E-Katalog
CCTV Kamera Sistemleri

CCTV Kamera Sistemleri

CCTV kamera sistemleri kurulumu konusunda uzman bir kadroya sahip olan Ritim Grup, güvenliğinizi sağlamak adına sistemlerin kurulumlarını evinize veya iş yerinize taşımaktadır. Günlük hayatta hemen hemen her yerde karşımıza çıkan CCTV bir alanın izlenebilmesi imkan tanımaktadır. Ayrıca takip edilebilmesini ve tehlikeleri önceden görebilmeyi sağlar.

CCTV Nedir?

Close Circuit TeleVision yani genel anlamıyla kapalı devre televizyon anlamına gelmektedir. Kapalı devre sistemler tek bir merkezden bir görüntünün takip edilmesini sağlayan yapıdır.

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi sonucu fazlaca karşılaştığımız bu sistemler çoğunlukla trafiğin en yoğun olduğu noktalarda ve insanların en yoğun olduğu alanları ve tehlikeli noktaların da gözetilmesini amaçlamak için kullanılmaktadır. Bu sistemler CCTV’ye uygun kameralar, lensler, dijital kayıt cihazları ve görüntülerin takip edilebilmesi için monitör gibi teknolojik gereçlerden oluşmaktadır.

CCTV Kamera Sistemleri

CCTV kamera sistemlerinde kablo aracılığıyla televizyon veya monitörlere görüntü aktarılabilmektedir. Gelişmiş bir sistemde kamera ve monitörlerin yanısıra switch cihazı da yoğun olarak kullanılmaktadır. Ayrıca kameraya eklenebilecek bir mikrofon varsa ya da kamera bu özelliği taşıyorsa cihazda ses kaydı yapmak mümkün olur.

Güvenlik başta olmak üzere birçok alanda insanların rahatça yaşayabilmelerini sağlamak ve tehlikeleri önceden tespit edebilmek için en yaygın kullanılan izleme sistemlerindendir. Bu nedenle evinizde otururken işyerinizi izleyebilirsiniz.

Aynı zamanda internet üzerinden birçok ara caddeyi online servisler ile izlerken yine bu sistemlerin kullanıldığını biliyor musunuz?

Günümüz şartlarında tehlikenin nereden geleceği belli olmamaktadır. Bir tehdit bir ihmal bir arıza izlenip kayıt altına alınabildiği sürece müdahale edilebilmektedir. Birçok alanda kullanıcı ihtiyaçlarına göre şekillendirilebilen bu sistemler güvenliği sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.

CCTV Nerelerde Kullanılır?

  • Trafik izleme ve yönetme,
  • İşyerlerinde ürün bandı, nakliye ve muhasebe birimlerinde,
  • Toplu taşıma araçlarında davranışları izlemek ve kaliteyi artırmak için,
  • Kazaya müsait olan veya yoğun trafiğe sahip alanlarda kontrol ve izleme,
  • Art niyetli kişilerin tespitini kolaylaştırmak için,
  • Alışveriş merkezlerinde,
  • Stad, okul, banka, fabrika, havaalanı, hastane, spor salonu, tiyatro, konferans salonu ve kongre merkezlerinde kullanılmaktadır.

CCTV Kamera Sistemleri Hizmeti

Ritim Grup olarak CCTV güvenlik kamera sistemi sunarken istediğiniz alana özel ücretsiz keşif ile değerlendirilmektedir. Bu yöntemle birlikte sizlere uygun fiyatlı ve kaliteli güvenlik sistemleri için proje ve teklif hazırlıyoruz.

Sunulan projenin içeriğine göre uygun olan CCTV güvenlik kamera sistemini belirliyoruz. Ayrıca son sisteme uygun teknolojik ürünleri kullanımınıza sunuyoruz. Çevre güvenliğinizi elden bırakmamak için siz de hemen bize ulaşabilirsiniz.

Canlı Destek! Çevrimiçi