E-Katalog
Otopark Hızlı Geçiş Sistemleri

Otopark Hızlı Geçiş Sistemleri

Otopark hızlı geçiş sistemlerinde eski yöntemler artık tarih oldu.

Çünkü çok daha öncelerden otoparklara girerken güvenlik görevlileri plakanızı yazar sizden belge alır ve sizi o şekilde kabul ederdi. Artık bu sistem tamamı ile tarih oldu. Çünkü günümüzde araç sayısının artması otopark problemlerinin yaşanması gibi aynı anda birçok aracın giriş ve çıkış yapması takibi zorlaştırmaktadır. Artık insan gücünün el vermediği durumlarda bilindiği üzere her zaman teknoloji yardımımıza koşmaktadır.

Arabanız ile otopark hızlı geçiş sistemine yaklaştığınızda plakanızın sensörler vasıtasıyla algılanıp tanınmaktadır. Herhangi bir güvenlik görevlisine ihtiyaç duymadan dilediğiniz gibi otoparka araç park edebilirsiniz. Bu gibi kolaylıklara erişebilme adına muhakkak otopark hızlı geçiş sistemleri uygulanması gerekir. Ritim Grup bu yönde birçok kurum ve kuruluşa bu ürünlerin temini ve kurulumunu sağlamıştır.

Ayrıca bu sistemin en güzel yanlarından biri ise otoparklarda giriş ve çıkış yapanların yoğunluğa sebep olmamasıdır. Çünkü sensör plakanızı okuduktan sonra bariyeri kaldırmaktadır. Siz geçiş yaptıktan sonra arkadan gelen aracın plakasını da sistemde okutmaktadır. Bunun neticesinde döngüye girilerek bir aracın ne kadar süre kaldığı, ücret hesaplaması, aracın çalıntı olup olmadığı birkaç saniye içinde kontrol edilmektedir. Eğer bir sorun yoksa geçiş için izin verilmektedir. Geçişine izin verilmeyen bir araç için geçiş kolu kapatılıp ayrıca sisteme uyarı gönderilecektir. Güvenlik personelleri sorunu görüp gerekli önlemleri hızlıca alabilecektir.

Otopark Hızlı Geçiş Sistemleri

Otopark içerisinden çıkmayan araçların raporuna veya tüm detaylarına ulaşabilmek entegre sistemler ile mümkün olmaktadır. Şimdi, otopark hızlı geçiş sistemlerinin en faydalı yönlerinden biri de entegre çalışan sistemler ile hem plakayı okuyabilmesi hem de içeride bulunan araç sayısına kadar birçok bilgiyi raporlayabilmesidir.

Otopark Hızlı Geçiş Sistemleri Nasıl Çalışır?

Otoparklar ve sitelerin girişlerinde bulunan bu sistem araç hareketlerini algılayıp sensörler yardımıyla bilgisayara komut göndermektedir. Bu komutun neticesinde aracın çıkmasına izin verilmektedir. Ya da bir problem varsa bu program aracılığıyla sistem uzmanına yönlendirilir.

Günümüz teknolojisinde çokça kullanılan bu sistem giriş yetkisi olan araçları otoparka kabul eder. Ya da otoparktan çıkmalarına müsaade eder. Bu sayede hızlı ve işlevsel bir kullanım alanı sağlanması mümkün olacaktır. Otopark hızlı geçiş noktalarında yayılmaların engellenmesi ile güvenli bir alan ortaya çıkmaktadır. Pratik ve konforlu olan bu alanlar araçları rahatça geçmelerini sağlayan sistem otomatik geçiş sistemleridir. Bu sistemler kurulduğunda otoparklara araç giriş ve çıkışları güvenlik ortamı sağlanıp işletilmiş olacaktır.

Otoparklarda Hızlı Geçiş Sistemlerinin Faydaları

Her şeyden önce otopark hızlı geçiş sistemleri güvenli şekilde çalışmaktadır. Alışveriş merkezinin otoparkında, havaalanlarında ve tesis girişlerinde araç ve insan yığılmalarını önlemek amacıyla kullanılmaktadır.

Hızlı giriş ve çıkış yapmanın mümkün olması sonucunda bekleyen aracın azaltılması mümkündür. Sistemli ve düzenli bir şekilde çıkış yapılabilme, otoparkta toplam araç sayısına erişmek ya da hangi plakaya sahip aracın otoparkta yer aldığını tespit edebilmek oldukça kolaydır. Daha birçok kolaylık hızlı geçiş sisteminin bir parçasını oluşturmaktadır. Bu nedenle ziyaretçilerin kontrollü geçiş yapmasını sağlar.

Ayrıca tuttuğu kayıtlar ile araç güvenliği ve toplum güvenliğini korumaktadır. Bu sayede giriş ve çıkışları kontrol altında tutmaktadır. Hem kullanıldığı alanın hem de şehrin güvenirliliğini artırır. Otopark hızlı geçiş sistemleri en sık sitelerde, alışveriş merkezlerinde, plazalarda kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra hastanelerde, üniversitelerde, otellerde kısacası otoparkın bulunduğu ve yoğunluğun olduğu her yerde kullanılmaktadır.

Ritim Grup istediğiniz özelliklere sahip hızlı geçiş yapabileceğiniz otopark geçiş sistemlerini sizlere sunmaktadır. Araç geçiş yoğunluğunu kontrol altına almak otoparklar ve benzeri alanlar için önem ifade etmektedir. Güvenlik açısından uygulanmasında zorunluluk hali bulunan bu sistemi sizin için kurabiliriz. Sizin de yukarıda bahsedilen kullanım alanlarında otopark hızlı geçiş sistemlerine ihtiyacınız varsa hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Canlı Destek! Çevrimiçi