E-Katalog
Kollu ve Akordiyon Bariyer Sistemleri

Kollu ve Akordiyon Bariyer Sistemleri

Kollu ve akordiyon bariyer sistemleri günümüzde en çok otopark, okul giriş ve çıkışları bazı işyerlerinin araç park alanlarında kullanılmaktadır. Güvenliğin ve geçişin kontrol altında tutulması için kullanılan güvenlik bariyerleridir. Bu bariyerler birbirlerinden farklı özelliklere sahip şekilde üretilmektedir.

Uzunluklarına, saçaklarına veya son bölümünde kendi üzerinde bulunan ayaklı olması yönüyle asfaltta herhangi bir delik açmadan da kullanabilecek modelleri vardır. Bu nedenle araçların geçişlerini kontrol altına almak aynı zamanda bunu hem manuel hem de otomatik şekilde yapmak kollu ve akordiyon bariyer sistemlerinde oldukça mümkün hale gelmektedir.

Kullanıldıkları alanlara göre farklı çeşitlerinden bahsetmiştik. Bu bahsettiğimiz modeller belli bir sisteme bağlanarak otomatik şekilde çalıştırılabilmektedir. Yani kısacası bir otoparkta çıkış yaparken bilet işleminizi sağlayıp biletiniz kesildikten sonra çıkış için kol mekanizmasının hareketi sağlanabilmektedir. Bu da sizin saat kaçta otoparka girdiğinizi veya kaçta çıkış yaptığınızı algılamak için kullanılabilmektedir. Bu şekilde kullanılabildiği gibi park sistemi olmayan bir alanda park yapmak için de kullanılmaktadır.

Kollu bariyer sistemleri

Ama bunun için ya bir güvenlik görevlisine ihtiyaç duyarsınız ya da uzaktan kumanda ile gecis yapan araca yolu açabilirsiniz. Görüldüğü üzere iki farklı şekilde kullanımı mümkün olmaktadır. Bu nedenle otoparkta kullanmak isteyenler giriş ve çıkış saatlerini tutan otomatlar ile kollu bariyer sistemlerine entegre çalıştırmaktadır. Bu entegrasyon sonucu araç giriş ve çıkışları kontrol altına alınır. Belirlenen saatten fazla kalan araç ödeme yapmak için ödeme noktasına yönlendirilmektedir.

Akordiyon Bariyer Sistemleri

Akordiyon bariyerler taşınması kolay tekerlekli ve uzadıkça açılan geçit alanını kısıtlamaya dayalı bir güvenlik önlemidir. Genellikler askeri nizamiye, olay yeri geçiş alanı, miting ve konser alanlarında kullanılmaktadır.

Akordiyon bariyer sistemleri iki farklı yapıda kullanılır. Sabit ve tekerlekli olan modeli istenilen alanda genişletilerek geçişi kontrol altına almak amacıyla kullanılır. Diğer bir model ise otopark giriş kapılarında katlanabilen makaslı sistemle akordiyon bariyer kullanılmaktadır. Bu tarz kullanılan motor akordiyon bariyerler kumanda butonu ile çalışır. Ayrıca plaka tanıma sistemlerine veya hızlı geçiş sistemlerine entegre edilebilmektedir. Sistemin bir tetikleme yardımıyla açılması veya kapanması mümkün hale gelmektedir.

Akordiyon Bariyer sistemleri

Kollu ve Akordiyon Bariyer Nerelerde Kullanılır?

  • Miting alanlarında,
  • Otopark giriş ve çıkışlarını kontrol etmek amacı ile,
  • Nizamiye giriş ve çıkışlarını kontrol etmek amacı ile,
  • Konser ve etkinlik alanlarında,
  • Olay yeri geçişlerini engellemek için,
  • Yoğun ve kalabalık olan yerlerde kişileri belirli bir noktaya yöneltmek için,
  • Güvenlik sağlanması için daha farklı alanlarda da kullanılabilmektedir.

Kollu ve Akordiyon Bariyer Sistemleri Kurulumu

Kollu ve akordiyon bariyer sistemlerinin çeşitli kullanım alanlarından ve özelliklerinden yukarıda detaylıca bahsettik. Çeşitli güvenlik sistemleri ve ürünleri ile hizmet veren firmamız sizlere kaliteli ve profesyonel ürünler sunmaktadır. Güvenliğin son zamanlarda daha çok ihtiyaç duyulan bir konu haline gelmesi sonucu önlemler almak gerekmektedir. Bu nedenle ürünlerimizi sizlere aktarmaya çalışıyoruz. Kollu ve akordiyon bariyer sistemleri her zaman sizin istediğiniz ölçülerde tarafımızca üretilmektedir. Dilerseniz sistemlerinize bağlantı kurularak otoparkınıza, işyerinize veya güvenliği sizin için önemli olan noktalara kurulum işlemleri yapabiliriz.

Firmamız istediğiniz kollu ve akordiyon bariyer ürünlerini kullanımınıza sunmaktadır. Kollu ve akordiyon bariyer ürünlerinin sağlam ve dayanıklı bir yapıda çalışması gerekmektedir. Kolların güçlü bir mekanizmaya sahip olması kullanım ömrünü doğrudan etkileyen nedenler arasındadır. Ayrıca akordiyon bariyerlerde kullanıma bağlı olarak ve mekanik yapısı sebebiyle dayanıklı olması oldukça önemlidir.

Sizin de yukarıda bahsedilen kullanım alanlarında veya farklı bir alanda kollu ve akordiyon bariyerlerine ihtiyacınız varsa hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Canlı Destek! Çevrimiçi