E-Katalog
Mobil DVR Sistemleri

Mobil DVR Sistemleri

Mobil DVR sistemleri; araçlara entegre edilen ve araçtan alınan görüntüyü HDD adı verilen bir alana kaydetmeye yarayan sistemlere verilen isimdir. Araç ile ilgili bütün detayları kaydeden mobil DVR sistemleri uçaklarda bulunan kara kutu sisteminin bir benzeridir.

Kara ve deniz taşıtlarında kullanılan söz konusu sistem her türlü detayın kayıt altına alınmasını sağlarken araç içine takılabilen kameralarla uyumlu hale getirilerek ilgili görüntülerin de kaydedilmesi sağlanır. Dış yapılarında sağlam malzemenin kullanılması sayesinde dışarıdan gelecek etkilere karşı dayanıklı olan mobil DVR sistemleri hem web hem de mobil aygıtlardan 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz yayın almak mümkündür. 

Mobil DVR Sistemleri Neden Kullanılır?

Mobil DVR cihazları genel anlamda güvenlik ve kontrol maksadı ile kullanılır. Özellikle araç kiralama ve filo kiralama firmaları tarafından kullanılan bir sistem olan mobil DVR; araç takip sistemi ile entegre edilebilir. Görüntü kaydının yanı sıra araç takip sistemi ile entegre hale getirilebilen bu sistem araç sahiplerinin araçlarını kolayca takip etmesine de olanak sağlar. Böyle bir tercihte sadece aracın konumu değil aynı zamanda aracın bulunduğu noktadaki görüntü de kişilere ulaştırılır. Mobil DVR sistemi sayesinde geçmişe dönük kayıtları da incelemek mümkündür.

Ritim Grup ayrıcalıkları ile sahip olabileceğiniz bu sistem araç takibinin yanı sıra personel takibini de oldukça kolaylaştırır. Aracın gittiği yerdeki görüntünün sunulması güvenlik açısından da büyük fayda sağlar.

Mobil DVR Hangi Araçlara Takılır?

Araç sahiplerinin güvenlik ve kontrol amaçları ile en çok tercih ettiği sistemlerden bir tanesi olan Mobil DVR hemen her araca takılabilmesi ile ön plana çıkar. Tek tek bakmak gerekirse Ritim Grup güvencesi ile mobil DVR sistemlerinin entegre edilebileceği araçlar şunlardır.

  • Otomobil
  • Kamyon
  • Okul Servisi
  • Taksi
  • Toplu Ulaşım Araçları
  • Ambulans
  • Servis Bakım Araçları
  • Vapurlar

Günlük yaşamda kullandığımız hemen her araca takılabilen bu sistemi siz de özel araçlarınıza taktırabilirsiniz. Mobil DVR sistemleri ile alakalı detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.