E-Katalog
Turnike Sistemleri

Turnike Sistemleri

Turnike sistemleri belirli bir alana özel olarak montajlanıp kişilerin geçiş ve kontrollerini düzenli ve güvenli olarak sağlayabilen cihazlar olarak bilinmektedir. Çoğunlukla işyerleri, fabrikalar, yemekhaneler, okul ve üniversite girişlerinde kullanılmaktadır.

Turnikelerde parmak izi, kartlı geçiş ve yüz tanıma gibi modeller bulunmaktadır. Kullanılan bu yöntemler güvenliği en üst düzeye çıkarmaktadır. Kişinin herhangi bir alana girişte bu turnike sistemlerinden geçmesi gerekmektedir. Eğer girdiği şifre veya parmağı kayıtlı değil veya oluşturulmamış ise turnike geçişe engel olacaktır. Aynı zamanda kişi bir sonraki adım olan odaya giriş yapamayacaktır.

Ayrıca yemekhanede kullanılan modeller ise firmaların personellerine verdiği hem giriş hem yemek kartı yerine geçen kartlardır. Bu kartlar okutularak yemekhane girişinden geçiş yapılabilmektedir. Okutulan kart ile yemek hakkı kullanılmakta ve tüm süreç kayıt edilmektedir. Çoğu turnike modelleri güvenlik ve uzun ömürlülük esas alınarak üretilmektedir.

Turnike Sistemleri ve Modelleri

Turnike modellerimizi dört (4) bölümde inceleyebiliriz. Çünkü günlük hayatta çokça karşımıza çıkan bu turnikeler insan yoğunluğunun kontrol ve güvenlik altında tutulabilmesi için kullanılmaktadır. Bu nedenle tüm ürünlerimiz öncelikle kaliteye ve dayanıklılık esasında üretilmektedir.

Bel Tipi Turnike Sistemleri

Bel tipi turnike sistemlerine çeşitli isimler verilmektedir. Birçok farklı isimle anılan (tripod turnike, üç kollu turnike) bu turnikeler genellikle iş merkezlerinde, plaza ve holdinglerde, sanayi tesislerinde, devlet-özel kamu kurum ve kuruluşlarında insanların giriş ve çıkışlarını düzenlemek amaçlı yoğunluğu engellemek ve güvenlik amacıyla kullanılmaktadır. Ürünlerimiz paslanmaz çelikten üretilmektedir.

Bel Tipi Turnike Sistemleri

Bel tipi turnikeler piyasada en fazla kullanılan turnike tiplerinden biridir. Bu nedenle stad girişleri, üniversite girişleri ve yemekhanelerde de yoğun bir şekilde kullanılır. Çünkü kartlı, parmak izli veya şifreli olarak entegre edilen sistemler beraber çalıştırılabilmektedir. Bu yöntem ile günlük geçiş sayısı ve diğer detaylara kolaylıkla erişim sağlanabilmektedir. Yüksek güvenlik koşullarında kullanılan bu sistemler yetkisiz kişilerin giriş veya çıkışlarını sınırlandırmakla görevlidir.

Engelli ve Bebek Arabası Turnikeleri

Engelli turnike sistemleri tekerlekli sandalye ile veya kolluk değnekleri ile geçiş yapmak zorunda kalan insanların diğer turnike sistemlerinde zorlanması sebebiyle üretilen modelidir. Ziyaretçilerin kolayca geçiş yapabilmesi ve bunların takibinin sağlanması amacıyla tasarlanmaktadır. Ayrıca geçiş yapan kişilerin tekerlekli sandalye veya bebek arabası ile geçişleri de uygundur.

Engelli ve Bebek Arabası Turnikeleri

Özel gövde tasarımlı bu turnikeler yaprak turnike olarak da bilinmektedir. Genel olarak metrolarda, sinema salonlarında, havalimanlarında, spor ve etkinlik salonlarında kullanımı oldukça yaygın haldedir.

Hızlı Geçiş Cam Turnike Sistemleri

Hızlı geçiş turnikeleri hoş bir tasarıma sahip olduğu için genel olarak devlet kurumları, belediyeler, büyük iş merkezleri ve holdinglerde yoğun olarak bina içindeki belirli alanlarda kullanılmaktadır. Bu sistemler personel veya ziyaretçi takibinin yapılabilmesini ayrıca giriş ve çıkışların güvenliğini sağlamaktadır. Bu nedenle hızlı geçiş turnikeleri sensöre duyarlı yakınlık ile açılıp kapanabilmektedir.

Hızlı Geçiş Turnike Sistemleri

Ayrıca şifreli geçişlerin olmadığı alanda giriş istatistiklerini tutmak için en ideal geçiş turnike sistemi olmaktadır.

Boy Turnikeler

Boy turnikeler genel olarak fabrikalarda, şantiyelerde, stadyumlarda, açık hava organizasyonlarında, cezaevlerinde ve devlet kurumlarında yüksek güvenlik içeren yapıda üretilmektedir. Temel olarak kişilerin giriş ve çıkış noktalarında diğer turnikelerin üzerinden atlaması durumları yaşanabilmektedir. Kaçak geçişler toplu insan akınlarında maalesef engellenememektedir. Yalnız boy turnikelerden toplu geçiş veya atlama mümkün değildir. Çünkü açak geçişleri önlemek için uzun bir yapıya ve dar bir alana sahiptir. Bu nedenle kişiler koşup atlanamayacak yapının içerisinden tek tek geçmek zorunda kalacaklardır. Bu da geçişin kontrol altında olmasını ve güvenliğin üst safhalara çıkarılmasını sağlaycaktır.

Boy Turnike Sistemleri

Maksimum geçiş güvenliği sağlayan boy turnikeler belirtmiş olduğumuz alanlarda giriş ve çıkış noktaları için oldukça etkilidir. Gövde yapısı tamamen çelikten oluşan boy turnikeler günlük ziyaretçi sayacı gibi özellikleri de sahiptir.

Turnike Geçiş Sistemi Nerelerde Kullanılır?

Genel olarak; ofisler, plazalar, holdingler, devlet kurumları, lokantalar, marketler, spor ve etkinlik salonları, halka açık tuvalet alanları, metrolar, toplu taşıma, eğitim kurumları, yemekhaneler, siteler, konutlar, rezidanslar, üretimhaneler ve sanayi firmalarında geçiş ve güvenlik amaçlı kontrol – takip imkanı sağlamaktadır.

Turnike sistemleri tek başına güvenlik için yeterli değildir. Güvenliğin artırılabilmesi için bir koşul ve şart olması gerekir. Bu koşulları kart okutma, parmak izi ve şifre sistemi sağlamaktadır. Bu sistemler turnike geçiş bölümüne entegre edilip sistemin çalışmasını sağlayan program yardımıyla veri okuma ve karşılaştırma yapmaktadır. Bu çalışma tarzı ile birçok alanda koruma ve geçiş düzeni sağlamaktadır.

Firmamız istediğiniz özelliklerde turnike geçiş sisteminin montajını sağlamaktadır. Kişilerin güvenliğini tehdit edebilen her türlü durum karşısında çözüm üreten firmamız sizler için de hayatı kolaylaştıran ve kontrol altına alan sistemler oluşturmaktadır. Sizin de yukarıda bahsedilen kullanım alanlarında turnike sistemlerine ihtiyacınız varsa hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Canlı Destek! Çevrimiçi