E-Katalog
Özel Güvenlik Personeli Olmak Maliyetli Midir?

Özel Güvenlik Personeli Olmak Maliyetli Midir?

Özel güvenlik personeli olmak için maliyeti düşünmeniz oldukça normaldir. Çünkü çok farklı fiyatlar görebilir ve duyabilirsiniz. Bu nedenle fiyat farklılıklarının sebeplerini merak ediyor olabilirsiniz. Yazımızı aklınızdaki sorulara cevap verecek şekilde hazırladık.

Özel güvenlik personeli olmak için kurs boyunca kimlik harcı, sınav ücreti, sağlık raporu, poligon ücretleri, fişek ücreti ve belgeler için birtakım ödemeler yapılmaktadır. Silahsız özel güvenlik olacaklar için poligon ve fişek ücreti eklenecektir.

Seçmiş olduğunuz özel güvenlik kursu fiyatları eğitime, bölgeye, aday sayısına, büyüklüğüne, popülasyona, konuma ve tecrübeye göre farklılık gösterebilmektedir.

Birçok özel güvenlik firmasının bulunduğu konum, sağladığı hizmet ve eğitmenleri sebebiyle çok yüksek fiyatlarda eğitim verdiği bilinmektedir. Bu nedenle birçok özel güvenlik adayı uygun fiyatlı özel güvenlik kurslarını araştırmaya başlar. Özel güvenlik eğitim sektöründe 11 yılda on binlerce özel güvenlik personeline eğitim verdik. Yüksek teknolojik ekipmanlarımız, modern klimalı sınıflarımız ve tecrübeli emekli emniyet mensubu eğitimcilerimiz ile sizlere özel güvenlik eğitiminde en iyi hizmeti sunmayı hedefliyoruz. Sizin mutluluğunuzla mutlu olup başarılarınızla her zaman gurur duyuyoruz.

Bahsetmiş olduğumuz detaylar “özel güvenlik personeli olmak maliyetli midir” sorusuna cevap niteliğindedir. Eğer sormak istediğiniz sorularınız olursa iletişim sayfamızdaki telefon numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdaki form aracılığıyla bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Özel Güvenlik Personeli Olmak Maliyetli Midir?

Özel güvenlik sınav ücretleri her yıl EGM Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından belirlenmektedir. Silahlı veya silahsız özel güvenlik sınav ücretleri sınav zamanından en erken 40 gün önce Halk Bankası gişe içindeki personeller aracılığı ile yatırılmalıdır. Yatırdığınız para için aldığınız dekonttan iki suret isteyerek okunaklı olan formatlarını bizlere iletebilirsiniz. 2021 itibarıyla silahlı güvenlik sınav ücretleri 1000 TL, silahsız özel güvenlik sınav ücreti ise 70 TL olarak belirlenmiştir.

ÖGG Kimlik Kartı Harcı Ne Kadar?

Kimlik harçlarının fiyatları Türkiye’nin her yerinde aynıdır. Sınava giren ve başarılı olan adaylar bu harcı ödemekle yükümlüdürler. Kimlik harcı sınava girilmeden ödenmez. Kimlik harç ücretini yatırmak için adayların sağlık raporlarını ve diğer belgelerini alarak bağlı oldukları vergi dairelerine ödemeleri gerekir.

Özel Güvenlik Sağlık Raporu Ücreti Ne Kadar?

Silahlı özel güvenlik personeli olmak için devlet hastanesinden “Silahlı özel güvenlik görevlisi olur” raporu almalısınız. Bu rapor heyet kararı ile çıkartılmaktadır. Sağlık raporuna daha fazla para ödememek için mutlaka bize danışmanızı öneririz.

Silahsız özel güvenlik personeli için göz, KBB, nöroloji ve psikiyatri için sağlık raporu almalısınız. Ayrıca silahlı güvenlik görevlisi olmak için sağlık raporu ücreti değişken olup 300 TL’ den başlamaktadır. Silahsız özel güvenlik sağlık raporunda olduğu gibi fiyatlar değişebilir. Ortalama 50 ile 90 TL arasında ücretler alınabilmektedir.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Ücreti Ne Kadardır?

Özel güvenlik kimlik kartınız için Halkbank içindeki gişelerden ödeme yapmanız gerekir. İnternet bankacılığından yapmış olduğunuz ödemelerden aldığınız dekontlar geçerli sayılmaz. Bu nedenle Halkbank gişesinden yaptığınız işlem için dekontunuzu yanınıza almayı unutmayınız.

Silahlı özel güvenlik kimlik kartı için sizden istenen ücret 45 TL olacaktır. Bu ücret, Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Dairesi tarafından belirlenmektedir. Ayrıca silahsız özel güvenlik kimlik kartı için de yine 45 TL bir ödeme yapmanız gerekecektir. Özel güvenlik kimlik başvurusu hakkında detayları görün.

Kimler Özel Güvenlik Personeli Olamaz?

T.C. vatandaşı olmayanlar, aynı zamanda yaşı 18 yaşından küçük olanlar, ilkokul mezunu olanlar ve sağlık raporu elverişli olmayanlar veya bu şartlardan birini bile karşılamayanlar özel güvenlik olamaz.

Ritim Grup Özel Güvenlik Eğitim Kurumu bünyesinde güncel teknoloji ve gelişmiş ekipmanlar ile sizleri özel güvenlik mesleğine hazırlıyoruz. Derslerimizde modern araçlar, kamera sistemleri, X-Ray cihazları, ilk yardım, etkili iletişim, mesleki tecrübeler, yabancı maddelerin tanınması, kolluk kuvvetleri ile kurulması gereken ilişkiler konusunu işliyoruz. Ayrıca yangın söndürme ve acil eylem planlarına da derinlemesine giriş yapıp sizleri hem günümüz şartlarına hem de mesleki anlamda yeterliliğe ulaştırmak için çalışıyoruz.

BLOG
Canlı Destek! Çevrimiçi