E-Katalog
Havuz Bakım Hizmetleri

Havuz Bakım Hizmetleri

Havuz bakım hizmetleri genellikle yaz aylarında insanların yoğun olarak kullandığı yüzme havuzlarında yapılmaktadır. Çünkü burada yoğun olarak vakit geçiren insanlar istemeden de olsa suyu vücuduna alabilmekte ya da derilerinde alerjik reaksiyonlar olabilmektedir. İnsanların duş almadan veya bone takmadan havuza girmesi kirliliğin en temel sebeplerindendir. Çevresel faktörler de dahil olmak üzere havuzun kirlenmesi bakteri üremesine neden olmaktadır. Bu gibi durumlar insan sağlığı için zararlı bir hale gelebilir.

Villalar da veya yazlıklarda özenle hazırlanmış bu havuzlar belirli bir periyodik bakım ve temizlik işlemleri yapılarak kullanıma sunulmak zorundadır. İnsanların ortak olarak kullandığı havuzlar genellikle otellerde bulunmaktadır. Özel mülkler ve villalarda ise her ziyaretçiden sonra temizlik işlemi yapılmaktadır. Bu gibi temizleme işleri yapılırken havuz suyu komple boşaltılmaktadır. Sağlıklı bir yüzme havuzu için, zemin temizliği ve filtrasyonların uygulanması oldukça önemlidir.

Neden Havuzu Temizlemeliyiz?

Bir havuzun kullanılabilir olması için temiz olması şarttır. Havuzun tabanında yeşil yosunlar oluşması suyun üzerinde toz, toprak ve atıkların yüzmesi ve havuzun içerisinde iyi bir filtrasyon olmaması hastalığa davetiye çıkarır. En iyi şekilde dezenfekte edilmesi gereken havuzlar insanların burun ve ağız yoluyla mikropları vücuduna kabul etmesi anlamına gelir. Çünkü mikroplar ve organizmalar su gibi ortamlarda 2 kat daha fazla çoğalmaktadır.

Havuz Bakım ve Temizliği

Çocukların havuzlarda gençlere ve yetişkinlere göre daha fazla zaman geçirmesi bu konudaki riski ortaya koymaktadır. Bu nedenle çocuk havuzlarının temizliği de oldukça önemlidir. Risk ortamının oluşmaması için yetişkin havuzlarının temizliği kadar çocuk havuzlarının havuzlarının temizlenmesi de önemlidir.

Havuz Bakımı İçin Neler Yapılmalıdır?

Kullandığımız hiçbir malzeme ve ilaç insanların sağlığını ve yüzme kalitesini etkilemez. Çünkü kullanılan malzemeler ithal ve iyi markalardan seçilmiştir. Bu nedenle havuz temizliği için yapılarak profesyonel ekibimiz tarafından temiz ve yüzmeye hazır hale getirilecektir.

Yüzme havuzu bakımı için yapılması gereken en temel şeylerden biri havuz suyunun ölçülere göre klorlanması gerektiğidir. Havuz suyunun klorlanması mikropları öldüreceği gibi havuza giren kişilerin üzerindeki güneş yağı, kremler, deodorant, saç spreyleri ve krem gibi yoğun olarak kullanılan kimyasal maddeleri yok eder. Çünkü suya karışan klor oksijen ile mikropları yakarak yok etmektedir. Ayrıca kullanım dozu iyi şekilde ayarlanmalıdır. Aksi halde insanların kokudan rahatsızlık duyarak etkilenmesi söz konusu olabilir.

Uygulamanın en iyi şekilde yapılması ile daha sağlıklı bir yüzme havuzu elde edilebilir. Suyu tamamen boşaltılmış yüzme havuzu için yapılan bu uygulamalar havuzunuzu temiz hale getirecektir. Filtrelerinin gerekli bakımları veya değişimleri sonucu gerekli süzme işlemleri ile havuz bakım işlemi tamamlanmış olur.

Eğer sizler de Havuz Bakım Hizmetleri için teklif istiyorsanız hizmet talep formumuzu doldurabilirsiniz. Sizlere hemen ulaşır ve detaylı bilgileri aktarırız.

Canlı Destek! Çevrimiçi