş ve en az lise mezunu olan kişiler silahsızdan silahlıya fark eğitimine katılarak kimliklerini silahlı özel güvenlik olarak yenileyebilirler. Silahsızdan silahlıya özel güvenlik geçiş için istenen belgeleri inceleyiniz.

Silahlı yenileme eğitimlerimiz; 60 saatten oluşmaktadır. Bu sürenin 10 saati silah bilgisi ve atış testlerinden oluşmaktadır. Silahlı özel güvenlik personelinin silahlı özel güvenlik kimlik kartının bitiş sürelerine en az 6 ayen fazla 1 yıl kala alabileceği yenileme eğitimidir. Bu eğitimin amacı bilgileri tazeleyip eğitimde yeni bilgiler edinmek üzerine verilmektedir. Toplamda 60 saatlik bir eğitim programı belirlenmektedir. Bu silahlı kimlik kartı yenileme eğitimleri sadece silahlı özel güvenlik olmuş ve kartının kullanım süresi dolmak üzere olan kişiler tarafından alınması içindir. Silahlı özel güvenlik yenileme eğitimi için istenen belgeleri inceleyiniz.

Silahsız yenileme eğitimlerimiz; 50 saatten oluşmaktadır. Silahsız özel güvenlik personelinin silahsız özel güvenlik kimlik kartının bitiş sürelerine en az 6 ayen fazla 1 yıl kala alabileceği yenileme eğitimidir. Bu eğitimin amacı bilgileri tazeleyip eğitimde yeni bilgiler edinmek üzerine verilmektedir. Toplamda 50 saatlik bir eğitim programı belirlenmektedir. Bu silahsız kimlik kartı yenileme eğitimleri sadece silahsız özel güvenlik olmuş ve kartının kullanım süresi dolmak üzere olan kişiler tarafından alınması içindir. Silahsız özel güvenlik yenileme eğitimi için istenen belgeleri inceleyiniz.

Yenileme silah fark eğitimlerimiz; yenileme silah fark eğitimi ilk kez özel güvenlik eğitimi almış ve silahlı özel güvenlik olarak sınavlarda başarılı olan kimliğini de silahlı özel güvenlik olarak alıp kullanan, bu kapsamda 5 yıl geçerlilik süresi sonunda kendi isteğiyle kimliğini silahsıza çeken veya yenileme ve atış sınavlarında başarısız olan ya da sınavlara katılmayıp kimlikleri silahlıdan silahsıza düşürülen kişilerin tekrardan silahlı özel güvenlik kimliği alabilmelerini sağlayacak fark eğitimidir. Bu eğitim 10 saatlik programdan oluşmaktadır. Silah eğitimi için yapılan teorik ders ve eğitim atışlarında sınava girip özel güvenlik sertifikalarını tekrardan silahlıya çevirebilirler. Yukarıdaki tabloda belirtildiği üzere uzman eğitmenlerimiz toplam 10 saatin 5 saatini teorik kalan 5 saatini ise poligon atışları olarak vermektedir (Silah bilgisi ve atış dersinin 5 saati teorik diğer 5 saati de uygulamalıdır.). Yenileme silah fark eğitimi için istenen belgeleri inceleyiniz.

Pendik 'de Özel Güvenlik Kursu

Pendik özel güvenlik kursu olarak Pendik ilçesinde hizmet vermekteyiz. Özel güvenlik olmak için bir başvuru yapacaksanız eğer iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Kayıt işlemlerinizi yapalım, gereken diğer sağlık raporu ve belgeleri sınav tarihinden önce teslim edin. Rezervasyonunuzu yapmak kurs sınıfının kontenjanı için önemlidir. Aradığınızda sizlere yardımcı olacak ve tüm süreçler konusunda size yardımcı olabilecek temsilcimize ulaşabilirsiniz.

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere Pendik ilçesinde hizmet veren özel güvenlik eğitim kurumumuz, aynı zamanda özel güvenlik eğitim kursu olarak da adaylara güvenlik eğitimleri vermektedir. Özel güvenlik istihdamının günümüzde oldukça fazla olmasının sebebi güvenlik ihtiyacının artmış olmasıdır. Ayrıca özel güvenliğin koruduğu alanlar AVM, hastane, okul, kafe veya bankalardır. Pendik ilçesinde özel güvenlik hizmetleri veren firmamız, en iyi araçları kullanıp deneyimleyebilmeniz için sizi tanışmaya bekliyor.

Alacağınız eğitimler bu alanda yüksek tecrübeli emekli eski emniyet mensupları tarafından sağlanmaktadır. Eğitimlerimiz silahlı, silahsız özel güvenlik kursları ve yenileme eğitimleri ile sunulmaktadır.

Pendik 'de en iyi özel güvenlik kursu olarak, her zaman daha iyisini yapacak güce sahibiz. Bu nedenle 2014 yılında çıktığımız bu yolda kursiyerlerimize sağladığımız eğitimler neticesinde başarılarına katkıda bulunduk. Eğitim kurumumuz eğer size yakınsa ve ulaşımınızı kolayca yapabiliyorsanız bize ulaşın.

Siz de geleceğin saygın mesleğinde yerinizi hemen alın.

Nasıl Özel Güvenlik Olunur, konusunda bir araştırma içindeyseniz makalemizi okuyabilir ya da bizi arayın. İşlemlerinizi başlatırız, kaydınızı tamamlarız daha sonradan evraklarınızı getirebilirsiniz.

Hemen bize ulaşın. En çok iş ilanına sahip olan meslekte yerinizi şimdi alın.

Bize ulaşabileceğiniz iletişim numaramız, 0216 397 03 98.

 

BLOG
Canlı Destek! Çevrimiçi