E-Katalog
Hırsız Alarm Sistemleri

Hırsız Alarm Sistemleri

Hırsız alarm sistemleri ile ev veya işyeri güvenliğiniz için önlemler alarak hırsızlara ve davetsiz misafire karşı tam olarak tetikte olabilirsiniz. Bu sistemler, siz evinizde veya çalışma alanından uzak bir noktadaysanız eğer alarm sistemi devreye girip sizi uyaracaktır. Değerli eşyalarınızı korumak için alarm sistemi otomatik olarak çalıştırılmaktadır. Ev, işyeri, okul ve fabrika gibi çalışma alanlarının güvence altına alınması önemlidir.

Bu tür durumlarda hırsız tespit edildiğinde kurulan alarm sistemi aktif olacak ve hareket anı ile beraber sizleri uyaracaktır. Bu durumda kurulum yapılırken sizden istenen bir kaç telefon numarasına aynı anda çağrı yönlendirmesi yapılacaktır.

Hırsız Alarm Sistemi Nedir? Nasıl Korunma Sağlanır?

İşyerinizi veya konutuğunuzu davetsiz misafirlere karşı korumak için tasarlanan bu sistem yüksek güvenlikli yapıdadır. Ayrıca hırsızlar tarafından kapatılamayan elektronik güvenlik sistemlerinden biridir. Binalarımızın etrafı dairemizin içi ve diğer alanlarda da özellikle kapı ve pencere gibi giriş noktaları hırsızlığı caydırıcı bir noktaya taşımaktadır. Nitekim hırsızları çoğu zaman bulunduğu alanda kaçamadan yakalayan bir sistem olarak da karşımıza çıkmaktadır.

Hırsız Alarm Sistemi

Gerçekleşen bir olağandışı durumda sistem devreye girerek kayıtlı telefonlara ve alarm izleme merkezine çağrılar yapabilmektedir. Bu tür işlemler kullanıcı aranıp teyit edildikten sonra polis departmana haber verilmektedir. Vakit kaybetmeden gerekliyse itfaiye, polis veya sağlık birimleri ile irtibata geçerek adrese yönlendirmeler yapılmaktadır. Alarm izleme merkezi operatörleri yönlendirdiği ilgili birimlerden geri dönüş sağlayarak alarm durumunu sonlandırabilmektedir. Ayrıca olay noktasına ulaştığınızda öten alarmı kod ile veya sizde bulunan kumanda yardımıyla da durdurabilirsiniz.

Hırsız alarm sistemlerinin kurulumları yapılırken sizlere nasıl çalıştığı ile ilgili bilgiler veriyoruz. Aklınızda şüpheye dair herhangi bir şey bırakmıyoruz. Çünkü kullanım kaynaklı devre dışı bırakılmış olabilmektedir. Ya da yanlış alarm vermesine sebebiyet verebilirsiniz. Bu yüzden yanlış alarm etrafta bulunan insanları evlerinde rahatsız edebilmektedir.

Ayrıca bu tür durumlarda kolluk kuvvetleri de olay noktasına intikal edebilir. Bu gibi gerçek amacı dışında çalışan alarm sistemleri birçok insanı rahatsız etmektedir. Ayrıca emniyet güçlerini boş yere görevlerinden alıkoyabilmektedir. Bu nedenle profesyonel bir şekilde alarm sistemi kurulduğunda görülebilir noktalara “Alarm Sistemi Var” tabelası ve işaretlerinin yapıştırılması etkili olmaktadır.

Hırsız Alarm Ürünleri Nelerdir? Hangi Önlemler Alınmalıdır?

Hırsız alarm ürünleri bahsettiğimiz gibi alarm cihazları, duman, hareket, gaz dedektörleri, dahili siren, harici siren, şifre paneli, alarm paneli ve uzaktan kumanda sisteminden oluşmaktadır. Bu nedenle bu sistemlerin eşyalarımızı vimizi veya iş yerimizi koşmak için sorunsuz çalışması gerekir bir araştırmaya göre hırsızlar için güvenlik sistemi olmayan ev güvenlik sistemi barındıran eve göre 3 kat daha fazla soyguna maruz kaldığı anlaşılmıştır.

Hırsız Alarm Ürünleri

Bu tür durumlarda alarm sistemi kurmak atılması gereken en önemli adımlardan biri olacaktır. Hırsız alarm ürünlerinin kurulumu yapan firma olarak vakit kaybetmeden Bu sistemin kurulmasını öneririz. Bu alanda birçok firma veya şahsa talep ettiği ölçülerde alanlarda çözümler sunduk. Şimdi siz de evinizi hemen kontrol altına alarak hırsızlığa karşı önlem alabilirsiniz.

Hırsızlar İçin Alarm Sistemleri Kurulumu

Ev ve işyerlerinde kullanılan hırsız alarm sistemi özellikle kapı, pencere gibi giriş alanlarında yer almaktadır. Harekete duyarlı sensörün tehlike algılaması sonucu hırsız alarmı devreye girerek sesli uyarı vermektedir.

Hırsız alarm sistemleri tuş takımı, iletim geçiren panel ve ses odaklı siren olmak üzere üç ana parçadan oluşmaktadır. Tabii ki yine de ihtiyaçlara göre bu parçalar daha fazla ses yayan siren ile ve sensörlerin sayılarıyla da güvenlik alanını genişletebilmektesiniz.

Bu alarm sistemleri içerisinde manyetik kontak, pır dedektörü ve cam kırılma dedektörü bulunmaktadır. Manyetik dedektörler ev ve iş yerinizde açık kalan pencere ve kapılara dair sizleri bilgilendirmektedir. Pır dedektörü ile mekan içindeki hareketler size bildirilir. Cam kırılma dedektörü ile de kırılan camın çıkardığı ses algılanarak alarm paneli uyarma üzerine çalışmaktadır.

Firmamız istediğiniz özelliklerde hırsız alarm sistemleri montajını sağlamaktadır. Alınacak yüksek güvenlik önlemleri ile siz de yaşam alanlarınızı koruyabilirsiniz. Hayatınızı kolaylaştıran çözümler üreten Ritim Grup, güvenliğinizi sağlamak adına sistemlerin kurulum ve ihtiyaçlarını giderebilmektedir. Sizin de yukarıda bahsedilen kullanım alanlarında hırsız alarm sistemleri ihtiyacınız varsa hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Canlı Destek! Çevrimiçi