E-Katalog
Havuz Bakım Hizmetleri

Havuz Bakım Hizmetleri

Havuz bakım hizmeti hem süs havuzları hem de yüzme havuzlarında düzenli olarak yapılması gereken bir bakım hizmetidir. Havuzlar hem kullanıma hem de dış etkenlere bağlı olarak kirlenebilmekte ve bu kirlilik kötü bir görüntüye neden olmaktadır. Genellikle yaz aylarında insanların yoğun olarak kullandığı yüzme havuzları sıkça bakım yapılmadığında kişiler için ciddi sorunlar yaratabilmektedir. Bu sorunların başında ise havuzun kirli olmasından kaynaklı enfeksiyon gibi hastalıkların oluşması yer almaktadır. İnsanların duş almadan veya bone takmadan havuza girmesi yüzme havuzlarında kirliliğin en temel sebeplerindendir. Çevresel faktörler de dahil olmak üzere havuzun kirlenmesi bakteri üremesine neden olmaktadır. Bu gibi durumlar ise insan sağlığı için oldukça zararlı sonuçlar doğurabilmektedir.

Kişilerin daha sağlıklı ortamda yüzebilmesi ve suda keyifle vakit geçirebilmeleri için otellerde ve villalarda bulunan havuzların düzenli olarak temizlenmesi ve bakım yapılması gerekmektedir. Ritim Grup, alanında uzman kadrosu ve profesyonel ekipmanları ile dilediğiniz her alanda havuz bakım hizmetleri gerçekleştirmektedir. Tamamı alanında uzman kişilerden oluşan ekibimiz havuzun büyüklüğü ve derinliği fark etmeden en doğru bakım hizmetini en iyi şekilde gerçekleştirmektedir. Bu bağlamda havuzun bulunduğu her ortamda düzenli bakım hizmeti için bize ulaşabilirsiniz.

Ekibimiz havuzunuzun bakımını yaparken havuzun kullanım şekline ve büyüklüğüne göre ayrı ayrı hizmet sunmaktadır. Bu şekilde havuzunuzun ihtiyaç duyduğu bakım en doğru şekilde sağlanmaktadır. Havuzlarınızın düzenli bakımı ve temizliği hem görüntü hem de insan sağlığı açısından oldukça önem arz etmektedir. Ritim Grup bu konuda son derece hassas ve titiz hareket etmektedir.

Neden Havuzu Temizlemeliyiz?

Bir havuzun kullanılabilir olması için temiz olması gerekmektedir. Havuzun tabanında yeşil yosunlar olması, suyun üzerinde toz, toprak ve atıkların yüzmesi ve havuzun içerisinde iyi bir filtrasyon olmaması hastalığa davetiye çıkartmaktadır. En iyi şekilde dezenfekte edilmesi ve temizlenmesi gereken havuzlar insanların burun ve ağız yoluyla mikropları vücuduna kabul etmesine olanak sağlamaktadır. Çünkü mikroplar ve organizmalar su gibi ortamlarda 2 kat daha fazla çoğalabilmektedir. Hal böyle olunca havuzların düzenli olarak temizlenmesi ve bakım yapılması insan sağlığı için oldukça önem arz etmektedir. Bakımı ve temizliği yapılmayan havuzlarda bakteri ve mikroplar çoğalır, bu da havuzu kullanan kişilere enfeksiyon bulaşmasına sebep olabilmektedir.

Ritim Grup alanında uzman kadrosu ve profesyonel ekipmanları ile havuz temizliği konusunda profesyonel hizmet sunmaktadır. Siz de havuz temizliği hizmetimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için İletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Havuz Bakım ve Temizliği

Çocukların havuzlarda gençlere ve yetişkinlere göre daha fazla zaman geçirmesi bu konunun önemini ortaya koymaktadır. Çocukların bağışıklık sistemleri yetişkinlere nazaran daha zayıf olduğundan havuz içerisinde bulunan mikrop ve bakterilerden daha kolay etkilenebilmektedir. Bu sebeple çocuk havuzlarının temizliği de oldukça önem taşımaktadır.

Çocuk havuzlarında çocuklar için risk ortamının oluşmaması adına yetişkin havuzlarının temizliği kadar çocuk havuzlarının temizlenmesi de oldukça önemlidir.

Havuz Bakımı İçin Neler Yapılmalıdır?

Kullandığımız hiçbir malzeme ve ilaç insanların sağlığını ve yüzme kalitesini etkilememektedir. Çünkü kullanılan malzemeler ithal ve iyi markalardan özenle seçilmektedir. Bu nedenle havuz temizliği büyük bir özenle yapılarak profesyonel ekibimiz tarafından temiz ve yüzmeye hazır hale getirilmektedir.

Yüzme havuzu bakımı için yapılması gereken en temel şeylerden biri havuz suyunun ölçülere göre klorlanması gerektiğidir. Havuz suyunun klorlanması mikropları öldüreceği gibi havuza giren kişilerin üzerindeki güneş yağı, kremler, deodorant ve saç spreyleri gibi yoğun olarak kullanılan kimyasal maddeleri yok etmektedir. Çünkü suya karışan klor, oksijen ile mikropları yakarak yok etmektedir. Ayrıca havuza kullanılan klorun dozu iyi şekilde ayarlanmalıdır. Aksi halde insanların kokudan rahatsızlık duyarak etkilenmesi söz konusu olmaktadır.

Uygulamanın en iyi şekilde yapılması ile daha sağlıklı bir yüzme havuzu elde edilebilir. Suyu tamamen boşaltılmış yüzme havuzu için yapılan bu uygulamalar havuzunuzu temiz hale getirecektir. Filtrelerinin gerekli bakımları veya değişimleri sonucu gerekli süzme işlemleri ile havuz bakım işlemi tamamlanmış olur. Ritim Grup olarak kurulduğumuz günden bu yana ihtiyaç duyulan tüm alanlarda havuz bakım ve temizlik hizmeti gerçekleştirmekteyiz. Tamamı alanında uzman olan ekibimiz havuz temizlik ve bakım konusunda profesyonel hizmet sağlamaktadır.

Eğer sizler de Havuz Bakım Hizmetleri için teklif istiyorsanız hizmet talep formumuzu doldurabilirsiniz. Sizlere hemen ulaşır ve detaylı bilgileri aktarırız.

Canlı Destek! Çevrimiçi