E-Katalog
Güvenlik Tur Kontrol Sistemleri

Güvenlik Tur Kontrol Sistemleri

Güvenlik tur kontrol sistemleri şirketlerin ve kuruluşların belirli bölge ve alanların güvenliğinden sorumlu olan personelin, görev kapsamındaki alana ulaşıp ulaşmadığını ayrıca devriyesini planlı ve eksiksiz bir şekilde gerçekleştirmesine yarayan teknolojik bir sistemdir. Güvenlik personelinin gün içinde gerek gece gerekse gündüz vardiyalarında gerçekleştirdiği nöbet turlarını kayıt altına almaktadır. Bu kayıtlar işletmenin yetkili departmanları tarafından yazılım üzerinden alınan raporlar sayesinde denetlenebilmektedir.

Güvenlik tur kontrol sistemleri klasik güvenlik sistemlerinin aksine bir çalışma imkanı tanır. Devriye işlemlerinin düzenli olarak yapmasını sağlayan bir sistemdir. Stratejik alanların korunmasında özel güvenlik ve askeri bölgelerde kullanılmaktadır.

Güvenlik açıklarını ortadan kaldırmaya yarayan bu sistemde güvenlik görevlisinin işi kolaylaştırılmaktadır. Bu şekilde görevini en iyi düzende yapması amaçlanmaktadır. Bu nedenle belirli bölgelere yapıştırılan özel etiketlerin RFID (Radyo Frekansı ile Tanımlama Teknolojisi) özellikli cihaz tarafından okutulması ile turunu sağladığı tespit edilmektedir. Bunun yanı sıra güvenlik görevlisinin devriyeyi saatinde ve ilgili alanda gerçekten yapıp yapmadığına yarayan güvenlik tur kontrol sistemleri aynı zamanda Acil Durum bildirimini de kolaylaştırır.

Güvenlik tur kontrol sistemleri , bekçi tur devriye kontrol sistemi

Üstelik klasik devriye faaliyetlerinin teknoloji ile desteklenmesi sayesinde ortaya çıkan bu sistem modern güvenlik sistemleri arasında kabul edilir. Peki, bu sistem kimler için şarttır?

Güvenlik Tur Kontrol Sistemleri Kimlere Uygundur?

Güvenlik görevlisi tarafından taşınması kolaydır. Ayrıca güvenlik amirleri tarafından program üzerinden güvenlik tur – devriye raporu alınabilmektedir. Başta yüksek güvenlik gerektiren birçok kamu kurumunda kullanılmaktadır. Bunların başında, AVM güvenlik personeli, askeri alanlar ve fabrika bekçilerinin kullandığı görülmektedir.

Güvenlik ihtiyacı hisseden her kuruluş için uygun bir sistem olarak kabul edilen güvenlik kontrol sistemleri, oluşabilecek riskleri azalttığı için birçok kurumda gönül rahatlığı ile kullanılmaktadır.

Eğitim Kurumları

Öğrencilerin güvenliğini temin etmek ve dışarıdan gelecek riskleri azaltmak için kullanılmaktadır. Ayrıca okul güvenlik görevlisinin kolaylıkla kullanabileceği bir üründür. Çünkü maksimum kontrol ve güvenlik alanı sağlamak için kullanılması tavsiye edilmektedir.

Şantiye Alanları

Malzemelerin güvenliğini sağlamak, hırsızlara imkan tanımamak ve yabancı kişilerin inşaat alanına girişini sınırlamak için kullanılmaktadır. Ayrıca güvenlik tur kontrol sistemleri, inşaat bekçilerinin ihtiyaç duyduğu en önemli araçların başında gelmektedir.

İş Alanları ve Depolar

Stoklarınız, malzeme ve ürünlerinizin olası çalınma ihtimali, yangın ve tehlike durumları için belirli bir düzen içinde alan ziyareti gerçekleştiren güvenlik görevlileri sorunların tespiti ve çözümü için mutlaka kullanmalıdır.

Banka ve Finans Kuruluşları

Dışarıdan gelecek tehditleri ortadan kaldırmakla beraber sağlanan kolaylık ile çevre güvenliğinin alınması ve ziyaretçi güvenliğini sağlamak için güvenlik tur kontrol sistemleri kullanmaktadır.

Güvenlik Şirketleri

Güvenlik elemanlarının gerçekten devriye gezdiğini tespit etmek ve olası riskleri ortadan kaldırmak için kullanımaktadır. Ayrıca devriye amiri program yardımı ile sonuçları takip edebilmektedir. Son olarak görev dağılımı ve süreçlerini de takip edebilmektedir.

Yukarıda görüleceği üzere güvenlik tur kontrol sistemleri birçok alanda kullanılmaktadır. Bu gibi alanların güvenlik zaafiyetlerini gidermek için kullanılan güvenlik tur sistemlerinde sorunlar hızlıca çözüme ulaşır. Aynı zamanda güvenlik açıkları da minumum düzeye indirilmektedir.

Bekçi Tur Kontrol Sisteminin Sağladığı Avantajlar

Tur kontrol sistemleri olarak ifade edilen bu sistemler avantajları ile de ön plana çıkar. Bu anlamda klasik güvenlik hizmetlerine göre tur kontrol sistemlerinin şu avantajları sağladığı söylenebilir;

  • Teknolojik imkânların maksimum oranda kullanılması nedeniyle kullanımı ve takibi oldukça basittir.
  • Güvenlik görevlilerinin kontrol edilmesi daha kolay olduğundan hesap verebilirlik noktasında avantajlar sunmaktadır.
  • Geçmiş raporların sistemde saklanması sayesinde belirli bir tarih ve saatteki eylemler incelenebilmektedir.
  • Risk ve hata oranını en aza indirip daha güvenilir bir ortam teşkil etmektedir.
  • Gerçek zamanlı takip ile yöneticilerin güvenlik elemanlarını an be an takip etmesi kolaylaştırmaktadır.
  • Daha yüksek performans elde edilir. Ayrıca güvenlik elemanının sorumluluklarında azalma olur. İşine daha iyi odaklanabilmeyi sağlamaktadır.

Kişilerin ve kurumların güvenliğini tehdit edebilen her türlü durum karşısında çözüm üreten firmamız sizler için de hayatı kolaylaştıran ve kontrol altına alan sistemler oluşturmaktadır. Sizin de yukarıda bahsedilen kullanım alanlarında güvenlik tur kontrol sistemlerine ihtiyacınız varsa hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Canlı Destek! Çevrimiçi