E-Katalog
Road Blocker ve Mantar Bariyer Sistemleri

Road Blocker ve Mantar Bariyer Sistemleri

Road blocker sistemleri, araçların giriş ve çıkış noktalarında kontrollerini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Road blocker’ın temel görevi kumanda veya buton aracılığıyla beton altına indirilerek araç geçişisine izin verilmesidir. Ayrıca beton altından çıkartılarak araç geçişine izin vermemesidir.

Bu sistemin kurulumu alınan izinler sonrasında uygun olan alana yapılmaktadır. Mekanik sistemin hareket edebilmesi için özel olarak oluşturulan road blocker ürünler için loop dedektör alan oluşturulup elektrik bağlantılarının yapılması sonucu devreye alınarak çalışır hale getirilmektedir.

Günümüzde araç trafiğinin güvenilir bir şekilde sürdürülebilmesi için bazı alanlarda kullanılması gereklidir. Kişileri trafik kurallarına uyması için bu tarz çeşitli malzemeler kullanılmaktadır. İzinsiz araç girişlerine müsaade edilmeyen alanlarda veya hareket kabiliyetini yitiren araçları durdurmak için kullanılmaktadır. Bu durum çarpmanın şiddetini azaltacak olup insanlara zarar verilmesinin önüne geçmektedir. Bu kapsamda Road blocker’a çarpma sırasında güvenlik sağlanmaktadır. Bu sayede araç girişlerinde güvenlik önlemi alınmaktadır.

Road blocker sistemleri

Road Blocker Çeşitleri Nelerdir?

Road blocker hidrolik sistemle çalışan bir yapıdadır. Ayrıca 5 farklı çeşidi bulunmaktadır. Bunlar yüksek güvenlikli, hidrolik, teleskopik, mini ve mobil road blockerlardır.

Road Blocker Nerelerde Kullanılır?

Kısaca bahsetmek gerekirse yüksek güvenlikli olan model genel olarak yüksek güvenliğe sahip olması gereken alanlarda kullanılmalıdır. Örneğin askeri üst bölgeleri, devlet kurumları, havalimanı giriş ve çıkış noktaları, cezaevleri ve konsolosluklarda kullanılmaktadır. Çünkü patlayıcı madde bulunduran veya taşıyan araçlar devlet yetkililerinin olduğu alanlarda ve insanların yoğun olarak bulunduğu alanlarda tehlike barındırmaktadır. Bu nedenle her zaman giriş ve çıkış kontrolünün yapılması gereken alanlarda kullanılması gereklidir. Bu sebepten dolayı yüksek güvenlikli road blocker kullanılması her zaman uygundur. Bunun yanı sıra izinsiz bir şekilde araçların bazı yerlere girebilmesinin de önü kapanacaktır.

Road blocker’lar en çok devlet kurumlarına giden yolda, askeri alanlarda, havalimanları ve cezaevi gibi insanların yoğun olarak hareket halinde olduğu büyük iş alanları da dahil olmak üzere her alanda kullanılmalıdır. Bölgenin yayalaştırılarak kontrol ve düzene alınması gerekmektedir. Çünkü araçların rahatlıkla bina girişlerine ulaşabilmesi binadaki insanlar için oldukça tehlikelidir. Bu nedenle binaya yaklaşırken en az 200-300 metre ileride kurulan bir road blocker, aracın geçişini önleyip tehlikeyi engelleyecektir.

Mantar Bariyer Sistemleri

Mantar bariyerler bir alanda araçların geçişini engellemek amacıyla kullanılmaktadır. Zemin altında çalışan ve kontrol tuşlarıyla çıkartılan hidrolik yapılı koruma sistemleridir. İş alanlarının yayalaştırılması için alınan önlemlerin en temelidir. Mantar bariyer isminin nereden geldiğini merak ediyosanız eğer, eskiden mantar tarzında üretilmesi diyebiliriz.

Mantar bariyer sistemleri

Mantar bariyer sistemleri günümüzde hala koruması yüksek güvenlik araçları arasında bulunmaktadır. Bu bariyerler hidrolik, mekanik yapılı, manuel ve sabit şekli ile duran türlerde de üretilmektedir.

Firmamız istediğiniz ebatlarda ve ağırlıkta road blocker ve mantar bariyerler seçenekleri sunmaktadır. Mantar bariyer ve road blockerların sağlam ve dayanıklı bir yapıya sahip olmasının yanı sıra güçlü bir taşıma kapasitesiteleri bulunmaktadır. Sizin de yukarıda bahsedilen kullanım alanlarında veya farklı bir alanda road blocker ya da mantar bariyerlere ihtiyacınız varsa hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Canlı Destek! Çevrimiçi