E-Katalog
Mobil DVR Sistemleri

Mobil DVR Sistemleri

Mobil DVR sistemleri genel olarak binek ve ticari araçların içerisinde kullanılıp, araçları takip etmeyi sağlar. Aracın tüm detaylarını kaydeden mobil DVR sistemleri, örnek vermek gerekirse uçakların içindeki karakutulara benzetilmektedir.

Genel olarak lojistik süreçlerde sahadaki araçların tam zamanlı takip edildiği bir sistemdir. Uygulama alanı oldukça geniş olan mobil DVR sistemleri kargo firmalarından otomotiv firmalarına, lojistikten tekstil ve nakliye firmalarına kadar birçok alanda kullanılmaktadır. Bu ürünler maliyetli ve teknik açıdan detaylar barındıran bir cihazlardır. Bu nedenle cihazların üretimlerinde makine endüstrisinden faydalanılmaktadır. Hata payını minimuma indirmek için gelişmiş teknoloji ile üretilmektedir. Tamamı elektronik kartlardan oluşan sistem günümüzde yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

Mobil DVR Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Kullanım alanlarına kısaca değinirsek eğer kara ve deniz taşıtlarında yoğun olarak kullanılmaktadır. Bu sistemde her türlü detayın izlenebilmesi ve kayıt altına alınması uyumlu hale getirilmektedir. Kameraların ve ses kayıt sistemlerinin ortamdaki hareketi ve etkileşimi ölçebilmesi aynı zamanda istenilen zaman diliminde kayıtların izlenebilmesini kolaylaştırır. Dış yapısı itibarıyla darbelere ve tehditlere karşı dayanıklıdır. Teknolojik imkanlar dahilinde web sitesi üzerinden veya cep telefonları uygulamalarından kesintisiz olarak kayıtlar izlenebilmektedir.

Mobil DVR Kullanım Alanları

Çevresel güvenliğin oldukça önem kazandığı bu zamanda alınması gereken güvenlik önlemleri ile tehlikeler ortadan kaldırılmalıdır. Bir tehlikenin oluşması ve tehlike sonrası atılması gereken adımların planlaması gereklilik arz edecektir.

Araç takip sistemleriyle binlerce kiralık araç filosuna sahip bir firma araçlarının nerede ve kimler tarafından kullanıldığını, hangi güzergahta olduğunu uydu üzerinden takip edebilmektedir. Bunun yanında bir mobil DVR sistemi kullanıldığında ise anlık görüntü veya görüntülerin kaydedilmesi sonucu yeniden izlenebilmesini sağlayacaktır. Bu nedenle bir çalışanınız araç ile yolculuk yaparken onun bulunduğu bölgeyi görüntüleyebilirsiniz. Yaşanması muhtemel tehlikeli durumlarda gerekli adımlar bu şekilde hızlıca atılabilmektedir.

Mobil DVR’ın Günümüzdeki Önemi

Firmalar ve çalışanların güvenliğini sağlama adına en çok tercih edilen sistemler günümüzde ön plana çıkmayı başarmıştır. DVR sistemlerinde temel amaç görüntü ve ses kaydı aktarmaktır. Bu nedenle aracın gittiği yerde ki görüntünün, sesin ve çevresel faktörlerin önemi büyüktür. Güvenlik açısından çevre kontrolü ve personel takibi için çokça tercih edilen sistemlerden biri olmaktadır.

Ayrıca bu cihazlar toplu taşıma araçlarında, ambulanslarda, vapurların iç ve dış noktalarında, genel olarak otomobilin ön camında, kamyonlarda, okul servislerinde ve taksilerde kullanılması uygun görülmektedir. Sadece bu taşıtlarda kullanılması beklenemez. Bu sebeple şahsi olarak kendi aracınıza da böyle bir sistem uygulatabilirsiniz. Bunun için bizlere ulaşabilir Mobil DVR cihazı için teklif talebinde bulunabilirsiniz. Hemen bizimle iletişime geçip aynı gün teklifinizi alın.

Canlı Destek! Çevrimiçi